2020'de Kim Ne Almak Istiyor

Uzun zamandir foruma yazmiyordum, arkadasla piyasa nasil acaba hic takip etmiyoruz diye konusurken bakayim dedim ve su basligi kimse devam ettirmemis bayagi uzuldum. :D

Biraz gec gelen bir baslik ama, forumda muzikle ilgilenen arkadaslar neler istiyor bu yil, neleri almayi dusunuyor muzik ekipmani olarak; beklentilerini yazarsa guzel bir arsivin devami olur. Yil sonunda da nelerin degistigini gorur egleniriz.

Benim bu yil icin planim
guzel bir 2x12 slant kabin,
Orijin fx custom revival drive ve
Drybell vibe machine v2.
Uyguna denk gelirse belki Fulltone Tube Tape Echo unit!

Ayrica, onceki senelerdeki basliklari incelemek isterseniz (2017 senesininin ilk mesaji uzucu biraz bastan uyarayim!);
2015'de Kim Ne Almak İstiyor
2016'da Kim Ne Almak İstiyor
2017'de Kim Ne Almak İstiyor
2018'de Kim Ne Almak İstiyor
2019'da Kim Ne Almak İstiyor

Son düzenleme:
2020 açılışını geçenlerde epeydir içimde kalan 7 telli bir ibanez saber ile yaptım, haliyle onu saymıyorum. Haricinde ise aslında hiç ihtiyacım olmayan ama sırf açgözlü olduğum için sahip olmak istediğim zilyon adet ekipmanı buraya listelemeyeceğim bu sefer, sade bir yıl sonu dökümü yapacağım.

Tabi yine de çok ısrar ederseniz neden bir quad cortex yazmayayım?

Gitar kotasi dolu ama doğru les paul için kaynaklar zorlanır..
Onun dışında,
Kayıt için Torpedo serisinden bir loadbox ya da turevi,
1-2 tane fuzz pedali
Compressor
Eğlencelik analog phaser, flanger..
Bir iki gitara fret değişimi/tesviye..

Ben yeni başlayacağım. Foruma hangi gitarı alsam diye sorduğumda aes 420 bulursan kaçırma dedi bir arkadaş. Araştırdım gitarı öven çok, ama piyasada yok. Uygun fiyata buldum bir tane, tüm ve son maaşımı bu gitarı almak için ayıracağım. Satıcıyla görüştüm haftaya kadar almış olurum diye tahmin ediyorum.

Merhaba,
Mevcut DSL40c’mi satmak,
Yerine DSL40cr almak,
Aldığım DSL40cr’yi kafaya çevirmek,
Marshall Pedl 91016 footswitch almak,
DSL 40cr’nin içinde gelen Celestion G12v’yi satmak,
Celestion V30 veya bir adet v30 bir adet g12h anniversary ihtiva eden 2x12 bir closed back kabin imal etmek (dolayısıyla 2xv30 yada 1xv30 ve 1xg12h anniversary almak)
Evh 5150 iii 50 watt v2 edinmek,
Weber Mass 200 gibi bir attenuator almak,
MXR Timmy Drive almak,
Mooer MPS8 veya MXR İso Brick Mini almak,
Belki TC Quintessence almak, belki Ehx Pitchfork emin değilim,
Belki ikinci bir wah almak (herhalde crybaby from hell olur),
Galiba bir de pedalboardumu büyütmem gerekecek, bu sefer alüminyum bir tane yaptıracağım.
Sanırım şimdilik böyle.
Esenlikler dilerim.

20xx'de kim ne almak istiyor başka, kim ne alabilecek başka. Dolar 6.10'a dayanmış, alım gücü yerlerde ... hobimiz, lüks bir uğraşa döndü.

Gözüm olanlar:

Çok hoş spec'leri var ve yorumlar iyi. Fiyat da çok makul.

Eğer processor'a dönmek istersem BOSS GT-1000 ya da MOOER GE-300 olabilir belki ya da masaüstü tercih edersem Kemper vs tarzı büyüklere kayabilirim ama dedim ya USD USD USD USD

Ha bir de sanırım Dubai'li kardeşlerimiz için üretilmiş şu var, matrak olsun diye alabilirim:

kemper istiyordum, aldım.
dolayısı ile senenin bütçesini başından harcamış olduk.
şimdi ise kemper münasebeti ile
blues jr,
fender champ 12,
fender bassman 50 1971 kafa,
krank rev jr,
Dr.Z route 66, 2*10 kabin
satıp yeni bütçe yaratmaya çalışacağım. :)

piyango tutarsa bunları almak istiyorum.

Geri