Istanbul Luthierleri

Bi dahakine pazarlık yap dostum.

Sürekli gittiğim belki de şehirdeki tek elektronikçi muhabbet aynen şöyle

+Abi selamun aleyküm kolay gelsin şu potans bu gitardaki ile değişmesi lazım sadece lehim yani ücreti ne kadar olur ?
-Valla kardeşim 25 liranı alırım
+Abi ya hep buraya geliyorum bak görüyorsun 15-20 yapamaz mıyız ?
-Zaten sen olduğun için 25 lira hiçbir yere daha düşüğe yapmaz istersen başka yere git
+İyi abi öyle olsun buyur gitar.

Israr etmeyi beceremiyorum utanıyorum açıkcası 😅

geo luthier kadıköyde, denk gelemedim gidemedim ama gidenler memnun öneririm. @Dragonchaser

yukarıda önerilen Feridun beyi arayıp manyetik değişimi için montajı (lehimi) kaça yaptığını sormuştum 300 lira demişti :D
şimdiye kadar birçok iş yaptırdım, fret değişimi bile 500 civarı tutmuştu. manyetik değişimi için 300 tl istemesi imkansız. bir yanlışın var yada çok abuk sorular sordu isen gelme diye yüksek fiyat vermiş olabilir.

şimdiye kadar birçok iş yaptırdım, fret değişimi bile 500 civarı tutmuştu. manyetik değişimi için 300 tl istemesi imkansız. bir yanlışın var yada çok abuk sorular sordu isen gelme diye yüksek fiyat vermiş olabilir.

aradım, "Selamlar Feridun beylemi görüşüyorum dedim, evet dedi. Merhebalar feridun bey size bir gitar ve manyetik getirmek istiyorum montajını kaç liraya yapıyorsunuz öğrenebilirmiyim? dedim. 300 lira dedi, teşekkürler kolay gelsin" dedim kapadım. Telefonda fiyat soruluyo diye uyuz olduysa diye olabilirde, abi dizim sakattı sırtımda gitarla kapı kapı gezecek halim yok tabiki aramak durumundayım, başka birşey gelmiyo aklıma.

aradım, "Selamlar Feridun beylemi görüşüyorum dedim, evet dedi. Merhebalar feridun bey size bir gitar ve manyetik getirmek istiyorum montajını kaç liraya yapıyorsunuz öğrenebilirmiyim? dedim. 300 lira dedi, teşekkürler kolay gelsin" dedim kapadım. Telefonda fiyat soruluyo diye uyuz olduysa diye olabilirde, abi dizim sakattı sırtımda gitarla kapı kapı gezecek halim yok tabiki aramak durumundayım, başka birşey gelmiyo aklıma.
şimdiye kadar hiç öyle bir fiyat almadım. ortaya bir fiyat sormuşsunuz ortaya bir cevap vermiş.
1 adet humbucker değişecek,
2 hum değişip sdplit coil olacak,
3 single değişecek,
single çıkıp yerine hum takılacak,

senin de sorduğun soru yani,
hepsinin fiyatı yapılacak işe ve kullanılacak parçaya göre değişiyor.
gerçekten nickin kadar sorunlusun, buraya yazarken bile tam olarak ne yaptırmak istediğini anlatamıyorsun.

geo luthier kadıköyde, denk gelemedim gidemedim ama gidenler memnun öneririm. @Dragonchaser

yukarıda önerilen Feridun beyi arayıp manyetik değişimi için montajı (lehimi) kaça yaptığını sormuştum 300 lira demişti :D
300 tlnin 75 tlsi ile en kaliteli lehim makinesini alırsın. Üstüne 25tlye en kaliteli tel ve lehim pastasını alırsın.İyi lehim yapmayı öğrenmek de 2 haftanı almaz diye düşünüyorum ilgin varsa.
Youtube da var her şey.

fret değişimini sycramore guitars mehmet çınar a sordum , gül ağacı için 450 , maple gibi vernikli olan için biraz daha yüksek fiyat verdi. luthieri tanımıyorum ama instagramda yaptığı birçok işi gördüm, denemeye değer.

