boss gt8

Yakupntwo bilmeden okumadan olmuyor bu işler,

Ciddi olamazsın.

http://media.rolandus.com/manuals/GT-8_OM.pdf

http://www.guitarmasterclass.net/guitar_forum/index.php?act=attach&type=post&id=12747

Bu iki link de Google'da arayınca ilk çıkan linkler. Hadi benden bu kadar, yemek de Kaşık da önünde artık, bi yemesi kaldı.
tamamda ingilizcem çok yok :/ ama bakıp öğrenmeye çalışcam. çok teşekkür ederim Allah razı olsun hayırlı ramazanlar. :D

Kardeşi
anladım teşekkür ederim. iyi ton almam için napmam lazım oynamama rağmen tonlar çok kötü yani benim boss gt 8 tonlarında dinlediğim ton nasıl burdaki ton nasıl amfi desen 50 wat marshall dfx gitar desen çok iyi değil ibanez 370dx ama idare eder prosesor desen boss gt 8 bağlantı desen 4 cable method daha napim kendimimi öldirim bilmiyorum :D tonu yazmaya kalkıyorum çok acayip şeyler ortaya çıkıyor hani nerde analog tonu metalcore tonu distortion solo tonları hiç yani ben digitech rp70im var onunla nerdeyse aynı seviyede varmı böyle bir dünya..

Kardeşim, gt-8 in tonları analog pedallara göre daha kötü ama Digitech de denemiş biri olarak rp70 ile aynı seviyede değil. Rp 70 Boss'a göre bildiğin çamur tonlar verir. Eğer imkanın varsa gitarınla beraber bir müzik markete gidip sansamp tarzı amfi simülasyonlu pedallardan denemeni tavsiye ederim. Bu sayede processor tonu ile analog pedal tonunu daha somut bir şekilde kıyaslaman mümkün olur. Gt-8 in beklentini karşılayıp karşılamayacağını o zaman daha iyi anlayabilirsin.

Kardeşi

Kardeşim, gt-8 in tonları analog pedallara göre daha kötü ama Digitech de denemiş biri olarak rp70 ile aynı seviyede değil. Rp 70 Boss'a göre bildiğin çamur tonlar verir. Eğer imkanın varsa gitarınla beraber bir müzik markete gidip sansamp tarzı amfi simülasyonlu pedallardan denemeni tavsiye ederim. Bu sayede processor tonu ile analog pedal tonunu daha somut bir şekilde kıyaslaman mümkün olur. Gt-8 in beklentini karşılayıp karşılamayacağını o zaman daha iyi anlayabilirsin.
haklısında benim bütçem ona yetmiyor ben bu gt 8i 2. el aldım zaten :D aynı tonları vermiyor ama birbirlerine yakınlar yani baya yakınlar ben dinlediğim müziklere yakın tonlar istiyorum :D

haklısında benim bütçem ona yetmiyor ben bu gt 8i 2. el aldım zaten :D aynı tonları vermiyor ama birbirlerine yakınlar yani baya yakınlar ben dinlediğim müziklere yakın tonlar istiyorum :D

O zaman Ms Pozitron pedallara bakmanı öneririm. Pedalları Antalya'da bir abimiz kendisi üretiyor. Bütçe sorununa son vermiş vaziyette :) Forumdakiler de bilirler zaten.

Satılık - Ms Pozitron El Yapımı Pedallar

Ben kullanıyorum memnunum. Gt-8'i satıp aldım bu pedallardan. Gerisi sana kalmış :)

O zaman Ms Pozitron pedallara bakmanı öneririm. Pedalları Antalya'da bir abimiz kendisi üretiyor. Bütçe sorununa son vermiş vaziyette :) Forumdakiler de bilirler zaten.

Satılık - Ms Pozitron El Yapımı Pedallar

Ben kullanıyorum memnunum. Gt-8'i satıp aldım bu pedallardan. Gerisi sana kalmış :)
yapma yaw :D ağustosta antalyaya gidiyorum fakat metal için gereken bir çok ayar yokmu bütçe yetermi buna? ayrıca tonları nasıl memnunmusun?

yapma yaw :D ağustosta antalyaya gidiyorum fakat metal için gereken bir çok ayar yokmu bütçe yetermi buna? ayrıca tonları nasıl memnunmusun?

Ton olarak Gt-8 den kat kat daha memnunum. İşe klon diye bakma, ben Sansamp Gt2 klonunu kullanıyorum, orjinalini kullanmak nasip olmadı ama forumdan bazı tecrübeli arkadaşlar tonal anlamda orjinalinden hiçbir farkı olmadığını, hatta dip ses sorununun çözüldüğünü ve mid potansı avantajı olduğunu belirtmişler.

Metal tonlarından pek anlamam, ben daha soft tonlarla müzik yapmayı seviyorum, fakat örneğin ms shakti'nin drive'ı bana çok sert geliyor. Sanırım metal müziğe daha yatkın. Ben ms shaktinin driveini mümkün oldukça en aza indiriyorum. Sadece amfi simülasyonundan ve mikrofon mesafesinden faydalanıp booster olarak kullandığım yine ms pozitron ts 9 klonundan da drive tonlarımı elde ediyorum.

Kafanda soru işareti kalmaması açısından metal tonu elde etmek için hangi pedallar gereklidir, araştırmanı öneririm. Fakat ilk etapta reverb, delay, chorus, eq tarzı efektlere girişmeyeceksen bütçenin gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten en başta amfinin Marshall 50dfx olduğunu belirtmişsin. Amfinin efektlerini yeterli buluyorsan efekt açısından da sorun çözülmüş olur.

