Mi teli titreme

IMG-20191230-WA0001.jpeg

Merhabalar les paul gitarımda akortu doğru yapmama rağmen (sap ayarı tel yüksekliği entonasyon vs. 2 hafta önce yapıldı.) kalın mi telinde bir ses titremesi oluyor. Mesela la teliyle power chord basarken akortu olmasına rağmen çok titriyor ses. Ben de resimle alakası olabilir diye düşündüm. Çünkü tel sarıldıktan sonra kalan ucu tele temas ediyor ve titremeye bu sebep olabilir diye düşünüyorum. O ucun yerini değiştirebilir miyim?

Sorununuzu anlamadım ama fotoğraftan anladığım kadarıyla telleri çok özensiz sarmışsınız. Tel takarken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Youtube üzerinden bu konu hakkında bolca kaynak bulabilirsiniz.

İlk olarak amfi gürültü yapıyor kesinlikle onun dışında üst eşikten bir ses geliyorsa fretwrap ya da toka tarzı bişeyi üsteşikten sonrasına takarsanız o gürültü kesilir yüksek distortionda bunun duyulması gayet normal dediğim toka veya fretwrap olayı da çoğu yüksek gain istiyen müzik kaydında kullanılan bişeydir. Bence sorun da yok bu arada

İlk olarak amfi gürültü yapıyor kesinlikle onun dışında üst eşikten bir ses geliyorsa fretwrap ya da toka tarzı bişeyi üsteşikten sonrasına takarsanız o gürültü kesilir yüksek distortionda bunun duyulması gayet normal dediğim toka veya fretwrap olayı da çoğu yüksek gain istiyen müzik kaydında kullanılan bişeydir. Bence sorun da yok bu arada
Amfiye boss metal zone bağlı gürültü ondan kaynaklı. Benim sorun power chordlarda gelen titreme sorunu videoda da mevcut.

Geri