çamur gibi ses alıyorum.

merhabalar aranıza yeni katıldım.
schecter pt telecaster gitarım, blackstar ht1r amfim var. ikisinde de sıkıntım yok.
lakin akor yapıp çalmaya başladığımda, özellikle power akorlarda iğrenç bir ses çıkıyor. hem distortion hem cleanda.

gitarımı ve amfimi müzik mağazasına götürdüm sıkıntı var mı diye, aynı şekilde orada çaldık tertemiz mükemmel tonlamalar alıyoruz.

sorum şu. ev ile alakalı elektriksel sıkıntı mı var? sorun nedir? neden böyle yapar çıldıracağım. saygılar.

Amfin yüksek distortionlı bir amfi. Gitarın ise single coin manyetikli. Single coil manyetikler yüksek gainde dip gürültüsü yapabilir. Ama cleande bunu yapması düşündürdü. Ses ya da video daha aydınlatıcı olur.

Amfi de gitar da çok üst düzey ekipmanlar değil, çamur gibi ses diyince distortionu akıcı olmayan hep birbirime karışan ses olarak anlaşılıyor dediğin.

Senin evde topraklama yoktur o sebeple dip gürültüsü fazladır. Single manyetik de bu dip gurultusunu iyice arttırıyor. Mumkunse aktif humbucker manyetikli bir gitarda dene. Bu imkanın yoksa amfiyi mutfakta dene (topralması olmayan evlerin bazılarinda sadece mutfak pirizlerinde topraklama olur)

Geri