Nux Octave Loop Hakkında

Selamlar. Pil ile çalışabilen bir loop pedalı almak istiyorum. Piyasada çokça loop pedalı var ama büyük çoğunluğu pil ile çalışmıyor. Nux octave loop pedalına gözüm çarptı. Bu pedalı ya da nux’un başka bir loop pedalını kullanan var mı acaba? Ses kalitesi ve kullanılabilirliği hakkında bilgi almak istiyorum. Ayrıca ikinci elde ya da sıfır olarak 500 lira civarlarında temin edebileceğim pil ile çalışan loop pedalı da önerebilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.

ben boss looper kullandım kaliteyi ciddi manada düşürüyordu. (sanırım sesi 16bit yapıyormuş) nux nasıldır bilmiyorum. tc electronic ditto serisi bu konuda çok daha iyi. bir de pille çalıştırma konusunda başka bir fikir vereyim. ben aşağıdaki dönüştürücüyü kullanıyorum. 5voltu 9volta çeviriyor. powerbanke bağladım ucuna da 5'li çoğaltıcı taktım aynı anda 4-5 pedalı çalıştırıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben boss looper kullandım kaliteyi ciddi manada düşürüyordu. (sanırım sesi 16bit yapıyormuş) nux nasıldır bilmiyorum. tc electronic ditto serisi bu konuda çok daha iyi. bir de pille çalıştırma konusunda başka bir fikir vereyim. ben aşağıdaki dönüştürücüyü kullanıyorum. 5voltu 9volta çeviriyor. powerbanke bağladım ucuna da 5'li çoğaltıcı taktım aynı anda 4-5 pedalı çalıştırıyor.

Aslında ben de ditto almak istiyordum ama kullandığım tüm pedallarım pil ile çalıştığı için bu da öyle olsun hem adaptörle falan uğraşmayayım hem de böylesi daha portatif diye düşündüm. Önerdiğiniz cihaz mantıklıymış aslında doğru anladıysam. Usb bağlantısıyla gücü bilgisayardan da alabiliyoruz değil mi ? Bu arada teşekkürler ilginiz için.

Aslında ben de ditto almak istiyordum ama kullandığım tüm pedallarım pil ile çalıştığı için bu da öyle olsun hem adaptörle falan uğraşmayayım hem de böylesi daha portatif diye düşündüm. Önerdiğiniz cihaz mantıklıymış aslında doğru anladıysam. Usb bağlantısıyla gücü bilgisayardan da alabiliyoruz değil mi ? Bu arada teşekkürler ilginiz için.

bilgisayardan denemedim powerbank ve cep telefonu bağladım sorunsuz çalıştırıyor büyük ihtimal pc'den de besler. sadece aletin 400ma sınırı var. bağladığın pedalların toplam akımının 400 geçmemesine dikkat etmek lazım. yetersiz kalırsa 2. bir tane alınabilir. bence bu yöntem pil kullanmaktan her yönden daha iyi. tak çıkar derdi yok, pile para verme derdi yok ve powerbank pile göre çok daha uzun götürüyor ki ben 10binlik kullanıyorum 20binlik alsan tek şarjla haftalarca kullanırsın.

Geri