Fender Mustang gt 40/100/200

Beyefendi galiba yazdigimi dikkatli okumuyorsunuz. Ben katanayi övmedim, fenderi de kötülemedim. Surada katananin fenderden daha iyi olduğunu ima eden bir kelime bile kullanmadım çünkü fenderi denemedim. Ben Sadece sizin yazdığınız ve yanlış olan katana hakkında ki yazıların doğrusunu söyledim sonra siz garip bir savunma yaptınız. Bende savunmanızın mantıklı olmadığını açıklamaya çalıştım. Yani konuyu başka yerlere sürekli taşıyan sizsiniz. Mesajları bastan okursanız dediğimi anlayabilirsiniz.

Beyefendi galiba yazdigimi dikkatli okumuyorsunuz. Ben katanayi övmedim, fenderi de kötülemedim. Surada katananin fenderden daha iyi olduğunu ima eden bir kelime bile kullanmadım çünkü fenderi denemedim. Ben Sadece sizin yazdığınız ve yanlış olan katana hakkında ki yazıların doğrusunu söyledim sonra siz garip bir savunma yaptınız. Bende savunmanızın mantıklı olmadığını açıklamaya çalıştım. Yani konuyu başka yerlere sürekli taşıyan sizsiniz. Mesajları bastan okursanız dediğimi anlayabilirsiniz.
Ben
Bir yanlış anlaşılma olmasın. Yazdığın hiçbir yorumda bir olumsuzluk yok. Yazdıklarımı dikkatlice önceki tepkimin sana olmadığını göreceksin. Burada çok ilginç iki arkadaş var şaşkınlığımı o arkadaşlar için yazdım ben. Adamlar birşey hakkında yorum yapacaklarına olayı direkt şahsi algılamış gibi anlayamadığım alaycı tavırlara girdiler. Seni tenzih ederim.

Ha bilgisayar ve Android ile ilgili konuda ise fikirlerim anlattığım gibi. Fikirden ziyade yaşadığım tam olarak yazdığım. Zaten 4000 lira vermiş iken birkaç bin lira daha veremiyorum.

Son düzenleme:
Öyle bir şey yok. Benim bir yüksek fiyatlı bir laptopum ve 11 yıllık bir adet kasam var. Kasamla sorunsuz kullanabiliyorum. Ayrıca telefon bilgisayarın hiç de ikamesi değil, bu konuda yorum dahi yazmayacağım :) Diğer mesajımda amfinin telefon ile kullanımının mümkün oldugunuda yazdım. Hepsinin ötesinde ise zaten ben upgradeler hariç amfiyi bilgisayara toplam 2 kere bağladım.
Evet bt ile erişmek sürekli yeni ton arayanları, amfiyi prosessor mantığıyla kullanmak isteyenleri rahatlatan bir erişim kolaylığı ama katanada bunu yapması imkansız gibi anlatmanız oldukça gerçek dışı.

Öyle bir şey yok. Benim bir yüksek fiyatlı bir laptopum ve 11 yıllık bir adet kasam var. Kasamla sorunsuz kullanabiliyorum. Ayrıca telefon bilgisayarın hiç de ikamesi değil, bu konuda yorum dahi yazmayacağım :) Diğer mesajımda amfinin telefon ile kullanımının mümkün oldugunuda yazdım. Hepsinin ötesinde ise zaten ben upgradeler hariç amfiyi bilgisayara toplam 2 kere bağladım.
Evet bt ile erişmek sürekli yeni ton arayanları, amfiyi prosessor mantığıyla kullanmak isteyenleri rahatlatan bir erişim kolaylığı ama katanada bunu yapması imkansız gibi anlatmanız oldukça gerçek dışı.
Amfi telefon ile bilgisayarda olduğu gibi kullanılamıyor maalesef. Amatör yada paralı uygulamalar ile sadece amfinin üzerinde bulunan 6 amfi modellemesi ve efekt parametreleri üzerinde değiştirmeler yapılabiliyor. Şu başka başka efektler ya da birçok çeşit amfi modellemesi maalesef uygulamada yok. Uygulamalar ise paralı olan hariç pek iç açıcı değil. Zaten uygulamalar boss yada rolandın değil başkalarının tasarladığı programlar.

Tabi ki telefon bilgisayarın ikamesi değil ama benim bir bilgisayarım yok:) eski 5 saatte açılan, tıkladığım programa ise ortalama 3 günde giren bir tane vardı uzunca süre önce eskiciye verdim eski tvm ile. Fakat uygulamalarla birçok şeyi ucundan kıyısından da olsa tablet ile yapabiliyorum çünkü gücüm ona yetiyor.

