Bu gitar çalınır mı?

Bugün bi bursa heykelde gezerken bir dayıdan 60 Tlye satın aldım adam ederim diye ama köprüsü beni biraz korkutuyor sizce sorun çıkarır mı

Dosyalar

• IMG-20200118-WA0071.jpeg
    IMG-20200118-WA0071.jpeg
    104.7 KB · Gösterim: 319
  • IMG-20200118-WA0067.jpeg
    IMG-20200118-WA0067.jpeg
    183.1 KB · Gösterim: 311
  • IMG-20200118-WA0065.jpeg
    IMG-20200118-WA0065.jpeg
    180.8 KB · Gösterim: 299
o vida oradan çıkmazsa matkap'ın ahşap ucunu tak gövdeye girmeden köprü üstünde derine inmeden bir iki delik aç deliklerden tornavida ile kanırtarak köprüyü parçalayarak çıkart yeni köprü al altını zımparala tutukalla yapıştır işkence ile sabitle. yeni köprü de para tabi. 40 tl'den aşağıya bulamazsın o yüzden böyle çöplerle uğraşacağınıza 100 tl'ye adam gibi bir şey almalıydın. 60 tl değil adam ücretsiz verse bile yaptığın işçiliğe değmez. telleri takarsan atar o köprüden.

Ben yanıtlayayım arkadaş yattı galiba zaten ona sorulan başka bir soruyu da yanıtladım kazayla, şimdi 60 tlye alacağın bir gitar standart olur o fiyata çok bir şey beklemezsin fakat gitarlar zaman geçtikçe sesleri fark ediyor, sesleri daha çok oturup daha çok ortaya çıkabiliyor yani uzun süre geçmişse bu gitar yapılalı sesi daha iyi olabilir ayrıca 60 tl yerine atıyorum 120 tl lik belki 200, 300 tl lik bir gitar olabilir ve 60 tlye aldığın bir gitardan çok bir şey beklemezsin ayrıca başka birisinden almış olmak ikinci elden farklı bir durum sayılmaz ama bu gitarın 60 tl olması ve telsiz olması satan kişi hakkında hiçbir veri vermiyor bana yolda kim gitar satar ki ben olsam ben de alırdım gitarın sesine bakabilme açısından. Nem ve sıcaklık fark ediyor ama tel değiştirirken oda sıcaklığı
60 Tl ye letgoda filan tertemiz 2.el Klasik gitarlar satılıyor tabii ki berbat gitarlar ama bundan iyi gördüğüm kadarıyla bu gitar bitmiş.Sapı Bozulan klasik gitarı yaptırmak zaten 50 tl gibi bir fiyat. Tel alsa 30 tl Fretlerde ölmüştür onlarda 50 tl olsa yine çok para tuttu.

Çöp alıp enstrüman haline getirebileceğini düşünüyorsan daha en başından alırken nelerle karşılaşabileceğini biliyor olman gerekmiyor muydu? Eğer gitar tamiri konularında kendini geliştirmek istiyorsan bu gitarı denek olarak kullan bence ama daha fazlası çıkmaz. Diyelim ki köprüyü söktün (yapıştığı yerden çıkarmayı başardın, üstteki suntayı çatlatmadan) ve yine doğru pozisyonda yapıştırıp satın alacağın bir çift mengene ile işkenceye de aldın. Sonra alt eşiği de taktın. Herşey tamam, ama bir baktın ki teller alt perdelere doğru gittikçe gökyüzünde yükseliyor çünkü sapın gövde kısmı uyduruk veya çok eski üst tahta (veya sunta) yüzünden içe doğru göçmüş. Bunun tamiri çoook daha zor. Sonra üst eşik de aşırı yüksek görünüyor, neyse ki o daha kolay, tecrübe varsa tabii. Hadi diyelim tel yüksekliği de tolere edilebilir düzeyde kaldı, acaba nasıl bir ton bekliyor olacaksın onca vakit ve uğraştan sonra? Çöpe gidecek 60 TL'yi bence gitar haline geri getirmek yerine deney hayvanı yaparak kurtarmaya bak en iyisi.

