NAMM 2020

Güzel bir kaç parça ekipman dikkatimi çekti. İlki MXR Timmy:

374598-MXR%20Timmy%20Overdrive.jpg

Bir de Fender HM serisi geri dönüyor:

fender-limited-edition-hm-strat_5.png

Fender-HM2-1024x314.png

Fender-HM-Strat-limited-edition.jpg

Ibanez Pia diye çok temiz saçmalamış. Sitesinde Japonya'da üretilen JEM görünmüyor artık. 7V de tarih oldu.

Varsa dikkatinizi çeken ürünler paylaşın, konuşalım :)

Tasarım olarak pia gerçekten düz rezillik, fakat vai abinin eşine hitaben bu ismi seçmesi de çok şık hareket. Yabancı forumlarda da yeni ibanez modelleri baya beğeniliyor, fiyatlandırma politikasındaki abukluk ise oralarda da epey gömülmüş. Yukarıda paylaşılmış olan premium serisi misal, muhtemelen 10-11 bin TL bandında girecek yurt sınırlarına ki kafalarını nereye çarptılar merak ettim. Yine de majör firmalar arasında ibanez namm 2020’de en çok ilgi çeken markalardan biri gibi duruyor şu anda. Özellikle headless serisi bas gitarlar efsane bence.

Haricindeyse neural dsp quad cortex namm 2020’nin en iyi ürünü ödülünü almış musicradar’dan, çok merak ediyorum bu aleti. Kemper ve fractal‘e iddia edildiği kadar büyük rakip olur mu bilemiyorum fakat makul bir fiyatlandırma yaparlarsa anında indiririm.

Neural dsp quad cortex nammda tanitildimi bilmiyorum axe fx ve kempere rakip olacak gibi. Hatta bu herirlerin pluginleri kullananlar gecer diyorlar. Aletin kendisi hazir ama hala sound paylasmadilar. Zaten eylulde cikacak piyasaya. Tasarimi ben begendim.
Evet nammda tanitilmis.

Neural Dsp quad cortex şuan icin 1000 adetle limitli ön sipariş kabul ediyor. 200€ gibi bir ön sipariş ucreti var. Eylul gibi piyasaya çıkacakmış. Total fiyatı ise 1399 + 200 € şeklinde şuan belirtilen fiyatı için.
Bence Ax8, Kemper, Helix ile kiyaslama yaparsan piyasaya giriş ve ön sipariş bedeli olarak biraz yüksek geldi. Ama bende merakla bekliyorum.

Bu arada konudan tamamen ayri olacak ama NAMM2021 e gitmeyi düşünüyorum. Hic arastirmadim giriş, bilet, davetiye nasil ediniliyor. Bilen varsa harika olur.

Kesinlikle katılıyorum. 7 telli bir Majesty istiyorum ama Türkiye’de yok ve yurt dışı fiyatı çok yüksek. Bende yeni çıkan 7 telli ibanezi alıp belki bir manyetik değişimi yaparım düşünüyorum.
Jason Richardson'ın kullandığı gitara insanın bi içi gidiyor yani hem desenleri hem 7 telli oluşu cezbediyor. Thomann satış fiyatı €3360. 21K kılçıksız. Vergilerden falan kaçınmak için Almanya'ya gitmek lazım...

Jason Richardson'ın kullandığı gitara insanın bi içi gidiyor yani hem desenleri hem 7 telli oluşu cezbediyor. Thomann satış fiyatı €3360. 21K kılçıksız. Vergilerden falan kaçınmak için Almanya'ya gitmek lazım...

Curlass’in sterling versiyonu da mevcut, aklınızda olsun. Speclerini detaylı incelemedim malum benim tercih edeceğim bir gitar değil fakat rakam olarak çok daha uygun sularda yüzeceği aşikar.

Epiphone Gibson Inspired serisi, Originals serisi... HM Strat galiba Charvel gitarların parçalarından üretilecekmiş. HM Strat sahibi olarak ilgimi çekti ama çok az üretilecek bu modelden bildiğim kadarıyla, geçen hafta bi müzik dükkanı yanlışlıkla sitesinde satışa başladı, özellikler eski seriyle aynı gibi köprü hariç.

Merhaba,
Siz alacak iseniz Berlin’de yaşayan arkadaşım var. Konuşurum onunla getirir yanında. (Sakın yanlış anlamayın bundan herhangi bir kazanç mazanç vs gibi bir beklentim hedefim yok, aman ha) Ne zaman ülkeye döneceğini bilmiyorum, onu da o zaman sorarım.
Esenlikler dilerim.

Neural Dsp quad cortex şuan icin 1000 adetle limitli ön sipariş kabul ediyor. 200€ gibi bir ön sipariş ucreti var. Eylul gibi piyasaya çıkacakmış. Total fiyatı ise 1399 + 200 € şeklinde şuan belirtilen fiyatı için.
Bence Ax8, Kemper, Helix ile kiyaslama yaparsan piyasaya giriş ve ön sipariş bedeli olarak biraz yüksek geldi. Ama bende merakla bekliyorum.

Bu arada konudan tamamen ayri olacak ama NAMM2021 e gitmeyi düşünüyorum. Hic arastirmadim giriş, bilet, davetiye nasil ediniliyor. Bilen varsa harika olur.
NAMM’e katilacak bir firmanin sizi gidecekler listesine eklemesi gerekiyor. Eger kurallar degismediyse sokaktan gecen giremiyor. Onun yerine mart ayindaki Musikmesse’yi dusunebilirsiniz.

Ibanez PIA'lar aslında o kadar da kötü gelmedi bana ya. Görüntü olarak bakacak olursam beğendim bile diyebilirim hatta. Ama normal jemleri üretimden kaldırmaları hata olmuş eğer dedikleri gibiyse.

Geri