Elektro Gitar Çalmaya Yeni Başlayacağım Birkaç Konuda Fikir Danışmam Lazım.

heavy metal veya hord rock düşüncesi olan humbucker içeren elektro gitar alsın ve orta iyi bir amfi alsın.rock metal clean çalmanızı sağlar duruma göre.1000 küsür liralık ibanez grg serileri var giriş seviyesi ama yeni başlayanlar için iyi bir seri.doğru amfi ve doğru gitarla başlamanız lazım.

Yerinde olsam gitara değilde eğitime önem verirdim herşeyden önemlisi bu diye düşünüyorum hangimiz burada istediği gitarla başlamışızdır ki soruyorum size mesela bana dandik bir marka elektro gitar hediye gelmişti zamanla geliştikden sonra kendinde farkına varıcaksın zaten nasıl bir şey istediğine. Şuan için sana önerim humbucker ve single manyetiği olan bir gitar seçmen olucak ucuz yolu birşey seçip artanını sağlam bir eğitime verebilirsin.

Yerinde olsam gitara değilde eğitime önem verirdim herşeyden önemlisi bu diye düşünüyorum hangimiz burada istediği gitarla başlamışızdır ki soruyorum size mesela bana dandik bir marka elektro gitar hediye gelmişti zamanla geliştikden sonra kendinde farkına varıcaksın zaten nasıl bir şey istediğine. Şuan için sana önerim humbucker ve single manyetiği olan bir gitar seçmen olucak ucuz yolu birşey seçip artanını sağlam bir eğitime verebilirsin.
Evet eğitim konusunda haklısınız fakat şu an YouTube üzerinde baya kaliteli içerikler var önceliğim onlar olacak belli bir seviyeden sonra tabiki dışarıdan eğitim düşünülebilir.

heavy metal veya hord rock düşüncesi olan humbucker içeren elektro gitar alsın ve orta iyi bir amfi alsın.rock metal clean çalmanızı sağlar duruma göre.1000 küsür liralık ibanez grg serileri var giriş seviyesi ama yeni başlayanlar için iyi bir seri.doğru amfi ve doğru gitarla başlamanız lazım.
yamaha aes 420 ikinci el bulabilirsen düşünmeden al.
En başta IBANEZİN set halini almayı düşünüyordum set almamı bir çok yerde önermediler. Şu an aklımda Epiphone Les Paul Special VE veya Epiphone SG Special var. O yüzden parçaları ayrı ayrı almayı planlıyorum.

Set halinde satılan paketlerin amacı:
- kararsız başlangıç seviyesi alıcılara fazla uğraşmadan, kafası bulanıp vazgeçmeden hızlıca satış gerçekleştirmek
- elde kalan stok maliyeti olan, satılıp bitmeyen dandik amfileri bir gitarın yanına üleştirip gazlamak

Mümkünse araştır, tek tek al. Belki set kadar ucuza gelmez ama iddia ediyorum set almaktan daha uzun süre ve keyifli kullanırsın ne alsan.
Gaza gelme. Burada yaa abi şunu tek geçerim, bunu al rahat et gibi yorumları salla. Neden onu tek geçersin diye sor. Hiçbir cihaz tek geçilemez ya da alternatifsiz değildir. Senin hangi ihtiyacına cevap verecek onu sorgula vs vs... ha bir de tavsiyem forum'da çokça şunu derler al dandik bir amfi (Marshall MG10 filan gibi) egzersiz yap vs sonra değiştirirsin. Bence kesinlikle iyi bir amfi şart. Kötü amfi iyi gitarın bile olsa keyif almanı engeller. Şahsi fikrim gitar da iyi olsun elbette ama sırf ses çıksın diye amfi alma, o da güzel tonun gitar kadar önemli bir parçası.

Set ucuz dandik mal demek kısaca, gitar amfi ayrı ayrı alınırsa memnu eder. Ben dore music'ten almıştım dandik schecter sgr solo 6 ve line6 spider ayrı ayrı önerilip satıldı.Set kötü herzaman.