Ton olarak Gt-8 den kat kat daha memnunum. İşe klon diye bakma, ben Sansamp Gt2 klonunu kullanıyorum, orjinalini kullanmak nasip olmadı ama forumdan bazı tecrübeli arkadaşlar tonal anlamda orjinalinden hiçbir farkı olmadığını, hatta dip ses sorununun çözüldüğünü ve mid potansı avantajı olduğunu belirtmişler.

Metal tonlarından pek anlamam, ben daha soft tonlarla müzik yapmayı seviyorum, fakat örneğin ms shakti'nin drive'ı bana çok sert geliyor. Sanırım metal müziğe daha yatkın. Ben ms shaktinin driveini mümkün oldukça en aza indiriyorum. Sadece amfi simülasyonundan ve mikrofon mesafesinden faydalanıp booster olarak kullandığım yine ms pozitron ts 9 klonundan da drive tonlarımı elde ediyorum.

Kafanda soru işareti kalmaması açısından metal tonu elde etmek için hangi pedallar gereklidir, araştırmanı öneririm. Fakat ilk etapta reverb, delay, chorus, eq tarzı efektlere girişmeyeceksen bütçenin gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten en başta amfinin Marshall 50dfx olduğunu belirtmişsin. Amfinin efektlerini yeterli buluyorsan efekt açısından da sorun çözülmüş olur.
valla amfinin değil efektleri kendi sesi bile yetiyor aslındada.. :D bu boss u çözmeye başlıyorum galiba geçen bir şey yaptım yanlışıkla tonlar nasıl güzel geliyor anlatamam :D temiz yani ben şaş kalmişam ha :D midi kablosuna bakacam şu metal tonlarınıda ayarlayabilsem güzel olacakta.. dediğin pedalların metal pedal olanların herhangibir videosu ses kaydı varmı elinde bir dinlesem? fiyatlar fena değil :D

Şimdi pek hatırlamasam da yardımcı olmaya çalışayım. Boss gt-8 aslına bakıldığında duruşu ve yaptığı iş ile gerçekten fena sayılmıyacak bir alettir. Hatta vakti zamanında opet gibi gruplarında sanırım kullandığı bir pedaldı. Neyse, bence Boss gt-8 in bir kaç dezavantajından birisi aletin üstündeki kontrol panelinin fazlasıyla karışık olması ve aleti bilgisayara takmak için usb değilde midi kablosu gerekli olması. zaten bunu gören boss firması gt-10 u çıkararak bunları değiştirdi.

Benim bildiğim .syx uzantısı olan hazır patchleri indirebiliyorsun. Kulak ile elden analog şekilde yapmak biraz zorlar adamı. Ama bunu hazır patch indirerek giderebilirsin. Neyse çok uzatmayalım, ilk iş bir tane midi kablosu alacaksın. Bilgisayara bağlayacaksın. Oradan işine yarayacak .syx dosyalarını bulacaksın. Mesela şurada paylaşmışlar bak istersen

Boss GT-8 / GT-10 Patch Paylaşımı -

MyGitar.com Gitar Forumları
ben burdan GT8 Patch Collection & Stuff.zip indirdimde içinde GT-8FxFloorBoard gt8editor1.1.6.10_setup gt8master-0130BETA bunlar var şimdi benim yapmam gereken işlem ne yani hangisini yükliyim birde nasıl atılıyor syx dosyası prosesora?

İçlerinden bir tek GT-8 fxfoorboard Windows 7 ile sorunsuz çalışıyor. Bu yazılımda sol üstte 'File'-> Load Patch file ile syx dosyalarının olduğu klasöre gidip istediğin preseti seçiyorsun, beğenirsen GT-8'de istediğin user preset kısmında ''write'' diyerek saklıyorsun.

İçlerinden bir tek GT-8 fxfoorboard Windows 7 ile sorunsuz çalışıyor. Bu yazılımda sol üstte 'File'-> Load Patch file ile syx dosyalarının olduğu klasöre gidip istediğin preseti seçiyorsun, beğenirsen GT-8'de istediğin user preset kısmında ''write'' diyerek saklıyorsun.
oke çok teşekkür ederim diğer programlar ne işe yarıyor birde kendim ton yazamazmıyım pcden falan böyle iyi tonlar falan? birde boss gt 10 un patchleri uyumlu oluyormu? onları indirebilirmiyim veya 100 falan?

oke çok teşekkür ederim diğer programlar ne işe yarıyor birde kendim ton yazamazmıyım pcden falan böyle iyi tonlar falan? birde boss gt 10 un patchleri uyumlu oluyormu? onları indirebilirmiyim veya 100 falan?

Bir üst modelin tonlarını bir alt model tanımaz. Yanlış hatırlamıyorsam dosya uzantı farklılığı da vardı ama emin değillim.

Elimde kendi çektiğim bir video yok ama daha önce arkadaşlar paylaşmışlardı:

yok aslında karışık değil ortalama 1 ayda kendini güzelce ele veriyor. Aslında turkrock formlarında konu açma konuyu araştır. Bir arkadaş bayağa onun profu olmuştu. Herşeyini yazmıştı. Ben eski bir kullanıcıyım. Lakin,
-ses kartına ihtiyaç yok
-sadece çift başlı midi kablosu kafi
-tonu bilgisayara yüklüyorsun, bilgisayardan .syx dosyası indiriyorsun(istediğin tonu) sanırım gt-8 in wah pedalını bir kez indir kaldır yapınca o seçtiğin tonu içe alıyordu. Durum bu.

ayrıca her pedal ilk zamanların da biraz kafa karıştırır.
ya ben usb midi kablosu aldım taktım bana
58141

58153

ayarlamam bu şekilde hata 1. fotoğraftaki gibi ne olduğunu anlayamadım bildiğim tüm işlemleri yaptım :S niye böyle yaptı

Geri