Sizce değmiş mi?

Dostlar merhaba, bugün Extreme markasının xaf80eq4cs modelini ikinci el olarak epey uygun fiyata aldım. Fakat gitar biraz sorunlu, daha önce sap kısmından tamir görmüş ancak bu beni pek rahatsız etmiyor. Ton bağlamında hiçbir sorunu yok gibi, teller biraz yüksek ve sanırım bu yüzden bir tık sap ayarı gerekiyor. Kozmetik olarak da sap dışında pek bir sıkıntısı yok, preamp kısımlarının köşeleri de pek iyi değil ve en alt iki telden ses gelmedi amfideyken. Tellerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, yarın gidip 0.10 tel alacağım zira şuanda üstündeki teller çok kalın.

Gelelim aldığım fiyata, sıfırı en düşük 1300-1400 civarına bulunan bu gitarı ben 300 TL'ye aldım. Yanında kaposu da var :D Sizce değmiş midir? Üstte yazdığım sorunlar çok kafaya takılmalı mı? Nasıl bir alışveriş olmuş? Siz olsanız alır mıydınız? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim!

Sıfırına göre yüzdesel olarak iyi bir fiyat ancak belli ki bi luthier eli değecek gitara. Temel bakımlar yanında bir de yazdığınız sorunlar masraf çıkartırsa astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Sorunsuz bir ikinci el alacağınız paraya mal edip bir de günün sonunda saptan işlem görmüş bir gitarla kalmış olacaksınız.

Bence riskli bir hareket olmuş.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfırına göre yüzdesel olarak iyi bir fiyat ancak belli ki bi luthier eli değecek gitara. Temel bakımlar yanında bir de yazdığınız sorunlar masraf çıkartırsa astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Sorunsuz bir ikinci el alacağınız paraya mal edip bir de günün sonunda saptan işlem görmüş bir gitarla kalmış olacaksınız.

Bence riskli bir hareket olmuş.

Aynen hocam biraz görece riskli hareket oldu. Fakat ikinci el fiyatları da ortada, adamlar 20 yıllık gitarları bile 600-700'den aşağıya satmıyolar. Üstüne ne kadar eklenirse eklenilsin o kadar masraf çıkaracağını sanmıyorum. Zira çok bir masrafı yok gibi, hatta tel yüksekliği olayını ben çözersem bir tek tel masrafı kalıyor geriye ama biraz çabalamam gerek açıkcası..

Geri