Zoom G3X Bilgisayar yardımı ile kullanım sorunu

Merhabalar, iş güç koşuşturmaca derken arada bir elime aldığım gitarlarımı kendi çapımda kurcalarken herzaman yaşadığım ses ile ilgili iki sıkıntı vardı ancak hiçbir zaman bu sorunu kökünden çözmek nasip olmadı (çok uğraştım çok) ve sizlere başvurayım dedim. Şöyle ki; bildiğiniz gibi bu prosesörde çeşit çeşit amfi modellemeleri, efektler, vs. bulunmakta benimde bu prosesörü seçmemdeki amaçlardan biride bazı sebeplerden ötürü amfi kullanamamaktı, yani kulaklığı prosesöre takar bilgisayardan aynı anda müziği oynatır arka planda da gitarı çalarım diye düşünüyordum ancak bilgisayarda oynattığım müziğin ses seviyesi çok yetersiz kalıyor. Ek olarak gitarın seside çok yetersiz kalmakta.

Bir diğer sorun ise ses kalitesi. İnternet ortamında bulduğum patchleri patch'i yayınlayan kişinin videosunda izleyip-dinlediğimde gayet kaliteli bir ses sunuluyor ancak aynı patch'i prosesöre kurduğumda çok kalitesiz tonlar alıyorum. Bu 2 sorunum ile ilgili aydınlatırsanız ve bir çözüme ulaşabilirsem inanın bana çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz, şimdiden teşekkür ederim :)

Oncelikle gerekli driverlar kurulu ise prosesorde ayarlarinda ses seviyesi var bunu bir kontrol edin.Videolardaki ses islenmis sesdir buyuk ihtimal,bu aletin amfi modelleri kulaklik ile cok iyi ses vermez.Ayarlamak icin cok ugrasmaniz lazim ve kaliteli kulaklik edinmeniz lazim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Oncelikle gerekli driverlar kurulu ise prosesorde ayarlarinda ses seviyesi var bunu bir kontrol edin.Videolardaki ses islenmis sesdir buyuk ihtimal,bu aletin amfi modelleri kulaklik ile cok iyi ses vermez.Ayarlamak icin cok ugrasmaniz lazim ve kaliteli kulaklik edinmeniz lazim.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bir çok driver kurdum ama sizin bahsettiğiniz hangisidir? Hatta o kadar driver kurdum ki hangisini kurduğumu hatırlamayı bir kenara koyalım, birbirleri ile çakışmasının sesi daha kötü hale getirmesinden bile şüpheleniyorum şu an. Prosesördeki ses ayarlamaları ise gayet standart seviyelerde hatta ses seviyesini çok abartsam bile pek bir değişiklik olmuyor, bazı efekt patchlerinde bozulmalar oluyor (prosesördeki ses ayarını sona getirince) sanki kulağı yırtacakmışcasına sesi yükseltmişim gibi ama ses seviyesi yine düşük. Ses sistemi konusunda da kulaklığı kullanmama kararı aldım şu an bilgisayar masama kurulu Logitech Z906 ses sistemi var, canavar gibi bir ses sistemidir ama bu ses sistemi ile ne kadar uyumlu bir bağlantı olacaktır orasını bilemeyeceğim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak şunuda belirtmek isterim Adobe Audition'a gitarı kayıt edip dinlediğimde ses kalitesi-seviyesi yine düşük oynatılıyor.

Kendi sitesinde kendi driverini kurman lazim,tek driver var zaten.Sesi duymadan da tam olarak ne anlattığınızı bilmem gerçekten çok zor.Belkide jack girişinde problem vardır.

Geri