KARGONUN REZİLLİĞİ!!

Lütfen gitarınızı aras kargo veya benzer firmalara vermeyin bir takas sonucu elime gibson sg gitar bu halde geldi. hukuki işlemleri bilenler yardımcı olabilir mi lütfen

Dosyalar

• IMG-20191230-WA0006.jpg
    IMG-20191230-WA0006.jpg
    97.2 KB · Gösterim: 371
Kazayla çarpılıp düşse headstock kırılsa bir nebze anlarım ama gitarı gövdeden nasıl kırmışlar ilginç doğrusu.

Eğer gönderen kişi ürünün başına gelebilecek her türlü sorumluluğu kabul ediyorum diye imzalamışsa şansınız çok zor. Size tavsiyem hesap varsa ekşi sözlük gibi bir yerde gündem oluşturmaya çalışmanız yönünde olur

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kazayla çarpılıp düşse headstock kırılsa bir nebze anlarım ama gitarı gövdeden nasıl kırmışlar ilginç doğrusu.

Eğer gönderen kişi ürünün başına gelebilecek her türlü sorumluluğu kabul ediyorum diye imzalamışsa şansınız çok zor. Size tavsiyem hesap varsa ekşi sözlük gibi bir yerde gündem oluşturmaya çalışmanız yönünde olur
takas yapacaktık benim bu durumda herhangi bir zararım yok ama gitarı paramparça etmişler hukuki işlem başlatmak istediğimi belirttiğimde beni takmadılar bile şu an avukat arkadaşım ile görüşüyorum her türlü kanıtımız var orda açıldığına dair gitarın 1 gün öncesi kırık olmadığına dair maalesef ekşi hesabım yok

Geçmiş olsun.
Afedersiniz ama softcase ile gitar yollamak en hafif ifadeyle saçmalık. Ptt kargo değil de Aras kargo ile yollamak bundan daha büyük saçmalık. Gitarın sıradan bir gitar değil de bir Gibson olması ise ondan da büyük bir saçmalık.
İçi doldurdurulan kılıfın bir de karton üçgen kutu yapılıp onun içine koyulmasi gerekiyordu.
Gönderen kişiye kargoyu şubeye teslim ederken mesuliyet kabul ediyorum yazdırıp imzalattılarsa muhtemelen yapabileceğiniz birşey yok.

Geçmiş olsun.
Afedersiniz ama softcase ile gitar yollamak en hafif ifadeyle saçmalık. Ptt kargo değil de Aras kargo ile yollamak bundan daha büyük saçmalık. Gitarın sıradan bir gitar değil de bir Gibson olması ise ondan da büyük bir saçmalık.
İçi doldurdurulan kılıfın bir de karton üçgen kutu yapılıp onun içine koyulmasi gerekiyordu.
Gönderen kişiye kargoyu şubeye teslim ederken mesuliyet kabul ediyorum yazdırıp imzalattılarsa muhtemelen yapabileceğiniz birşey yok.
çok haklısınız lakin elimde bir kaç tane daha fotoğraf var. kargo bölümünün fotoğrafını çektim orasıda aynı şekil her şey yerde paramparça bu genel olarak bir isyan hocam istesek bu gitarı bu hale getiremeyiz

Zaten üzgünsünüz biliyorum ama benim bir aracın ecu ünitesini kaybeden ve zararım olan 5k yı karşılamayan bir mng kargo anım var. faturası yoksa paketin muhtemelen zararınız karşılanmayacaktır. Teslim aldığınız sırada kargo çalışanıyla rapor tutmadıysanız hiç boşuna mahkemelere para vermeyin.

Zaten üzgünsünüz biliyorum ama benim bir aracın ecu ünitesini kaybeden ve zararım olan 5k yı karşılamayan bir mng kargo anım var. faturası yoksa paketin muhtemelen zararınız karşılanmayacaktır. Teslim aldığınız sırada kargo çalışanıyla rapor tutmadıysanız hiç boşuna mahkemelere para vermeyin.
tutanak tuttum ve kargoyu şubenin içerisinde açtım kamera kayıtlarında bile vardır

Geçmiş olsun yani dediginiz gibi 15 kat sarılmış bir gitarın bu şekilde kırılması ayrı bir çaba gerektirir diye düşünüyorum. Normal bir şekilde düşen ve bu şekilde kırılmış bir gitar hiç olası gözükmüyor. Hukuki sureci paylasirsaniz sevinirim.

Geçmiş olsun yani dediginiz gibi 15 kat sarılmış bir gitarın bu şekilde kırılması ayrı bir çaba gerektirir diye düşünüyorum. Normal bir şekilde düşen ve bu şekilde kırılmış bir gitar hiç olası gözükmüyor. Hukuki sureci paylasirsaniz sevinirim.
istemli yapıldığını ya da gerçekten oyuncak olarak kullanıldığını düşünüyorum headstock kırılsa bi nebze anlarım lakin böyle bir kırık nasıl olabilir kargomu teslim alırken 'çalışan personel' sürükleyerek getirdi o da ayrı bir şok oldu benim için. Hukuki süreç için bi kaç kişi ile irtibat halindeyim kargoyu bana yollayan abim perşembe günü tüketici haklarına başvuracak. Süreci paylaşacağım

Geri