Cubase/Nuendo´da Toontrack Superior (CV)drum mapping

M

metinFE

Merhaba,

Gecen yildan beri araliklarla cozmeyi denedigim fakat basaramadigim bir sorun var. Artik dayanamadim ve dunyada benden baskalari da MIDI ve onun da davullari ile ugrasiyordur deyip yardim istemeye karar verdim.

Mesele su:

35Gb.lik Superior Custom Vintage setim var.
Ancak Nuendo/Cubase olayinda drum mapping tutmuyor.
Kestirme cevap hazir: Sitesinde free "Cubase mapping" dosyasi var. Indirip map´lediniz mi olay tamam...
Hayir oyle olmuyor. Cunku yapamiyor...
Evet, keyler kendi duzenine gore degisiklige ugruyor ama yine sacma bir duzen oluyor.
Acaba bendeki ASIO nun asli astari yok da ondan mi sorun oluyor diye dusunuyorum. (Maalesef eski bir Audigy ZS kartimla yapmaya calisiyorum bu isleri...).
Forumlarinda bile sordum. O topic herhalde iki yildir mostralik gibi orada durup duruyor. Ya gulup gectiler, ya da yazacak birsey bulamadilar.
Addictive Drum gibi baska VSTlerde kut diye oturan map dosyalarinin burada sokmemesi iyice sinirlerimi bozmus durumda.
Belki bilen birileri vardir diyar cografyasinda...

Sorunun misal Cubase in drum mapinde C1 kros olarak gözükürken elindeki enstrümanda başka birşey olması sanırım. Yanlış anlamadıysam. Bunun için elle de yapabilirsin düzeltmeleri.

Asio ile alakalı değil midi her yerde aynı midi ses kartının modeli sürücüsü ile değişikliğe uğramıyor.

Sorundan emin olamadığımdan bu çözümden tam bahsetmedim ama eğer böyleyse çokda zor bir eylem değil gösteririm.

Dogru. Kick Right C1 olmasi gerekiyor. Fakat mapping ardindan girilmis sesler burada degil left B0da duruyor. (Sadece Kick degil, diger butun sesler de oyle. Sadece kick´ten ibaret olsa elbette kolay olurdu).

Elle duzeltme elbette mumkun. Fakat ben midi yazan biri degilim (bu yazamayacagim anlamina da gelmemeli). Yaptigim sey, "profesyonel kalitede" gordugum partisyonlar uzerinde ugrasip midide "aslina uygunluk" denen cinsten ve ukde zamanlarimdan kalma birseyler ile ugrasmak.

"Elle degistirme" olarak kastettigin, key seslerini alip tek tek yerlerine aktarmak ise mapping´in ne anlami kaliyor?

Olmadi kaldirip atarim. Bu topicde sanirim dun gece silinmis bir cevapta baska bir site geciyordu (ithalatcinin forumu). O sitede "alternatif" olarak verilmis olan Larry Seyer´s Acoustic Drums setine yönelirim...

Ilgi gosterdigin icin tesekkur ederim

Mapping denilen şey zaten elle yaptığın o dizilimin kaydedilip başka ortamlardada anında uygulanması oluyor. Yani bir kere yapıp ondan sonra onu kullanabilirsin. Senin için uygun gözüken mapping başkası için kötü olabilir bunuda göz önüne almak lazım.

Mesajlarda geçen site linklerinin bazıları etik olmadığından ne yazıkki siliniyor bu forumlarda. Sanırım ne demek istediğimi anlamışsındır.

İyi günler.

Demek ki addictive drum, EZ drummer ve bir iki tanesi daha bana uygun olup, Superior CV bana uygun olmuyor :D

Aslinda uygun olsaydi hic fena olmayacakti. Fakat uyduraracagiz bir sekilde (yani, oturup yine kendimiz yapacagiz).

Sizi daha fazla mesgul etmek istemem. Fakat "adamina gore mapping" olayi bana hic de mantikli gelmedi.

Sizi elbette Cubase/Nuendo platformuna uyumsuz mapping dosyasindan dolayi itham ediyormus durumuna dusmek istemem. Sadece belki bilen biri vardir demek istemistim.

Size de iyi aksamlar...

Geri