Online satış sitelerindeki dolandırıcılar. KİMSE KANMASIN

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 1 saat önce sahibindendeki bir gitar ilanım için adanada abd askeri olduğunu söyleyen biri gitarımı satın almak istediğini ve nijeryaya ptt kargo ile göndermemi istedi. Ben daha önce formlardan böyle bi dolandırıcılık olduğunu bildiğim için kanmadım tabiki. Çünkü süreç sonunda güya bankadan mail geliyor. Ürünü kargolayıp kargo belgesini mail atınca paranın hesaba geçeçeğini söylüyor. Kanıp gönderirseniz geçmiş olsun :) benden uyarması bu aralar saldırmış durumdalar.
IMG_7551hjkhjkk.jpg

IMG_7553hjkh.jpg

IMG_7554ughjgh.jpg

IMG_7555.jpg

IMG_7556.jpg

zafer.jpg

Dosyalar

• IMG_7555.jpg
    IMG_7555.jpg
    201.2 KB · Gösterim: 335
  • IMG_7556.jpg
    IMG_7556.jpg
    236.3 KB · Gösterim: 469
Son düzenleme:
Hocam o hareket Türklere özgü yalnız, elin adamı anlamaz 😅
Adamın tırstığını sanmıyorum, Turkish intelligence units filan...ama yine de zahmet edip had bildirmişsiniz elinize sağlık. Lakin bu tipler böyle hergün yüzlerce mesaj atıyordur çok büyük ihtimalle. Yıllardır bilinen hikaye. Değmez yani 😉

I'm your father.. Fig sign - Infogalactic: the planetary knowledge core ingilizce'de değil de belki Nijerya'da o anlamda kullanılıyordur. En garanti yöntemi middle finger olayı heryerde geçer. Bunun bir de sahte banka account ile alman bankası üstünden eft havle makbuzu yapmışı bile var.

.ezevenk, logolarına kadar uğraşmış. Almanya'daki danimarka menşei bir banka ile güya meksika'dan bana para yollacak. Danimarka merkezine email attım, yok öyle bişi biz size para filan yollamadık diyorlar. Yani, paypal yoksa, önce para sonra gitar. Yoksa, araba nerede para nerde geyiğine döner.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 1 saat önce sahibindendeki bir gitar ilanım için adanada abd askeri olduğunu söyleyen biri gitarımı satın almak istediğini ve nijeryaya ptt kargo ile göndermemi istedi. Ben daha önce formlardan böyle bi dolandırıcılık olduğunu bildiğim için kanmadım tabiki. Çünkü süreç sonunda güya bankadan mail geliyor. Ürünü kargolayıp kargo belgesini mail atınca paranın hesaba geçeçeğini söylüyor. Kanıp gönderirseniz geçmiş olsun :) benden uyarması bu aralar saldırmış durumdalar.
134071 eklentisini görüntüle
134072 eklentisini görüntüle
134073 eklentisini görüntüle
134074 eklentisini görüntüle
134075 eklentisini görüntüle
134076 eklentisini görüntüle
ahahha aynı kişi banada yazdı captain james nijeryadaki komando arkadaşına alıyormuş bak bak

Dosyalar

• Screenshot_20200105_095605_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20200105_095605_com.whatsapp.jpg
    164.3 KB · Gösterim: 300
  • Screenshot_20200105_095807_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20200105_095807_com.whatsapp.jpg
    187.7 KB · Gösterim: 287
  • Screenshot_20200105_123103_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20200105_123103_com.whatsapp.jpg
    240.2 KB · Gösterim: 285
işin sonunu biliyordum bende dalgaya aldım ve adama dedim ki sen pazartesi havaleyi yap bende o parayla gidip kargolamak için materyal alayım salı günüde kargoya vereyim dedim adam o saniyede engeli bastı

zaten başlığı ondan açtım bunlar zaman zaman böyle vurguna çıkıyorlar. 1-2 hafta herkeze saldırıyor işte kimi keklersem diye :) inanın düşenlerde oluyordur.

Bu işi yapan kişi Türkiye'de yaşayan ve kendini abd'li asker olarak gösteren bir Türk mü ? Yoksa yurtdışında yaşayan yabancı biri mi ?
Eğer 2.şıksa sözgelimi Kanada'da yaşayan bir kanadalı'nın sahibinden.com'u keşfedip ilan tarayıp insanlara mesaj göndermesi çok garip bence

Bu işi yapan kişi Türkiye'de yaşayan ve kendini abd'li asker olarak gösteren bir Türk mü ? Yoksa yurtdışında yaşayan yabancı biri mi ?
Eğer 2.şıksa sözgelimi Kanada'da yaşayan bir kanadalı'nın sahibinden.com'u keşfedip ilan tarayıp insanlara mesaj göndermesi çok garip bence

bu kişi türk.türkiyedeki kargoları çok iyi biliyor.o olmazsa onunla gönder diyor.
watsapp numarası sahte

farklı ülkelerden asker olarak karşınıza çıkıyor.
banka ve email bilgilerinizi vermeyin.tuzağa düşmeyin.
ürünü göndermeyincede aklı sıra sizi tehtid ediyor

Geri