Satılık 1979 Gibson The "SG" + Hardcase

Takasa
Açık
Fiyat
14500
Para Birimi
TL
The "SG" modeli yalnızca 79 ve 80 senelerinde bir buçuk yıl süreyle üretilmiştir. Bu yüzden dünya genelinde çok nadirdir. Bendeki gitar 18 Temmuz 1979 Nashville/USA üretimi olup, fretler dışında tamamen orijinaldir. Fretler aslına sadık kalınarak yenilendi. Sapta veya gitarın herhangi başka bir yerinde çatlama veya kırılma asla söz konusu değildir. Periyodik bakımlarına büyük bir özenle devam ediyorum. Akort tutma konusunda son derece başarılı. Truss rod ilk günkü gibi işlevini yerine getirmeye devam ediyor. 41 yaşında bir gitar için mükemmel kondisyonda.

Gitardan çok memnunum, yalnızca farklı gitarlar deneyimlemek için ilana koyuyorum. Bu yüzden takas tekliflerinizi değerlendireceğim. Şu sıralar özellikle gül ağacı tuşeli telecaster, les paul special, les paul junior double cut, les paul traditional gitarlarıyla ilgileniyorum. Bunların dışında tekliflere de açığım.

GİTAR HAKKINDA GENEL BİLGİ:
- Diğer Gibson Sg modellerine kıyasla gerçek SG'ye (ilk adıyla Les Paul'a) daha yakın sap profiline sahiptir.
- Alışılmış Gibson ağaç kombinasyonlarının dışında bu gitar ceviz ağacı gövde/sap ve abanoz tuşe uyumunu gösteriyor.
- Gibson'ın ürettiği "T-top" manyetikler diğer Gibson manyetiklerine kıyasla tamiri çok kolaydır.
- "T-top" manyetikler çok hoş ses vermesinin yanı sıra günümüzde giderek artan koleksiyon değerine sahiptir. Gitarın kendisinin koleksiyon değerinden söz etmeye gerek yok.
- Diğer Gibson SG modellerinin aksine jack girişi gitarın üzerinde değil, Les Paul modelleri gibi gitarın aşağı kısmındadır. Bu durum volume ve tone düğmelerine erişimi kolaylaştırıyor.
-Son olarak, gitarın çalarken muhteşem bir titreşimi var.

Dosyalar

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler