Bilinmeyen bir amfi ve bakımı

Charvel CR200 diye bir külüstür amfim var. Bilinmeyen bir amfi dememin sebebi ise amfiyi almadan önce çok araştırsam da amfi hakkında tek bir şey bile bulamamış olmam. Amfiyi malum sitelerin birinden aldım. 20 Wattlık bir amfi. Lambalı zannediyorum ama transistörlü de olabilir çünkü cayır cayır metal tonu veriyor(sx telede bile). Neyse konuya döneyim. Ben amfiyi almadan önce bir müzik mağazasında sevdiğim bir abime gösterdim. Satıcı bana 28 yıllık olduğunu söyledi. Geçen günlerde gitar jackımın başı içinde kalmıştı ve çıkarttırmak için götürdüğümde bunu doğruladık. Amfiyi 100 tlye aldım bu arada. Şimdi soracak olduğum şey ise şu. Bu tarz amfilere(lambalı veya transistörlü) nasıl bakılır. Az önce bir yerde okudum nemli alanda durmuyorsa sıkıntı yaratmaz diyordu bir abimiz. Bunu sormak için bu başlığı açtım. Bana zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Bahsettiğiniz amfi yukarıda @Dog The Bounty Hunter 'ın da bahsettiği üzere CH200 R modeli sanıyorum.
İlk amfim olur kendileri ve sanırım 2002 2003 gibi almıştım. 3 4 yıl kullandım ve fiyat/performans olarak gayet tatmin eden, Hi-gain, reverb'ü olan ve yanılmıyorsam aynı anda 2 enstruman bağlamanıza izin veren bir amfiydi. Amfi lambalı değil, normal transistörlü bir amfidir.
İyi günlerde kullanın.

Edit: Soruna cevaben ise herhangi bir sorunu olmadığı sürece amfi için extra özel bir bakım yapmana gerek yok. Nemli olmayan, direk güneş ışığına maruz kalmayacak bir yerde konumlandırman yeterli olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bahsettiğiniz amfi yukarıda @Dog The Bounty Hunter 'ın da bahsettiği üzere CH200 R modeli sanıyorum.
İlk amfim olur kendileri ve sanırım 2002 2003 gibi almıştım. 3 4 yıl kullandım ve fiyat/performans olarak gayet tatmin eden, Hi-gain, reverb'ü olan ve yanılmıyorsam aynı anda 2 enstruman bağlamanıza izin veren bir amfiydi. Amfi lambalı değil, normal transistörlü bir amfidir.
İyi günlerde kullanın.

Edit: Soruna cevaben ise herhangi bir sorunu olmadığı sürece amfi için extra özel bir bakım yapmana gerek yok. Nemli olmayan, direk güneş ışığına maruz kalmayacak bir yerde konumlandırman yeterli olacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu gidişle bende amfimin parçalarını modifiye ederek uzun yıllar kullanacağım gibi duruyor. Gerçekten çok kaliteli bir amfi.

Geri