Bu üç gitardan hangisini seçersiniz

Arkadaşlar elemanın biri geldi ve size elindeki üç gitardan birini hediye edeceğini söyledi hangisini seçersiniz?

Ibanez sa120
Epiphone special 2
Sx 2006 telecaster

Yenisinin hediye geleceğine dair kuvvetli ihtimalin yadsınamadığı bir ortamda ben elimdeki SA120'nin satılmamasında herhangi bir tereddüt yaşamıyor olduğumu varsayabilirdim. Elimdeki SA120'yi aldıklarında yerine 2006 SX tele hediye ederlerken özellikle dikkat edeceğim husus 2007 veya daha da kötüsü 2006 olmadığına nasıl emin olacağımı bilebilmek için onca saatlik internet araştırmamda sıkılıp bunalma ihtimalimin yaratacağı endişenin beni bu takastan mahrum bırakabileceği düşüncesinin elimdeki gitardan da soğumama sebep olma riski olurdu. Kaldı ki, gelen hediyenin Epiphone Special 2 olması durumunda geçtim 'neden special 1 değil de 2' sorusunu, elimdeki humbucker manyetikli bir gitarı satıp başka bir humbucker'lı gitar alırken elde edeceğim ton farkının, hediye de olsa bir sürü olası yeni uzakdoğu gitar sorunları ile başbaşa bırakabilmesi olasılığı dururken beni gerçekten başka ton diyarlarına uçurabilme başarısını gösterip göstermeyeceğine emin olamamam ve gitarda yeni olmam nedeniyle oturup elimdeki gitarla nota, akor, parmak alıştırması filan çalışmam gerekirken sağda solda satılan başka ucuz gitarlara sulanmamam gerektiğini anlayana kadar daha çok paralar harcayıp böyle anlamsız konular açacağımın henüz farkında olamamak belki bu kafa karışıklığımı ve maymun iştahlılığımı açıklayabilir. Kısacası, elinde yeni aldığın SA120'de bir sorun yoksa ve gerçekten beğenmediğin bir yönü yoksa tut elinde ve gitar çalış 😊. O dediğin gitarlar daha iyi değil elindekinden.

dostum anlaşılan elindeki sa120'ye special 2 ve sx telecaster takas teklifi gelmiş ama aşırı yüksek bir fark bu modeller arasında elinde doğru düzgün bir ekipman bulunmadığı sürece gitardan alacağın soundlar genel olarak aynı olacak, çok düşünme hangi gitar daha çok hoşuna gidiyorsa ver ya da verme.

Geri