Pitbull Strings

3 haftadır Venüs Serisini kullanıyorum Stratımda. Genel olarak memnunum - ki indirimle beraber 2 tane daha sipariş ettim. Tavsiye etmesine ederim ama indirimsiz fiyatlarla beraber tavsiye etmem için bu memnuniyeti 1.5-2 ay sağlaması lazım. Bir Elixir kullanıcısı olarak, Elixir 3 al 2 öde bulduğum an alırım.

Ne kadar yurt dışına bağımlı olsak da 'Yerli Üretim' diye bir slogan veya benzeri bir reklamla yayılma planı varsa dövizle satılması canımı sıkıyor.

3 haftalık tecrübeyi kısa bir özetlersem; telleri genel olarak temiz tutmaya çalıştım ve Fast-fret kullandım arada. Ton olarak memnunum, teller sanki paketten çıkarken 'sıfır' bir tel gibi parlak değildi, hatta instagramdan yazmayı bile düşündüm, belki ışıktandır tabii. 1-2 günlük çalımdan sonra gözüme biraz daha normal gözükmeye başladı. Paketleme sistemini özel gösteriyorlar ama normal bir zip-bagten farkını göremedim.

Kötülemiş gibi gözüksem de şu anki fiyat aralığındaki denediğim tellerle karşılaştırırsam, açık ara en memnun kaldığım tel Pitbull Venüs serisi.

3 haftadır Venüs Serisini kullanıyorum Stratımda. Genel olarak memnunum - ki indirimle beraber 2 tane daha sipariş ettim. Tavsiye etmesine ederim ama indirimsiz fiyatlarla beraber tavsiye etmem için bu memnuniyeti 1.5-2 ay sağlaması lazım. Bir Elixir kullanıcısı olarak, Elixir 3 al 2 öde bulduğum an alırım.

Ne kadar yurt dışına bağımlı olsak da 'Yerli Üretim' diye bir slogan veya benzeri bir reklamla yayılma planı varsa dövizle satılması canımı sıkıyor.

3 haftalık tecrübeyi kısa bir özetlersem; telleri genel olarak temiz tutmaya çalıştım ve Fast-fret kullandım arada. Ton olarak memnunum, teller sanki paketten çıkarken 'sıfır' bir tel gibi parlak değildi, hatta instagramdan yazmayı bile düşündüm, belki ışıktandır tabii. 1-2 günlük çalımdan sonra gözüme biraz daha normal gözükmeye başladı. Paketleme sistemini özel gösteriyorlar ama normal bir zip-bagten farkını göremedim.

Kötülemiş gibi gözüksem de şu anki fiyat aralığındaki denediğim tellerle karşılaştırırsam, açık ara en memnun kaldığım tel Pitbull Venüs serisi.
Bende bir yorum yazmayı düşünüyordum fakat şu an itibariyle vazgeçtim çünkü siz yazacağım her şeyi zaten yazmışsınız. Silver 10-46 aldım ve bende normalde elixir optiweb 10-46 kullanıyorum 3lü set bulursam affetmem kredi çeker alırım öyle büyük FAN'ıyım. Paketten çıkarken aynı şekilde hiç parlak değildi sarımlı teller. Alt tellerde yamuk olanlar vardı fakat takınca hiç fena gelmedi. G&l usa strata taktım bu arada karakter konusunda vintage takılıyorum ve tellerin tansiyonu hiç fena değil. 3 hafta olacak yarın tellerin ömrünün. Üst teller 3-4 günden sonra bi tık ömür yitirdi fakat alt tellerde hiçbir şey yok. Silmeden günde 2 saat minimum çalarak kullandım. 40 tl ye ne alabiliyoruz? Şuan sanırım daddario bile alamıyoruz. Ve abartmıyorum taktığım gün içinde çöp olan daddariolarım var. Ve her deneyişimde üstüne koyup neden elixir almazsın ki diyorum kendime. Ama bu pitbulllar 40 tl ye beni bi tık elixirden uzaklaştırdı diyebilirim. Fakat les paulumde hala 2 aylık elixirler duruyor ve kaliteleri çok ama çok farklı gerçekten.
Farkında olmadan yorum yazmayayım derken yazmışız biraz. :D

Geçen bir deneyeyim diye Gold serisinden aldım, gitara taktığım an "Alt üç tel (G-B-E) paslı mı ya?" diye baktım. Kaygan, pas falan da yok, garip bir his. Üst (E-A-D) tellerde de bir string noise var, aman tanrım. Slide yaparken sesi kısasım geliyor, o derece. Bunların dışında hafifliği, diğer tellere nazaran yumuşaklığı ve tonu (Alnico 2 düşük çıkışlı manyetiklerle kullanıyorum) hoşuma gitti diyebilirim, o "nüans"ları güzel alabiliyorum. 2 haftaya yakın oldu henüz tonunu kaybetmedi gibi gibi. Paslanma da göremiyorum. Bir daha alır mıyım? sorusunu sormak için sanırım henüz erken, bi' paslansın hele. :D Uncoated tel hissini de özlemiş olabilirim ama, emin olamadım...

