İnceleme Korg kronos x ile kronos 2 arasındaki farklar

Merhaba ben bir kronos almayı düşünüyorum ( ikinci el )fakat kronos 2 ler bütcemi aşıyor.
Kronos x ler var piyasada bulabileceğim ama kronos x hakında hiçbir bilgim yok.
Yani eğer aralarında bariz açık bir özellik farkı yoksa . 2 için sancı çekeceğime kronos x alayımmı arkadaşlar lütfen bu konuya. Bu klavyelere hakim arkadaşlar yardımcı olsun gerçekten mühim benim için ve eminim benim gibi birsürü arkadaşımız vu soruya cevap arıyordur

Kronos 1 , Kronos X ve Kronos 2 arasındaki farkları şu şekilde özetlemek mümkün :

Kronos1 : 32 Gb SSD , 2 Gb ram. Üzerinde standart ses paketi mevcut.
KronosX : 60 Gb SSD , 4 Gb ram. Üzerinde standart ses paketine ilaveten EXS ses paketleri de mevcut.
Kronos2 : 80 Gb SSD , 4 Gb ram. Üzerinde KronosX'deki seslere ilaveten yeni nesil batı sesleri de mevcut.

Kronos 1 ve Kronos X ; kasa ve ana kartlarından ötürü ısınmaya müsait cihazlar. Ekranları ve ana kartları birinci nesil , ramleri ddr2 800 mHz lik ramler.

Kronos2'nin ana kartı daha yeni nesil, ramleri ise ddr3 1333 mHz. Kasa yapısı havalandırma delikleri vs. ile daha farklı. Isınma problemi diğer iki modele göre daha az. Ekranı yenilenmiş ekran. Bütün bu saydığımız özelliklerinden dolayı Kronos 2 ; gerek stabilite , gerek çalışma hızı gerekse de ses bankaları itibariyle Kronos1 ve KronosX'e göre daha avantajlı bir cihaz.

Eğer bu farklar ; aradaki fiyat farkına göre size bir anlam ifade ediyorsa o zaman Kronos2 alın derim. Eğer etmiyorsa KronosX tercihi doğru bir tercih olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Verdiğiniz bilgiker için teşekürler çok faydalı bir paylaşım oldu.

Tabiki cihazlarda ısınma ciddi bir problemdir .
D
Fakat durumu 2 ye yetmeyenler için bu demek oluyor ki koronos X aradaki fiyat farkına göre doğru bir seçim olacaktır.
Kş sanırım benim içinde bu geçerli olacak

Geri