Arkadaşlar selam.

Yarın eşimin bass gitarı ile benim elektrolardan birini bakıma götüreceğim. Yıllardır tünel piyasasından uzak kaldığım için kim nasıl iş yapıyor şu aralar pek bir bilgim yok. Yaptıracağım işlem iki gitar için de tel değişimi, sap ve action ayarı.

En son 3 yıl kadar önce Uğur Keçecioğlu'na (Mothership Guitars) gitmiştim genel bakım ve ayarlar için, memnun da kalmıştım açıkçası. Fakat bu sabah bir arkadaşla muhabbet ederken kısa süre önce Uğur abiye gitarını götürdüğünü, eve dönüp hardcase'i açınca sap/action ayarı yeni yapılmış gitarın 3 telinin kopmuş olduğunu farkettiğini söyledi, bu da beni tedirgin etti açıkçası. Hikayenin diğer tarafını da dinlemek gerektiğini düşünürüm her zaman, direkt yargıya varmam, o sebeple Uğur abiye de uğrayıp durumu sormayı düşünüyorum, fakat öncesinde sizlerin de yaşamış olduğu tecrübeleri dinlemek isterim.

Tavsiyeniz veya uzak dur dediğiniz biri var mıdır? Varsa neden?

Teşekkürler şimdiden.

Şimdiye kadar tecrübelerim dolayısıyla Beyoğlu Uğur Keçecioğlu, Kadıköy Uğur (Ugr guitars, soyadını bilmiyorum Yeldeğirmeni'nde yeri) bir daha gitmeyeceğim iki luthier. Eskiden her türlü işlem için İsmail Dalgın'a gider danışırdım. Çok saygılı, kibar ve işini çok severek yapan bir luthier. İstanbul'dan taşındı ne yazık ki. Son birkaç yıl içinde bu iki Uğur'a iş götürdüm. Beyoğlu'nda olan işçilikten, Kadıköy'de olan insan ilişkileri bakımından kaybetti maalesef.

Arkadaşlar selam.

Yarın eşimin bass gitarı ile benim elektrolardan birini bakıma götüreceğim. Yıllardır tünel piyasasından uzak kaldığım için kim nasıl iş yapıyor şu aralar pek bir bilgim yok. Yaptıracağım işlem iki gitar için de tel değişimi, sap ve action ayarı.

En son 3 yıl kadar önce Uğur Keçecioğlu'na (Mothership Guitars) gitmiştim genel bakım ve ayarlar için, memnun da kalmıştım açıkçası. Fakat bu sabah bir arkadaşla muhabbet ederken kısa süre önce Uğur abiye gitarını götürdüğünü, eve dönüp hardcase'i açınca sap/action ayarı yeni yapılmış gitarın 3 telinin kopmuş olduğunu farkettiğini söyledi, bu da beni tedirgin etti açıkçası. Hikayenin diğer tarafını da dinlemek gerektiğini düşünürüm her zaman, direkt yargıya varmam, o sebeple Uğur abiye de uğrayıp durumu sormayı düşünüyorum, fakat öncesinde sizlerin de yaşamış olduğu tecrübeleri dinlemek isterim.

Tavsiyeniz veya uzak dur dediğiniz biri var mıdır? Varsa neden?

Teşekkürler şimdiden.
Rıfat dan uzak durabilirsin mesela, iyi ustadır. Ustalığına diyecek birşey yok ama çok para gözdür. Basit bir işlem için bile saçma sapan fiyatlar verir. Manyetik elektronik tel değişimi basit ayarlar vs durumlar için fatih usta, volkan usta ya götürebilirisin. Oymacılık kırılma yapıştırma vs gibi ağır işlemler için feridun ustayı tavsiye derin

Ugr Guitars sahibi Uğur Elcik. Açıkçası birkaç defa iş yaptırdım. Gerek insani, gerekse iş kalitesi anlamında çok memnun kaldım. Ama genel itibarı ile Volkan Özdemir tercihim oluyor yıllardır. Hiç üzmedi.

Geri