Set halinde satılan paketlerin amacı:
- kararsız başlangıç seviyesi alıcılara fazla uğraşmadan, kafası bulanıp vazgeçmeden hızlıca satış gerçekleştirmek
- elde kalan stok maliyeti olan, satılıp bitmeyen dandik amfileri bir gitarın yanına üleştirip gazlamak

Mümkünse araştır, tek tek al. Belki set kadar ucuza gelmez ama iddia ediyorum set almaktan daha uzun süre ve keyifli kullanırsın ne alsan.
Gaza gelme. Burada yaa abi şunu tek geçerim, bunu al rahat et gibi yorumları salla. Neden onu tek geçersin diye sor. Hiçbir cihaz tek geçilemez ya da alternatifsiz değildir. Senin hangi ihtiyacına cevap verecek onu sorgula vs vs... ha bir de tavsiyem forum'da çokça şunu derler al dandik bir amfi (Marshall MG10 filan gibi) egzersiz yap vs sonra değiştirirsin. Bence kesinlikle iyi bir amfi şart. Kötü amfi iyi gitarın bile olsa keyif almanı engeller. Şahsi fikrim gitar da iyi olsun elbette ama sırf ses çıksın diye amfi alma, o da güzel tonun gitar kadar önemli bir parçası.
Marshall MG10 kötü bir amfi mi ? Ya da neden kötü? Ben YouTube üzerinden bir çok yerde dinledim gayet güzel bir tonu vardı benim açımdan. Şu yüzden soruyorum parçaları ayrı ayrı alırsam amfilerden birisi MG10 veya MG15 olacaktı. Bunların haricinde aklımda dijital olan blackstar id-core 10 versiyonu var.

Son düzenleme:
Marshall MG10 kötü bir amfi mi ? Ya da neden kötü? Ben YouTube üzerinden bir çok yerde dinledim gayet güzel bir tonu vardı benim açımdan.

Kötü. Tonu yelpazesi kısıtlı, 6.5 inch ile çıkan ses yetersiz. Youtube video'larında çoğu zaman mikrofonlanır amfiler ve/veya bolca edit edilir tanıtım video'ları, zerre güvenmem. Özellikleri inceler sonra imkanım varsa kulağımla dinlerim. Youtube'daki sesi veren bir amfi daha görmedim. Bu tip tavsiye başlıklarına yazmamaya çalışırım çünkü konu burada danışma ve bilgi paylaşma olmalı, kendime fırsatçılık yapmak istemem ama ben şu amfileri satarken gidip MG10'a para vermek yazık. Benden al demiyorum ama en azından ilanları incele, benimkilere benzer iyi ilanlar var.... CUbe bulman çok zor ama Crush'ı neredeyse sıfır bile alırsın MG çöpüne vereceğin parayla.

Bütceni biraz asabilirsen amfi olarak vox vt40+ al ilerde degistirmene ve pedal alamana gerek kalmaz .gitar olarak hss manyetikli bir gitar almanı tavsiye ederim.tekrar paran olduğunda les Paul standarta gecersin

IBANEZ GRG170dx modeli konu başlığında ki setin elektrosu değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum.
Epiphonenin sizin gözünüzden tek sıkıntısı sanırım clean tonları. Bu clean tonu nedir tam bilmiyorum ton olarak bildiğim tek terim tonu distortion. O yüzden clean derken tam olarak neyden bahsediyorsunuz anlayamadım o da yeni başladığımdan dolayı. Amfi olarak marshall mg10 ya da mg15 düşünüyorum eğer set almayıp ayrı ayrı gitar ve amfi alacak olursam.
Yukarıdaki sette olan gitar ibanezin en ucuz gitarı.
Yani grg170dx değil .
Clean akustik gitar sesi gibi ses veren temiz sesler sunan kanaldır.
Akor basmak için ve bazı şarkıların solosunda kullanırsın.
Epiphone da tek sorun clean yetersizliği de değil.
Epiphoneların klavyesi rahat olmaz ama ibanezinki kadar rahat klavye bulamazsın.
Çalmak istiyorum dediğin türler için ibanez grg170dx uygun.
Kalvyesinin rahatlığı ve her müzik türüne uygunluğundan dolayı grg170dx öneririm.
Artıları daha çok bence
Ama yine de senin kararın.
Ben ibanez satış görevlisi değilim kendim alırken fazla araştırmıştım ve bu fiyat aralığında en uygun gitarın grg170dx olduğuna karar vermiştim.
Ve içlerinde genel puan olarak sıralandığında en iyisi ibanez olur diye düşünüyorum.

