İzmir Prog Metal grubuna basçı, klavyeci ve vokal

Selamlar. Ben ve davulcu arkadaşım yıllardır birlikte çalmamıza rağmen kafamıza uyan bir setlistle çalamadık hiç. Symphony X, Dream Theater, Racer X gibi yardırmalı parçalar çalmak istiyoruz ama uygun müzisyenler bulamadık. Önceliğimiz bir basçı ki provalara başlayıp şarkıları oturtalım. Bu arada vokal ve klavyeci aramaya devam edeceğim.
Düşündüğümüz setlist şu şekilde. Olanlar olmayanlar eklenir çıkarılır
Symphony X - Sea of Lies
Symphony X - Fallen
Symphony X - Orion the Hunter
Dream Theater - Take the Time
Dream Theater - Metropolis pt1
Dream Theater - Pull me Under
Dream Theater - Best of Times
Dream Theater - Dance of Eternity
Racer X - Technical Difficulties
Racer X - Scarified

İzmir piyasasında çok uzun zaman alacaktır. Piyasadaki çoğu klavyeci Türkçe piyasa çalan gruplarda kolay ekmek peşinde deneyimlediğim kadarıyla. Sağlam şarkılar çalan gruplar altyapıdan veriyor klavyeyi mecburen. Progresif metal çalanlar genelde gençler oluyor ama hiçbir mekan şans vermiyordur tabii ki dinleyici kitlesi olmaması nedeniyle. Rush gibi baba progresif rock çalan grup da yok zaten, umarım siz bulursunuz en yakın zamanda.

Biz daha önce sahnede Rush çalmıştık kimse sallamamıştı. Bu sene başından itibaren çalacak grup arayayım dedim görüştüğüm herkes piyasa çalmak istiyordu. Ben de ne kadar uzun sürers sürsün böyle bi proje yapayım dedim. Mümkün gözükmüyor ama denemekten zarar gelmez.

İzmir piyasasında çok uzun zaman alacaktır. Piyasadaki çoğu klavyeci Türkçe piyasa çalan gruplarda kolay ekmek peşinde deneyimlediğim kadarıyla. Sağlam şarkılar çalan gruplar altyapıdan veriyor klavyeyi mecburen. Progresif metal çalanlar genelde gençler oluyor ama hiçbir mekan şans vermiyordur tabii ki dinleyici kitlesi olmaması nedeniyle. Rush gibi baba progresif rock çalan grup da yok zaten, umarım siz bulursunuz en yakın zamanda.
olursa İzmir'de olur bence ya İstanbul piyasası daha beter :)

Biz daha önce sahnede Rush çalmıştık kimse sallamamıştı. Bu sene başından itibaren çalacak grup arayayım dedim görüştüğüm herkes piyasa çalmak istiyordu. Ben de ne kadar uzun sürers sürsün böyle bi proje yapayım dedim. Mümkün gözükmüyor ama denemekten zarar gelmez.
Beklemeye devam hocam, zevk almadığın şarkıları çalmak çok kötüdür tahminimce. Küçükpark piyasasındakiler filan da artık tekelleşmiş gözüküyor. Hoş, haftada üçer dörder gün cover çalarak gelir elde etmek de çok absürt bir şey ama 2020 yılındayız.

Yapma yav. İzmir'de Alsancak harici zor yerli dışı çalmak ama orası bile tekelleşme yolunda. Kadıköy'de baba grupları çalan yerler yok mudur hâlâ?
biliyorsunuzdur taksim drck kapandı, şu anda metal barı olarak istanbul da bir tek caravan kaldı, cuma, cumartesi fena gruplar çıkmıyor ama mekan iyi durumda değil, ses sistemi, ekipman vs de kömür açıkcası...sigara dumanı falan bitiriyor içeriyi ama yine de ayakta kalmaya çalışıyor...respekt...beste grupları pek tercih etmiyor caravan ı doğal olarak...

kadıköy de the wall var ama metal cover işini oturtamadılar, çok iyi mekan ama tam bir metal kitle oluşamadı, spektrum çok geniş olduğu için metale özel bir mekan değil, aylin aslım, kurtalan ekspres falandan gojira coverlayan razor a, killing e kadar neye denk gelirsen şeklinde...killing ve razor izledikten sonra insanın cover yapası gelmez öyle sağlam gruplar bu arada...kadınlardan oluşan bir grup var bir de düzenli çalan, alayını cebinden çıkarırlar çok usta müzisyenler, adlarını gene unuttum, onlar sağlam yardırıyor razor ve killing e ek olarak...

dream theater la kayıt yapmış klavyeci bir türk genç vardı, adını hatırlayamıyorum affetsin, o progresif bir proje yapmıştı mesela, 3-5 konser ya yaptı ya yapmadı kayboldu gitti...ya da ben haber alamıyorum artık bilemiyorum...

izmir bence yine daha iyi durumda...one more page var mesela hiç olmazsa 2-3 ayda bir onları izlersiniz beste grubu :)

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler