Elektro Gitar Çalmaya Yeni Başlayacağım Birkaç Konuda Fikir Danışmam Lazım.

Öncelikler merhabalar, başlıktan da anladığınız gibi ilk defa gitar çalmaya başlayacağım ve sevdiğim müzik tarzları rock, metal(heavy kadar ağır değil), bluez dinlemeyi ve onları çalmayı istediğim için bir elektronik gitar sahibi olmayı istiyorum. Araştırdıklarıma göre bana IBANEZ tonları daha çok hoş geliyor tabi sizlerinde önereceği her türlü fikre açığım, piyasada bir çok elektro gitar setleri mevcut bunlar alınır mı, alınırsa hangi seti almalıyım, setlerde gelen 10W küçük amfi yeter mi ya da gitarın kalitesi kötü mü acaba diye bir çok soru oluşuyor kafamda ve otomatik olarak ayrı bir gitar ve ayrı bir amfi alma düşüncesi geliyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Piyasada bulabildiğim IBANEZ anlamında tek bir set var onu buraya link olarak bırakacağım olmadı set alamadım parçaları ayrı ayrı almak istediğimde ise 10W-15W bir amfi buldum bunun yanına ne gibi bir gitar alabilirim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Kısacası gönlüm set almaktan yana fakat bu tarz setler yeni başlayanların hedef kitlesi olduğu için kalitesiz gitar,amfi ve bilimum parçaların kötü olmasından korkuyorum. Not olarak da belirtmek isterim ki single manyetikli öğrendiğime göre strat tarzı deniyormuş o tarz istemiyorum çünkü gariptir ki çalmak istediğim müziklerde duymak istediğim tonu duyamıyorum bu ton olayına da youtube'da yabancı, yerli 50-60 video izleyerek karar verdim. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Ibanez IJRG200U-BK Elektro Gitar Seti - Zuhal Müzik ( ELEKTRO SET )

Ibanez IBZ15GR-U Elektro Gitar Amfisi - Zuhal Müzik ( AMFİ )

MARSHALL MG10CF 10W Kombo Elektro Gitar Amfisi - Zuhal Müzik ( AMFİ )

• Konu Sahibi Konu Sahibi

gitar başlangıç-orta seviye bir gitar

bu amfinin üzerinde kendi tuner ı ve efektleri var ilk etapta yeterli olacaktır

parça parça almak isterseniz önerebileceğim en iyi setup budur

Gitar olarak ibanez grg170dx o fiyat aralığı için iyidir.(sesi ve klavyesinin rahatlığı açısından)
Overdrive ve cleanı iyidir.
Clean çok kullanmam hep metal , rock çalarım diyorsan emg ltd m10 çok güzeldir ama grg170dx de gayet güzel sesler verir.
Epiphone un klavyesi biraz kalın gelebilir ama ağacı ve kalitesi iyidir ve güzel overdrive sesi vardır. Metal , rock için uygundur sustaini iyidir.
Cleanı bilmiyorum.
Squier in cleanı iyi overdrive ı yetersiz fenderin cayır cayır tonu yok gibi geldi bana.
Amfi olarak ibanez ve fenderinki bayağı kötü.
Marahall mg10 ,mg15 yeterli olur.
Blackstar id core 20 iyidir.(bence daha iyi)
Para limiti düşük değilse amfiyi düzgün almaya çalış amfi gitar kadar önemli seste.
Bence set alma epiphone hariç çok alt seviye oluyor(özellikle ibanezde)
Ve clean da çalman gerekecek o yüzden üstünde hem humbucker hem single olanlara da bakmanı öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar olarak ibanez grg170dx o fiyat aralığı için iyidir.(sesi ve klavyesinin rahatlığı açısından)
Overdrive ve cleanı iyidir.
Clean çok kullanmam hep metal , rock çalarım diyorsan emg ltd m10 çok güzeldir ama grg170dx de gayet güzel sesler verir.
Epiphone un klavyesi biraz kalın gelebilir ama ağacı ve kalitesi iyidir ve güzel overdrive sesi vardır. Metal , rock için uygundur sustaini iyidir.
Cleanı bilmiyorum.
Squier in cleanı iyi overdrive ı yetersiz fenderin cayır cayır tonu yok gibi geldi bana.
Amfi olarak ibanez ve fenderinki bayağı kötü.
Marahall mg10 ,mg15 yeterli olur.
Blackstar id core 20 iyidir.(bence daha iyi)
Para limiti düşük değilse amfiyi düzgün almaya çalış amfi gitar kadar önemli seste.
Bence set alma epiphone hariç çok alt seviye oluyor(özellikle ibanezde)
Ve clean da çalman gerekecek o yüzden üstünde hem humbucker hem single olanlara da bakmanı öneririm.
Genel olarak bilgi vermişsiniz çok teşekkür ederim. Peki başlangıç olarak direkt şunu şunu diye ürün söyleme şansınız var mı ? IBANEZ başlagıç serisini için kötü diyen bir çok insan var o yüzden uzaklaştım ama hem sizin hemde yukarıda ki arkadaşın önerdiği epiphonesi hoşuma gitti.

