Hangi Wah Pedalını Almalıyım?

Merhaba, kendime wah pedalı almak istiyorum. Bütçem 300 ₺. Aşırı profesyonel değilim, wah sesini almak istiyorum. Sahibinden'den ikinci el ya da Aliexpress'ten sıfır alacağım. Bütçeme uygun şu pedalları gördüm:
Ashton Wah(Birisi 190₺'ye satıyor)
CryBaby Wah(İkinci elde fiyatı 300₺'ye bulabiliyorum)
Sonicake 2 in 1(Hem Volume, hem de Wah Pedalı. 250₺. Vergilerle 300'ü bulur.)

Sizce hangisini seçmeliyim? Öyle aşırı profesyonelim ya modunda değilim. Kendimi geliştirene kadar kullanmak için almak istiyorum. Herkese şimdiden güzel yorumları için teşekkür ederim.

Merhaba, kendime wah pedalı almak istiyorum. Bütçem 300 ₺. Aşırı profesyonel değilim, wah sesini almak istiyorum. Sahibinden'den ikinci el ya da Aliexpress'ten sıfır alacağım. Bütçeme uygun şu pedalları gördüm:
Ashton Wah(Birisi 190₺'ye satıyor)
CryBaby Wah(İkinci elde fiyatı 300₺'ye bulabiliyorum)
Sonicake 2 in 1(Hem Volume, hem de Wah Pedalı. 250₺. Vergilerle 300'ü bulur.)

Sizce hangisini seçmeliyim? Öyle aşırı profesyonelim ya modunda değilim. Kendimi geliştirene kadar kullanmak için almak istiyorum. Herkese şimdiden güzel yorumları için teşekkür ederim.
Merhaba,
İkinci el bir Crybaby Gcb95 yahut bütçenize uygun bulursanız (hiç fikrim yok ikşnci el figatı konusunda) Morley Bad Horsie serisinden bir wah düşünebilirsiniz.
İkisi çalışma mekanizmaları olarak farklıdır, şöyle ki
Crybabyler açma kapama düğmeli ve park edilebilir iken (pedalın oynar bölümünün altındakdüğme) Morleyler düğmesizdir, basınca çalışır, ayağınızı çekince devreden çıkar ve başlangıç pozisyonuna geri döner (park edilemez ama wahı da açık unutmak gibi bir derdiniz olmaz).
Esenlikler dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
İkinci el bir Crybaby Gcb95 yahut bütçenize uygun bulursanız (hiç fikrim yok ikşnci el figatı konusunda) Morley Bad Horsie serisinden bir wah düşünebilirsiniz.
İkisi çalışma mekanizmaları olarak farklıdır, şöyle ki
Crybabyler açma kapama düğmeli ve park edilebilir iken (pedalın oynar bölümünün altındakdüğme) Morleyler düğmesizdir, basınca çalışır, ayağınızı çekince devreden çıkar ve başlangıç pozisyonuna geri döner (park edilemez ama wahı da açık unutmak gibi bir derdiniz olmaz).
Esenlikler dilerim.
Bir de Ibanez WD7'ler var. Bu pedallarda iki seçenek de var. Switch ile açıp kapanabiliyor ya da switch devre dışı bırakıp otomatik açıp kapanabiliyorlar. Az önce yaptığım video kaydı forumda paylaştım. Oradan fikir edinilebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekipmanlarla ilgili daha önce tecrübem olmadı. Kendim para biriktirip yurt dışından ucuz pedallar alıyorum(Bknz: Joyo). Maalesef bir Boss almak yerine ortalama 2-3 ucuz pedal alabiliyorum. Ashton Wah Pedal'ın sahibiyle iletişime geçtim. Büyük ihtimalle Ashton'u alacağım. Kafamı karıştıran satıcı, pedal'ın basma kısmının bypass tuşuna biraz zor değdini, biraz sert basılması gerektiğini hatırlattı. Bu modelde varmış. O da çok sorun olmaz gibi gözüküyor.

Geri