Beatbox İçin Kaliteli Mikrofon

Merhaba herkese, beatbox yapmak için bir mikrofon almayı düşünüyorum. Özellikle bassları algılayabilecek 150~200 tl arası bir mikrofon arıyorum. Behringer xm8500 ve lastvoice bm800 mikrofonları fiyat ve performans olarak iyi gözüküyor lakin daha önce kullanmadığım için hangisinin daha iyi olduğunu veya daha iyileri var mıdır bilemiyorum. Beatbox yapacağım için sesi aynı anda almak da istiyorum açıkçası. Bunu yapabilmek için ekstra bir aparat almama gerek var mıdır? (Evde 30W bir hoparlör var. Ses seviyesi yeterince iyi bir de 5.1 channel denilen dandik usb ses kartlarından var.)
Biraz fazla soru oldu ama tecrübeli forum üyelerinin yanıtlamasını rica ediyorum.
Sevgiler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Screenshot_20200123-222912_Opera.jpg
Screenshot_20200123-222849_Opera.jpg

Sesçibaba adlı bir sitede hepsi çok daha ucuza yer alıyor ve bir de bu 3 lü mikrofon setini gördüm. Acaba güvenilir bir site midir...

Bir ara almayı düşündüğüm bir mikrofondu, fiyat/performans olarak iyi bir mikrofon valla piyasadaki en başarılı ucuz mikrofonlardan.
Bu arada Thomann'da fiyatı 15.90€, yani indirime veya çok daha ucuzluğa dair bir şey yok.

Edit: Şimdi baktım da 180 liraya falan koyan siteler var, bana kalırsa 120 liradan fazla verilmez.

Bir ara almayı düşündüğüm bir mikrofondu, fiyat/performans olarak iyi bir mikrofon valla piyasadaki en başarılı ucuz mikrofonlardan.
Bu arada Thomann'da fiyatı 15.90€, yani indirime veya çok daha ucuzluğa dair bir şey yok.

Edit: Şimdi baktım da 180 liraya falan koyan siteler var, bana kalırsa 120 liradan fazla verilmez.
Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda sipariş etmeyi düşünüyorum :) aldıktan sonra da site hakkındaki yorumumu yaparım. Sanırım yeni açılmış bir web sitesi, pek güvenemedim o yüzden. Saygılar üstat

Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda sipariş etmeyi düşünüyorum :) aldıktan sonra da site hakkındaki yorumumu yaparım. Sanırım yeni açılmış bir web sitesi, pek güvenemedim o yüzden. Saygılar üstat
Selamlar, ben de bir yılbaşı etkinliği için sescibaba’dan XM8500 sipariş etmiştim. Firmanın güvenilirliği konusunda bir sıkıntı yok.

Sıfırına 120 lira ödemek yerine, isterseniz bendeki mikrofonu size 100 liraya vereyim. Sadece yılbaşı akşamı etkinliğinde kullanılmak üzere alındı, kutusunda yatıyor. Tekrar ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum.

Kolay gelsin.

Ev sisteminde mikrofon girişi var mı ?
Maydanoz müzikle whatsapptan bu ürün hakkında konuştum. Ekstra bir ürün almam gerekiyor mu diye. Gerek yok dediler. Bende amfi yok. Hoparlör var. Elektromu direk hoparlöre bağlıyorum veya usb ses kartı ile deplike kullanıyorum. Bu yüzden aktif hoparlör olduğunu söyledi. Yani kullanabilirmişim. İki ucu dişi olan 3.5 mm jak dönüştürücü var. Bu şekilde kullanmayı planlıyorum. Ses alamaz mıyım?

Selamlar, ben de bir yılbaşı etkinliği için sescibaba’dan XM8500 sipariş etmiştim. Firmanın güvenilirliği konusunda bir sıkıntı yok.

Sıfırına 120 lira ödemek yerine, isterseniz bendeki mikrofonu size 100 liraya vereyim. Sadece yılbaşı akşamı etkinliğinde kullanılmak üzere alındı, kutusunda yatıyor. Tekrar ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum.

Kolay gelsin.
Açıkçası yeni bir şeyler almanın insanı daha mutlu ettiğini düşünüyorum. O kutuyu ilk açmak farklı bir heyecan. Yine de fotoğraflarını atabilirsiniz. Zaten siz de İstanbul'dasınız. Hiç kargoyla falan uğraşmaya gerek kalmaz. Özelden fotoğraflarını ve içeriği(stand, kablo vs) hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Ürünün içerisinde kablo bulunmuyor ayrıca almam gerekiyor. Hazır almışken benim gitarın kablosunu alayım diyorum. Hep 20 30 tl lik kablolar aldım ve hepsi de bozuldu bu sefer sağlam bir şey alayım diyorum. İbanezin ipli kablosu makul geldi. Almak istediğim iki kabloda resimde görülüyor.
Screenshot_20200124-150108_n11com.jpg
Screenshot_20200124-150118_n11com.jpg

Iyi bir kablo istiyorsan bence Ibanez yerine Planet Waves al, hem başarılı hem de sağlam oluyorlar, kolay kolay bozulmazlar. 20ft./6mt. bence çok uzun bu arada 15ft./4.5mt. fazlasıyla yeterli olur.

Merhaba, bugün mikrofon da geldi. Gitar kablosu olarak planet waves 10 ft PW-GRA-10 kablosunu aldım. Mikrofon kablosu olarak şimdilik idare edicek yukarıda görseli bulunan 5 metre xlr+jak kablosu aldım. Mikrofonun sesi temiz. İstediğim sesleri alabiliyorum fakat ses çok az. Benim hoparlörden de kaynaklanıyor olabilir. Alta hoparlörün giriş, çıkış akım bilgileri yer alıyor. Bir de mikrofon kutusunun içerisinden çıkan desibel/volt ile alakalı bir belge var.
20200128_134050.jpg
20200128_134140.jpg

İnternette uzun bir araştırma sonucu, dinamik mikrofonlarının sesinin az olduğunu. Ses kartı kullanılması gerektiğini öğrendim.Belki amfi de alabilirim içlerinde preamp ve poweramp olduğu ve sesi yükseltebileceği yazıyor.

Hâlâ bilmediğim çok şey var :(
Ucuza getirelim derken daha pahalıya gelecek anlaşılan. Ya çok para biriktirdikten sonra bu ile başlamak lazım ya da hiç başlamamak.

Geri