gitar başlangıç-orta seviye bir gitar

bu amfinin üzerinde kendi tuner ı ve efektleri var ilk etapta yeterli olacaktır

parça parça almak isterseniz önerebileceğim en iyi setup budur
Bu aklımda her iki parçayı da ayrı ayrı YouTube üzerinden bakacağım. Çok teşekkür ederim.

paran yetiyorsa ibanez rg350 al. gidip schecter fender alırsan motivasyonun düşer.ibanez pes etmeni engeller.hele schecter sgr serisi bleda sopası gibi gitardan soğutur.ibanez orta karar bi gitarı eline al bide diğerlerini al farkı anla

Genel olarak bilgi vermişsiniz çok teşekkür ederim. Peki başlangıç olarak direkt şunu şunu diye ürün söyleme şansınız var mı ? IBANEZ başlagıç serisini için kötü diyen bir çok insan var o yüzden uzaklaştım ama hem sizin hemde yukarıda ki arkadaşın önerdiği epiphonesi hoşuma gitti.
Epiphone ile clean çalamazsın (çalarsın ama güzel olmaz) o yüzden hem single hem humbucker olan gitar almanı öneririm.
Böyle olan o fiyat aralığında ibanez grg170dx var.
"Kullanıp da" olumsuz yorum yapan görmedim.
Olumsuz yorum yapanlar ya dandik amfiyle kullananlar ya da fiyatına bakmadan değerlendirenlerdir.
Blues da çalınır metal de çalınır clean da çalınır.
Ve güzel sesler verir.
Her türe uygundur , hangi türü seçeceğini çalmaya karar vermek için uygundur.
Başlamadan tür seçmemek lazım o yüzden çok yönlü olması daha iyidir bence.
Epiphone tek yönlü bir gitardır metal çalarsın rock çalarsın blues da çalınabilir herhalde.
Ama clean güzel olmaz.
Klavyesi de grg170dx kadar rahat olmaz.
Grg170dx alıp klavyesinin rahatlığından dolayı modifiye edip kullananlar duydum.
Yani bence her tür çalınabildiği için ibanez grg170dx al.
Kendim de kullandım parasını hakettiğini düşünüyorum.
Amfi olarak blackatar id core 20 veya marshall mg15 fln olabilir ama amfiyi iyi almaya çalış gitar kadar önemli.

