Elektro gitar temizliği hakkında

Merhaba ibanez grg121dx model gitarım var. Aşağıya ağaç özelliklerini yazdım ben sadece klavye ve body kısmını temizlemek için yağlar almak istiyorum ancak anlamıyorum o tarz ürünlerden. Neler almam gerekiyor bunun hakkında yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • Body Material:Mahogany
  • Body Finish:Urethane
  • Color:Walnut Flat
  • Neck Material:Maple
  • guitar.jpg

Yağ ile temizlik yapılmaz. Yağ ile bakım yapılır. Ölü deri ve yosun kaplı klavyeye yağ sürerseniz daha rezil bir hal alır.

Klavyeyi üstübü, diş fırçası ve IPA (izopropil alkol) ile temizleyebilirsiniz. Gövdeye sadece üstübü yeterli olacaktır.

Temizlenmiş klavyeye Planet Waves Hydrate ya da Lemon Oil (birinden biri, ikisi birden değil) yeterli olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yağ ile temizlik yapılmaz. Yağ ile bakım yapılır. Ölü deri ve yosun kaplı klavyeye yağ sürerseniz daha rezil bir hal alır.

Klavyeyi üstübü, diş fırçası ve IPA (izopropil alkol) ile temizleyebilirsiniz. Gövdeye sadece üstübü yeterli olacaktır.

Temizlenmiş klavyeye Planet Waves Hydrate ya da Lemon Oil (birinden biri, ikisi birden değil) yeterli olacaktır.
Çok teşekkür ederim

Yeni üyeyim, karşıma ilk çıkan başlık bu oldu, ilk cevabıma vesile oldu. Gitarınızın klavyesine öyle her tel değişiminde vb. yağ sürmeyiniz. Senede bir defa, çok çok az yağ yeterli hatta fazladır bile. Gül ağacı, abanoz, vb. bunlar hep zaten yağlı ağaçlar, yüzeyden yağı alan bir temizlik maddesi sürmediyseniz çoğu zaman gerek de olmaz. Fazla yağ sürerseniz ağacın şişmesine ve ekstrem durumlarda sapın yamulmasına, perdelerin gevşemesine sebep olabilirsiniz. Yağ olarak ne sürdüğünüz de o kadar önemli değil, sonuçta bir iki damlayı tüm klavyeye yedireceksiniz.

Benzer şekilde temizlik işini de abartmayınız. Gitara yabancı madde sürmemeye çalışınız. Özellikle selülözik cilaları kolayca bozabilirsiniz.

Geri