Les Paul kasa elektro tavsiyesi

Merhabalar. Uzun süredir akustik gitar çalıyorum. Son zamanlarda Bi lp aşkı tuttu beni. Daha önce hiç elektro çalmadım. Bir iki kere aldıydım elime. Maks 3000 bütçem var Amfi+gitar için. Gitarı her türlü yormayı düşünüyorum. Bozulduğunda araştırmalar yapıp, kurcalamayı, deneye deneye çözmeyi falan. Çalma teknikleri yanında tamirini falan da öğrenmek istiyorum. Açıkçası deneme tahtası yapmayı düşünüyorum. Bana gitar amfi önerileriniz neler olur? Tüm hocalarıma saygılarımla...

Bu arada bir kaç araştırma yaptım ve aklımda cort cr200 + blackstar ID Core 10 var.
Bende gitara yeni başlayan biriyim ve elektro ile başladım bundan 1-1.5 ay önce. Daha bu işlerin 1/1.000’i kadar bilgim yok fakat size önereceğim şeyler satın alma aşaması için şunlardır; les paul kasalar benim de çok hoşuma gidiyordu baya araştırdım ve gidip denedim aklıma ibanez art120 serisi yattı ve onu aldım. Epiphone les paul güzel fakat klavye kısmı biraz kalın. Bana kalırsa İbanez Les Paul art120 serisine bakın derim. Ton olarak size bir şey diyemem fakat benim çok hoşuma gidiyor. Onun haricinde buradan aldığınız fikirlerle ve sizinde aklınızda oluşan fikirlerle yakınınızda bulunan bir müzik marketine giderek deneyin. Tipini ve özellik bakımından manyetikleriniz beğendiğiniz gitarın tonunu gerçekte beğenmeyebilirsiniz. Bu arada denerken aklınızda bulunan amfi ile deneme şansınız olursa daha fazla verim alırsınız diye düşünüyorum. İnşallah denediğiniz ve sevdiğiniz bir şeyi alırsınız, kimsenin şunu al efsanedir demesine çok kulak asıp hemen gidip almayın bir çok kişiden veya forumlarda ki arkadaşların önerileri doğrultusunda bir fikir oluşsun kafanızda sonrasında ise müzik marketinde hepsini deneyin ve hoşunuza gideni alın.

Son düzenleme:
Geri