Epiphone ile clean çalamazsın (çalarsın ama güzel olmaz) o yüzden hem single hem humbucker olan gitar almanı öneririm.
Böyle olan o fiyat aralığında ibanez grg170dx var.
"Kullanıp da" olumsuz yorum yapan görmedim.
Olumsuz yorum yapanlar ya dandik amfiyle kullananlar ya da fiyatına bakmadan değerlendirenlerdir.
Blues da çalınır metal de çalınır clean da çalınır.
Ve güzel sesler verir.
Her türe uygundur , hangi türü seçeceğini çalmaya karar vermek için uygundur.
Başlamadan tür seçmemek lazım o yüzden çok yönlü olması daha iyidir bence.
Epiphone tek yönlü bir gitardır metal çalarsın rock çalarsın blues da çalınabilir herhalde.
Ama clean güzel olmaz.
Klavyesi de grg170dx kadar rahat olmaz.
Grg170dx alıp klavyesinin rahatlığından dolayı modifiye edip kullananlar duydum.
Yani bence her tür çalınabildiği için ibanez grg170dx al.
Kendim de kullandım parasını hakettiğini düşünüyorum.
Amfi olarak blackatar id core 20 veya marshall mg15 fln olabilir ama amfiyi iyi almaya çalış gitar kadar önemli.
IBANEZ GRG170dx modeli konu başlığında ki setin elektrosu değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum.
Epiphonenin sizin gözünüzden tek sıkıntısı sanırım clean tonları. Bu clean tonu nedir tam bilmiyorum ton olarak bildiğim tek terim tonu distortion. O yüzden clean derken tam olarak neyden bahsediyorsunuz anlayamadım o da yeni başladığımdan dolayı. Amfi olarak marshall mg10 ya da mg15 düşünüyorum eğer set almayıp ayrı ayrı gitar ve amfi alacak olursam.

paran yetiyorsa ibanez rg350 al. gidip schecter fender alırsan motivasyonun düşer.ibanez pes etmeni engeller.hele schecter sgr serisi bleda sopası gibi gitardan soğutur.ibanez orta karar bi gitarı eline al bide diğerlerini al farkı anla
Maalesef şu an sadece gitara o kadar fazla veremem fakat 2-2.5 sene sonra ikinci gitarımı alırken kesinlikle düşünebilirim.

buradaki önerileri çok dikkate alma bence. ağzı olan yalan yanlış konuşuyor. adam fender alma motivasyonun düşer demiş ciddi ciddi :D tavsiyem, bir-iki gününü sırf bu iş için ayır ve gidebileceğin bütün dükkanlara gidip bütçen sınırındaki ürünleri bire bir kendin dene. yanında gitardan anlayan bir arkadaşın da olursa çok çok daha sağlıklı olur hatta.

ne alırsan al, bu tarz yorumlardan uzak dur @ogizade .... Schecter'in henüz kötü bir gitarını görmedim, yaklaşık 8-10 tane geçmiştir elimden. Bu işlere başladığımda bir Strat'la haşır neşir olmuştum, benim değildi ... bugün hala aklımdadır o gitar. Bir gün mutlaka iyi bir USA Strat alacam.

buradaki önerileri çok dikkate alma bence. ağzı olan yalan yanlış konuşuyor. adam fender alma motivasyonun düşer demiş ciddi ciddi :D tavsiyem, bir-iki gününü sırf bu iş için ayır ve gidebileceğin bütün dükkanlara gidip bütçen sınırındaki ürünleri bire bir kendin dene. yanında gitardan anlayan bir arkadaşın da olursa çok çok daha sağlıklı olur hatta.

bak bu mantıklı .. :)

ne alırsan al, bu tarz yorumlardan uzak dur @ogizade .... Schecter'in henüz kötü bir gitarını görmedim, yaklaşık 8-10 tane geçmiştir elimden. Bu işlere başladığımda bir Strat'la haşır neşir olmuştum, benim değildi ... bugün hala aklımdadır o gitar. Bir gün mutlaka iyi bir USA Strat alacam.

bak bu mantıklı .. :)
Teşekkür ederim cevabınız için. Schecter markasına da bakacağım.

iyisi kötüsü yoktur, kaliteli ve kalitesizi var.
hepsi aynı günün sonunda, birini al ve çalmaya başla. eğer daha önce hiç çalmadı isen yüksek bir rakam verme,
2. el siteleri gitar çalmaya başlayanların sattıkları ürünlerle dolu.

Geri