Bu neyin kafası 😄
Ben yanıtlayayım arkadaş yattı galiba zaten ona sorulan başka bir soruyu da yanıtladım kazayla, şimdi 60 tlye alacağın bir gitar standart olur o fiyata çok bir şey beklemezsin fakat gitarlar zaman geçtikçe sesleri fark ediyor, sesleri daha çok oturup daha çok ortaya çıkabiliyor yani uzun süre geçmişse bu gitar yapılalı sesi daha iyi olabilir ayrıca 60 tl yerine atıyorum 120 tl lik belki 200, 300 tl lik bir gitar olabilir ve 60 tlye aldığın bir gitardan çok bir şey beklemezsin ayrıca başka birisinden almış olmak ikinci elden farklı bir durum sayılmaz ama bu gitarın 60 tl olması ve telsiz olması satan kişi hakkında hiçbir veri vermiyor bana yolda kim gitar satar ki ben olsam ben de alırdım gitarın sesine bakabilme açısından. Nem ve sıcaklık fark ediyor ama tel değiştirirken oda sıcaklığı

Sadece proje iş olsun diye aldım çoğu kişi atlamış gidip o paraya klasik gitar alsaydın diye onu yapmayı bende biliyorum gitarın markası eko 80ler italyan yapımı olması lazım o 60tllik klasik gitarlar gibi değil. Ben yardım almak için başlık açtım herkes beni yargılamış neden gidip ikinci el 60 liraya klasik gitar almadın diye yahu arkadaşım.
Ayrıca gitarın fretleri ve sapı çok iyi durumda bugünde köprüyü sorunsuz bir şekilde çıkardım bu hafta içide güzel bir burgu seti sipariş edeceğim gitarı hallettiğim zaman bir demoda paylaşacağım. Ayrıca ben de gidip 100 tlye adam gibi bir şeyi almayı biliyordum. Yanlış anlaşılmasın öğrenciyim bolca boş vakitim var ayrıca bu benim hobim harcayacağım işçilik beni mutlu edecek çünkü bir hedefim var. Teşekkür ederim herkesin yorumu için ama çok yanlış yaklaştığınızı söylemem gerek. Bu arada gitarı antikacı gibi bir yerden aldım.

Bu devirde 60 tl’ye gitar satan neresi var ? Gerçekten soruyorum.Amacım dalga geçmek değil.”Sarı siteden 2.el 60 tl’ye gitar bulunabilir” diyorsanız,muhtemelen gitarın fiyatından daha fazla kargo masrafı ödeyecek bulsa bile.
Haklısın emrah abi zaten cevap vermiştim ama o arkadaşın 60tllik sapasağlam 4/4 klasik gitarınıda merak ediyorum :))

Sadece proje iş olsun diye aldım çoğu kişi atlamış gidip o paraya klasik gitar alsaydın diye onu yapmayı bende biliyorum gitarın markası eko 80ler italyan yapımı olması lazım o 60tllik klasik gitarlar gibi değil. Ben yardım almak için başlık açtım herkes beni yargılamış neden gidip ikinci el 60 liraya klasik gitar almadın diye yahu arkadaşım.
Ayrıca gitarın fretleri ve sapı çok iyi durumda bugünde köprüyü sorunsuz bir şekilde çıkardım bu hafta içide güzel bir burgu seti sipariş edeceğim gitarı hallettiğim zaman bir demoda paylaşacağım. Ayrıca ben de gidip 100 tlye adam gibi bir şeyi almayı biliyordum. Yanlış anlaşılmasın öğrenciyim bolca boş vakitim var ayrıca bu benim hobim harcayacağım işçilik beni mutlu edecek çünkü bir hedefim var. Teşekkür ederim herkesin yorumu için ama çok yanlış yaklaştığınızı söylemem gerek. Bu arada gitarı antikacı gibi bir yerden aldım.
Neresi orası. Bende o taraflardayım

Problemli arkadaşım o zaman bilgi verseydin bizde ona göre yorum yapardık eko olunca değeri 5000 mi oldu?Boş insansın demekki o kadar çok vaktin olduğuna göre git yap ozaman napalım birdahada alıntılama mesajımı.

ahahahaha yahu lise öğrencisiyim tatilim var boş vaktim olduğu için boş insan mı oldum pes doğrusu. Gerçekten yaptığınız büyük bir terbiyesizlik benim '' YARDIM '' adına açtığım başlığın altına o zaman git klasik gitar al yazıyorsun cidden seninle muhalefete girecek kadar seviyemi düşüremem.

Geri