Ibanez'in bass ve elektro gitarları pişman etmez çünkü adamlar her seviyede konfor ve kalite düşünmüş fiyat bağımsız. Ibanez gerçek virtüöz gitarı yoksa Joe Satriani kullanmazdı Ibanez'i.Bende rg350 var her tarzda iyi ve naturel ton veriyor pasif manyetiğe rağmen, amfim marshall 15r prosesör vox stomplab IIG. Aynı etüdleri parçaları ibanezlerle deneyin bide diğer markalarla deneyin. Ibanez pişman etmeyen gitar seviyesi ne olursa olsun.

Klavye, sap rahatlığı özneldir. Herkes aynı profilde rahat edecek diye bir kaide yok yoksa insanlar 10 binlerce dolar bayılıp kalın saplı gibson almazlardı. Ayrıca büyük oranda da alışma meselesidir. Alıştıktan sonra her klavye rahattır.
Hangi grubu dinliyorsanız, idolunuz kimse, onun çaldığı gitar kasasından almanız motivasyon acısından daha iyi olur başlangıç düzeyinde. Gidip deneyip sizin en rahat ettiğiniz gitarı almak daha iyi olur da, çok fikri olmayan insanlar genelde hangisinde rahat ettiğini pek iyi anlayamıyor.
Amfi olarakta forumda benzer başlıkları inceleyin, amfilerin ozelliklerini ve farklarini ogrenin. Genelde blackstar id core başlangıç için iyi ama araştırın biraz.

Ibanez gerçek virtüöz gitarı yoksa Joe Satriani kullanmazdı Ibanez'i.
Bu nasıl sığ bir yorum? Satriani virtüöz de Slash (Gibson Les Paul), John Mayer (PRS Silver Sky, öncesi Fender Strat), Joe Bonamassa (tek Ibanez'i yok adamın), Mark Tremonti (PRS), Eric Johnson (Fender Strat), Gary Moore (Gibson Les Paul), Jimi Hendrix (Fender Strat), Stevie Ray Vaughan (Fender Strat) ve yazamayacağım binlerce virtüöz geri zekalı mı da "virtüöz gitarı Ibanez"i kullanmıyorlar? Boş yorum yapmayın gözünüzü seveyim ya.

Bu nasıl sığ bir yorum? Satriani virtüöz de Slash (Gibson Les Paul), John Mayer (PRS Silver Sky, öncesi Fender Strat), Joe Bonamassa (tek Ibanez'i yok adamın), Mark Tremonti (PRS), Eric Johnson (Fender Strat), Gary Moore (Gibson Les Paul), Jimi Hendrix (Fender Strat), Stevie Ray Vaughan (Fender Strat) ve yazamayacağım binlerce virtüöz geri zekalı mı da "virtüöz gitarı Ibanez"i kullanmıyorlar? Boş yorum yapmayın gözünüzü seveyim ya.

Alt metninde "gerçek" virtüöz Satriani'dir mesajı yatıyor olabilir hocam. Üzerine düşündükçe daha gizemli oluyor mesaj : D

Yukarida alintiladiginiz cumle sahsi bir gorusu belirtiyor ama bundan sizin yaptiginiz gibi ibanezden baska virtuoz gitari, satrianiden baska virtuoz yok anlami cikarilamaz. Bir de bu kadar sinirli olmaya gerek var mi ?

Geri