My Friend of Misery

Üstte de belirtilmiş gitarın akordu bozuk. Gitarı her eline aldığında eğer kulaktan anlayamıyorsan cihazla kontrol et ki kulağın düzgün sese alışsın. Onun dışında bol bol 1-4, 2-4, 3-4 şeklinde serçe parmak egzersizleri çalışmanı öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
akordunu yaptıktan sonra doğru bir taba ya da tutorial videoya bakarak çalışmanı tavsiye ederim.
Çalmadan önce akordu kontrol etmiştim ve yerindeydi. Gitarı single coil özelliğini açıp çaldım, ses ondan tuhaf gelmiş olabilir mi? Henüz 1.5 yıldır çalıyorum tam anlayamıyorum. Elektro gitara göre de tab ya da tutorial video bulamadım o yüzden kendim uğraşarak çaldım.

Üstte de belirtilmiş gitarın akordu bozuk. Gitarı her eline aldığında eğer kulaktan anlayamıyorsan cihazla kontrol et ki kulağın düzgün sese alışsın. Onun dışında bol bol 1-4, 2-4, 3-4 şeklinde serçe parmak egzersizleri çalışmanı öneririm.
Çalmadan önce akordu kontrol etmiştim ve yerindeydi şimdi kontrol ettim ve hala düzgün. Gitarın single coil özelliğini açıp da çaldım, acaba ondan dolayı tuhaf gelmiş olabilir mi? Yoksa notaları yanlış çıkarmış olabileceğim için mi ses kötü geliyor? Dediklerinizi yapacağım teşekkürler

akort yaptığın halde ses böyleyse entonasyon bozuk olabilir. ayrıca tab okumayı öğren, guitar pro kur. genelde bu gibi bilinen şarkıların ultimate-guitar.com'da illa ki guitar pro tabı olur. gp ile hem tabı görürsün, hem ses duyarsın, çalışmak istediğin bölümü loopa alabilir, temposunu ayarlayabilirsin.

akort yaptığın halde ses böyleyse entonasyon bozuk olabilir. ayrıca tab okumayı öğren, guitar pro kur. genelde bu gibi bilinen şarkıların ultimate-guitar.com'da illa ki guitar pro tabı olur. gp ile hem tabı görürsün, hem ses duyarsın, çalışmak istediğin bölümü loopa alabilir, temposunu ayarlayabilirsin.
Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Teşekkür ederim.

Bu Parçanın ilk 3 notası A-F-D - Ama sen tel olarak E'ye boş vuruyorsun. bu yanlış.
ikinci yanlışın E telin olması gereken akordda değil, re civarında bir yerde duruyor.
diğer yanlışın ise pozisyonlama. parçanın orjinalinde A teline boş vurup g telinde 10 - D telinde 12 yapman gerek.
Elektro gitarda çaldığın için bu ses bire bir aynı olmayacak tabi. Biraz daha benzemesini istiyorsan E telinde 5. perdeden karar sesini alman lazım. Diğer parmaklar doğru

Geri