Ama bilgisayarım olmuş olsa bile amfiye kablo ile bağlanmak da güzel değil. Eski vox vt40x amfime usb bağlantısı ile bağlanıyordum o bile pratik olmuyordu. Bluetooth çok güzel.

Son düzenleme:
Fikirlerine saygımız var. Amfini de güle güle kullan. .... ama hakkında belli ki hiçbir şey bilmediğin Katana’yı da anlamsızca kötüleme diyoruz sadece. Senin ayar fakiri dediğin, sıkıcı dediğin Katana “game-changer” denilen cihazlardan biri olma yolunda. Bağlanabilirlik açısından evet eksikleri var onu zaten biz de söylüyoruz. Fetişizm ya da Boss ortaklığı değil bizimki, sadece adil, dürüst, bilgiye ve kişisel tecrübeye dayalı bilgi veriyoruz ve bilgi verilmesini talep ediyoruz. Dikkate edersen Fender ile ilgili tek kelime söylemiyorum, zerre beğenmediğim halde kötülemiyorum çünkü senin kadar incelemedim.

Herkes kendi malının en iyi olduğunu düşünür normal bu. Sen onu beğenmiş almışsın senin için en iyisi o. Diğeri de başka alet almış beğenmiş onun içinde en iyisi o. Bana göre de kendi amfim en iyisi. Sıkıntı olan kendi seçimini herkese kabul ettirmeye çalışmak. Ne yazarsan yaz kimse senin amfinin daha iyi olduğunu kabul etmez. Çünkü öyle düşünse onu alırdı zaten.

Son düzenleme:
Hocam bu başlığı ilk mesajdan itibaren okuyan biri marka fetisistinin konu sahibi olduğunu görecek rahatlıkla. Hatta bir mesajında düzenlemeden önce "herkes mustang GT alsin" diyecek kadar gaza gelmiştin yani 😊. Kaldı ki, daha önce kullandigin amfileri de saymışsın ve engin bir amfi tecrüben yok. O yüzden tecrübeni paylaştın tekrar teşekkürler. Kullanıp da memnun olduğunu bildirdin, bizlere tavsiye ettin ve hepimizin aklında bir yerde ileride amfi alacaksak bu model de bir seçenek olarak duracak. Ama daha ötesine gecip kullanmadigin bir amfiyi gömerek seçimini yüceltmek antipatik oluyor. Bu basligi samimiyetten uzaklastiran tavir da bu haliyle.

Benim mesela telefonla amfiye bağlanıp zırt pırt o tondan bu tona atlama, o efektten bu efekte ayar değiştirme gibi bir derdim yok. Benim bir amfiden bekledigim başlıca şey ton kalitesi, ikincisi kullanım kolaylığı ki bunun için de madem amfi cok özellikli, benim stüdyo ya da sahne sirasında patch degisimi veya efekt on /off yapabilmem için buna uygun footswitch'e ihtiyacım olur. Bak mesela şimdi baktım Mustang için MGT-4 footswitch 550 TL, Katananin ga-fc 775 TL. Bu bir artı Fender için bence. Ben basit bir footswitch kullanırsam sadece patch 1-2 arası seçim yapabiliyorum. Ayrıca ben stüdyoya amfi taşıdığım için ağırlık benim için önemli. Katana 14.8 kg, Mustang GT100 10 kg. Bu da bir artı mesela benim için. Eğer ton kalitesi olarak da Fender en az Katana kadar başarılı ise elbette onu tercih ederim.

Gördüğün gibi herkesin bir amfiden farklı beklentileri olabilir. Telefonla bağlanmak senin için önemlidir ama benim icin beni tonuyla hazdan hazza sokan eşek ölüsü lambalı amfim cok daha vazgeçilmez olabilir. Bu konu daha da uzamasın bence 😊

Ben herkes bu amfiyi alsın diye şaka yollu söyledim. Ve her defasında da diğer amfiler de tabi ki iyi diye ekledim. Katana ile ilgili problemimi de potansiyel bir müşteri olarak anlattım sadece. Durumun ilginç bir çekişmeye sebep olmasının sebebi bence daha ilk karşı yorumun kirpi yavrusunu pamuğum diye sever sözü ile geldi. Arkadaş bunun normal bir söylem olduğunu söylemiş ama normal değil tabi ki. Ben kimsenin şahsı ile ilgili değil cansız bir nesne ile ilgili yorum yapıyorum oradan biri olumsuz bir söylem ile karşılık veriyor. Ve verdiği karşılık o cihaz ile ilgili değil bir insanın beğenisi ile ilgili. Bu mu normal.

Ve ton konusuna gelince, amfilerin tonunu beğenmek yada beğenmemek için illa çok amfi kullanmış mı olmak gerekiyor yani. Ben de sizin gibi kendimi bildim bileli müzik dinliyorum. Yapay ve doğal olanı da kulaklarımın ayırd ettiğine inanıyorum.

