Parazit Sorunu

Merhabalar Arkadaşlar;

çok uzun süreden beri şu saçma sapan sesle uğraşıyorum ve çözüm bulamadım.
sese drive linkinden ulaşabilirsiniz.
sesi daha iyi duyabilmeniz için volume unu açtım bass tonları duyabilirsiniz onları göz önünde bulundurmayın. tiz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz sesleri çok rahatsız ediyor.

Ekipmanlarım:

-Yamaha HS7 x2
-Maudio M-Track 2x2m
yukarıda bulunan 2 abiyi bi tarafı XLR bi tarafı 6mm mono jack la birbirine bağladım ve type-c üzerinden usb 3 olarak pc ye bağladım.

bilgisayar ekipmanları olarak:
700w plus+ bronz power
i9 9900k işlemci
asus gtx 970
32gb 3000ghz ddr4 ram
1tb hdd + 500gb ssd

bilgisayara gelen priz topraklı ve akım korumalı priz ve yukarıda bahsetmiş olduğum bilgisayar parçalarını yaklaşık 2 3 ay önce aldım. bundan önceki bilgisayarımda da aynı sorun vardı. denemediğim kalmadı. ekran kartım sadece eski bilgisayardan kalma. şöyle bir sorun olduğunu okudum; gtx 970lerde coilwhine diye bir problem var diye ekran kartını tamamen bilgisayarımdan söktüm 10 board olarak taktım ve bu lanet ses hala geliyordu.

herhangi bir oyuna girdiğimde fps yükselip alçaldığında sesin frekansı değişiyor. ae ya da premier programında render aldığım zamanlarda da sesin frekansı değişiyor ya da browser da aşağıya yukarıya hareket ettirdiğimde bile sesin frekansı değişiyor. gerçekten sinirlerim bozulmaya başladı yakın bir süre içerisinde kolonları camdan aşağıya atmayı planlıyorum. bana yardım edin abiler.

bu sorunu ben de yaşıyorum. sorunun kaynağı şu;
binanın yapımında kaliteli toprak hattı yapılmaması ve kalitesiz kablolama. sen akım korumalı priz de taksan yine düzelmez o toprak hatası. tek çözüm ups alacaksın. 2 3 prizli olacak. tüm ekipmanlara gelen elektriği ondan geçireceksin ancak öyle.

Açıklamayı okumadan, sesi dinler dinlemez 'Yamaha gürültüsü' dedim :D

Hs-50m kullanıyorum uzun süredür. M-audio ses kartım varken bende de oluyordu. En kaliteli topraklamaya sahibim. Kablolamanın da ilgisi yok diye düşünüyorum. Ben ses kartımı değiştirince çözülmüştü sorun. Şu an Audient kullanıyorum ancak Focusrite kullanırken bitmişti bu sorun. Mouse hareketlerine göre bile gürültü değişir, bilirim. Yapabileceğiniz bir şey yok gibi şu an için. Ben de bir sürü kombinasyon denemiştim ve çözememiştim, en son 'sese alışayım bari' diyerek idare etmiştim.

Kimi yerlerde, 'ekran kartı sebep oluyor' gibi yazılar da okumuştum ancak durum ortada. Ben kendi yaşadığımı yazayım gerisi size kalmış.

Zaten daha kaliteli bir ses kartı almanızı tavsiye ederim, uzun vadede faydasını görürsünüz mutlaka.
Benden bu kadar :)

Açıklamayı okumadan, sesi dinler dinlemez 'Yamaha gürültüsü' dedim :D

Hs-50m kullanıyorum uzun süredür. M-audio ses kartım varken bende de oluyordu. En kaliteli topraklamaya sahibim. Kablolamanın da ilgisi yok diye düşünüyorum. Ben ses kartımı değiştirince çözülmüştü sorun. Şu an Audient kullanıyorum ancak Focusrite kullanırken bitmişti bu sorun. Mouse hareketlerine göre bile gürültü değişir, bilirim. Yapabileceğiniz bir şey yok gibi şu an için. Ben de bir sürü kombinasyon denemiştim ve çözememiştim, en son 'sese alışayım bari' diyerek idare etmiştim.

Kimi yerlerde, 'ekran kartı sebep oluyor' gibi yazılar da okumuştum ancak durum ortada. Ben kendi yaşadığımı yazayım gerisi size kalmış.

Zaten daha kaliteli bir ses kartı almanızı tavsiye ederim, uzun vadede faydasını görürsünüz mutlaka.
Benden bu kadar :)
Fender mustang floor kullanıyorum prosesör dışarda dip gürültüsü zerre yapmazken evde aynı gürültü oluyor. Bunu nasıl çözebilirim madem?

Öncelikle bu problem dip gürültüsü değil.
Aynı gürültü dediğiniz söz konusu gürültüyse eğer diyecek fazladan bir şeyim yok, bu işlerden anlamıyorum elektrikli aletlerin hepsi birbirini etkileyebilir herhalde. Bilgisayara arkamı dönerek kayıt yapıyorum hala noise miktarı azalıyor.
Yok eğer bildiğimiz dip gürültüsü probleminiz varsa o elbette topraklamadandır. Her şekilde iyi kablo şart yine de.

Ben soruyu soran arkadaşın durumunu yaşadığımda hemen balanslı XLR kablo almıştım, hiçbir şeyi çözmemişti. Ekran kartıyla ilgili 'coil whine' diye aratırsanız bir sürü şey çıkıyor ancak tam da ses kaydındaki sorunu yaşayan biri olarak, farklı ses kartıyla bir deney yapmasını öneriyorum bulabiliyorsa.
Markalar bile tutuyor, ben de M-audio ve Yamaha ikilisiyle yaşamıştım sorunu dediğim gibi.

Geri