Son düzenleme:
(Yorum sadece Pitbull GOLD serisi için geçerlidir, diğerlerini denemedim.)
Ufak bir güncelleme: 3 haftayı devirdik, teller hala EB Slinky gibi pastan dökülmeye başlamadı, pozitif not aldı benden. Diğer gitardaki 2 aylık Elixir kadar da parlamıyor ama :D Tonda değişiklik muhtemelen var ama kayıt vs. almadığım için direkt olarak karşılaştırabileceğim bir şey yok. EB Slinky yerine tercih edilebilir bir set olmuş bence. Beğendim. Herhangi bir şeyle telleri silmiyorum çaldıktan sonra, onu da belirteyim.

(Yorum sadece Pitbull GOLD serisi için geçerlidir, diğerlerini denemedim.)
Ufak bir güncelleme: 3 haftayı devirdik, teller hala EB Slinky gibi pastan dökülmeye başlamadı, pozitif not aldı benden. Diğer gitardaki 2 aylık Elixir kadar da parlamıyor ama :D Tonda değişiklik muhtemelen var ama kayıt vs. almadığım için direkt olarak karşılaştırabileceğim bir şey yok. EB Slinky yerine tercih edilebilir bir set olmuş bence. Beğendim. Herhangi bir şeyle telleri silmiyorum çaldıktan sonra, onu da belirteyim.
Bu olaya alışkın değilim. Silme durumu olsa ne kadar daha ömrü artabilir?

Bugün, Pitbull Venus serisinin tam 2. ayı oldu. Aslında bilerek 2. ayı zorladım, bazen başka gitarlar çaldım. 2 haftadır Fastfret sürüyorum, öyle dayanıyor ama hala çalınabilir halde olması benim için yeterli. Ton veya akort stabilizasyonu kalmadı bunu belirtmemde yarar vardır elbet. Akort 3-4 dakika sürekli çalımdan sonra bozuluyor. Ton ise temiz çalarken yok gibi, kirli de 'eh işte' denebilir.

F/P olaylarına girmeyeceğim. Ben memnunum, muhtemelen uzun bir süre devam ederim. İndirim buldum mu 3-4 tane alır kenara koyarım. Önceki mesajlarımda dediğim gibi Elixir 3 al 2 öde gelene kadar Pitbull'la devam. Pahalı da olsa Lira ile satılması ümidiyle diyerek, tamamlıyorum.

Herkes telin dayanikliligindan dem vurmus. Ben olaya soyle bir bakis acisi getireyim. Arkadaslar bu tel biraz samimiyetsiz bir ton vermiyor mu? Soğuk, sığ... acaba bende mi problem var dedim ama sosyal medya tanitim videolarina baktim ve problem olmadigini anladim. Sanki boyle sey gibi, tel ama siradan bir tel... klasik gitar telleri icin demiyorum bu arada dinledim ve tonalitesini gayet begendim amma ve lakin elektro gitar telleri icin ayni sey soyleyemeyecegim. Bana cok soguk geldi. En azindan Bir dunlop sicakligi beklerdim.
Ve bu arada atolye konusu gercekten cok onemli!

2 aydır Elixir Optiweb 9-46 kullanıyorum hala en ufak bir kararma yok. Tel pahalı gibi gelebilir ama eliniz çok terliyorsa ve teller maks 2 hafta dayanıyorsa çok ekonomik oluyor. Pitbulldaki kararma düzeyi nasıl?

Bu firmanın gitar temizleme mendilini denedim . Gitarı temizlemek için değil adeta pisletmek için yapılmış gibi. Hafifçe bastırın sonra kuru bezle silin diye kullanım belirtmişler fakat ürün içeriğindeki sıvı hemen kuruyor ve adeta çamur gibi izler bırakıyor ve gitar cilasına yapışıyor. Temizleyici ürünü temizlemek yarım saatimi aldı.

Buraya bir güncelleme düşmek istiyorum. Yeni seriden venüsü ve long life gold serisini uzun süre denedim. İki telinde ömrü gayet uzun, fena olmayan bir konforu ve tınısı var. Açıkcası baya memnun kaldım böyle bir performans beklemiyordum. Denemekte fayda olduğunu düşünüyorum, bir süre bunlarla devam edeceğim gibi gözüküyor.
Elixir ile long life pitbull "paslanmama" açısından nasıl bir benzerlik var hocam ? Elixir baya pahalı...

İkisini aynı anda taktığım elixir ve long lifedan gitarlarimdan elixir daha uzun ömürlü gibi duruyor ama bence fiyat farkına değmez.
Venüs ise aslında golddan farklı olarak daha parlak bir ses verdiği iddiasina sahip fakat öyle bir iddiası olmamasına rağmen venusun de gayet uzun ömürlü olduğunu deneyimledim. Long lifedan belki biraz daha kısa olabilir suan Venüs takılı bir gitarım yok ama elimde tuttuğum bir Venüs var. Long life yerine takmayı düşünüyorum.

Bugün elime 10-47 akustik modeli geçti. Yerli marka olduğu için sabırsızlanıyordum ve en yüksek modeliydi , taktım ama keşke takmasaydım çünkü ilk deneyim olarak beklediğimden kötüydü. Üst 2 tel gayet yumuşak , tam da istediğim gibi , olduğu halde orta 2 telde anlamlandıramadığım bir sertlik vardı , aşırı dengesizlik yaratıyor çalarken. Ses olarak da diğerlerinden iyiydi diyemiyorum. Ambalaj olarak sağlamdı gayet , tasarımları da güzeldi ve eski logolarını değiştirmeleri isabetli olmuş iticiydi.

Bir kaç hafta sonra tekrar yazacağım , umarım dayanıklılık olarak iyidir.

Geri