Bir de boss için üstüne basa basa kullanılabilirlik ile ilgili yorumlar yaptım ben. Ton olarak iyi bile olsa daha detaylı bir kullanım için bilgisayar sahibi olmayan birisinin binlerce lira verip bilgisayar almak zorunda olması gerektiği mantıksızlığından bahsettim. Buna karşı olduğumu söyledim ve evet ben çeşitlilik isteyen ama bunu kaliteli olarak almak isteyen birisiyim.

Ve amfimi tabi ki tavsiye ediyorum, ve tabi ki amfi kararı vermemeye çalışanlara da gelecekte yaşayacabilecekleri olumsuzluklar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Son düzenleme:
Kirpi dikenleri olan bir hayvandır, yumuşak değildir. Yavrusunu severken pamuğum diye hitap etmesi mecazi olarak kusurlarını (dikenlerini) görmeyip olmadığı bir şeymiş gibi içten ve şefkatle sevmesidir. Senin de birçok kişiye göre çok da harika olmayan bir amfiyi hararetle övmen benzeri bir "sevme" eylemini andırmaktadır. ...... ve bu bir deyimdir. Şahsınla bir ilgisi yoktur. Daha nasıl anlatayım.

Evet, fikrin olması için çok alet kullanmış olmak gerekli, yoksa klavye silahşörü oluyorsun forum'larda okuduklarını anlatarak. Beğenmedim Katana'yı de geç ama ısrarla yok sıkıcı, yok özelliği yok.... son kez diyorum tercihine saygılar yorumuna teşekkürler.... başka da bir dediğimiz yok. Kirpi konusu kapansın da insanlar amfi okusun.

Arkadaşım hani saygı duyuyorsun düşüncelerime falan ya

mesela ben de senin düşüncelerine saygı duyduğumu söylesem ve üstüne bir deyim de ben söyleyerek "ayı yavrusunu severken öldürürmüş" desem

Yani yanlış anlayacak bişey yok, ayı güçlü bir hayvan ve nazik yavrusunu güçlü kollarıyla severken onu incitir desem

ve senin gibi bu konuda çok bilgili olduğu, foruma yeni yazmış biriyle alaycı alaycı konuşmasından belli olan birinin çevreye bilgiler verirken bilgisiz bu kişiyi bilgisiyle ezdiğini anlatmaya çalıştım desem ve bu söylediğimde de bişey yok desem sen ne kadar beni samimi buluyorsan ben de şu söylediğinde seni o kadar samimi buldum açıkçası.

Neyse yazdığıma yazacağıma pişman oldum zaten.

Kimsenin üzerinde tartışmayacağı şey şu sanırım. Denemeden kulaktan dolma klişe bilgilerle amfi yada başka herhangi bişey almayın bizzat deneyin görün.

Ha bir de elektronik firmaları küçük detaylarla bile kullanıcı kazanabildikleri gibi küçük gördükleri eksikliklerle kullanıcı kaybedebiliyorlar.

Herkese iyi forumlar...

Son düzenleme:
Benim fikirlerimle ilgili karşı görüş olarak herşeyi yazabilirsin... ufak tefek iğneleme, espri vs hepsine de hoşgörülüyümdür hatta deyim ve atasözleri de kesinlikle kullanabilirsin..... verdiğin ayı örneği konuya hiç uymadı yalnız. Ben Katana överken ki övmedim sadece senin bazı olmayan eleştirini eleştirdim, amfi hakkında istemeden çok yanlış bir bilgi verseydim "yavrumu öldürmüş" olurdum. Zorlama bir benzetme oldu ... benim sana "kirpi" dediğim gibi yanlış bir anlama içinde olup bana "ayı" mı demeye çalıştın aynı formatta onu da çözemedim.... neyse dediğim gibi iletişim frekanslarımız çok farklı, bundan sonra sadece amfi konuşulsun.

Sen bana kirpi dedin diye ben sana ayı demiş falan değilim. Söylediğin deyim fikrime katılmaman bir yana dursun alaycı bir deyim. Sen kime yaptığı bir hareketten ötürü bunu söylesen sana kızar. Forumda değil de gerçek hayatta etki olarak senden üst kişilerle konuşurken olaya direkt bu tarzda gir bakalım. En iyi ihtimalle o kişi tarafından sevilmezsin. Sana bunları yazmamın sebebi de yaptığına maruz kalan kişinin ben olmam sadece.

Görüşlerine saygı duyuyorum! bana yardımcı oldun yardımcı olurken de kırdın. Aynı yavrusunu severken öldüren ayı gibi;) bu kırıcı değilse sende kırıcı değildin.

Sağlıcakla kal...

Geri