Floydrose tremolo kırıldı

Geçen ay soğuk geçen günlerden sonra Aria MAC (Japon???) gitarımı elime aldığımda tellerin boşalmış olduğunu farkettim. Bir bktım ki tremolonun alt kısmında yer alan döküm parça vida deliklerinden patlamış.
Sanki çelik macun ile boşlukları doldursam tekrar kullanılabilir gibi görünüyor.
Gitarı Tünel'deki ünlü bir satıcıdan almıştım, ama adını hatırlamıyorum, Zuhal, Senkop, filan...
Bu parçanın yedeği bulunuyor mu? İstanbul Kadıköy civarında yedeğini ya da çıkmasını bulabileceğim bir yer var mıdır acaba? (Kadıköy Çarşısındaki tamirciye baktım, yok.)

WhatsApp Image 2020-02-26 at 13.27.03 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-02-26 at 13.27.03 (4).jpeg

Son düzenleme:
Bence de. Hantug tremolo ürünlerini üreten bir yer var Ankara'da. Bilmem İstanbul'da da var mı ama zaten kargoyla gönderirler. Zaten hantug sitesinin iletişim kısmında yazar. Mail atarsınız, ödrme genelde havale olur. 3 vidanın mesafesi aynıysa Ibanez edge bloğu al, yay tutacağı da olur. Şimdi baktım da şu an sadece Ibanez blokları varmış

Bir de bunları kısa vida takıyorlar da ondan mı böyle bir sıkıntı oldu ki. Eğer vida ırılıp da bir kısmı blokta kalmadıysa-ki öyle görünüyor-bloğu değiştirseniz bile daha uzun bir vida ile değiştirin. Öyle vida çoğu yerde bulunur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet. Vidanın bloğa giren kısmı çok kısa gibi görünüyor. Vidanın sistemden çıkan ucu 3 mm kadar. Blokta patlayan bölüm de o 3 mm derinlik. Ama zaten aldığımda da ortalama bir gitardı bu. :)

Teşekkür. Yedeğini bulursam uzun vidalı olup olmadığını kontrol edeceğim.
Bir de bunları kısa vida takıyorlar da ondan mı böyle bir sıkıntı oldu ki. Eğer vida ırılıp da bir kısmı blokta kalmadıysa-ki öyle görünüyor-bloğu değiştirseniz bile daha uzun bir vida ile değiştirin. Öyle vida çoğu yerde bulunur.

Geri