İbanez 7 string

gitarımı değiştirmeyi düşünüyordum, bi düşük akord(B) bir standart akord a geçmektense 7 telli gitar almaya karar verdim.

bu durumda çok seçenek kalmıyor tabi;
Ibanez Universe
Ibanez K7
Ibanez RG1570

RG1527 yi pek beğenmedim açıkçası
universe ile K7 yi de dükkanlarda göremedim=/
Korn fanı olmasamda Paf manyetik+maun gövde, basswood+Blaze den daha daha iyi bir seçim gibi geliyor.

K7 yi mydukkan.com da gördüm 2000ytl

iyi bir fiyat gibi geldi. sizce siteye güvenip alışveriş yapmaya değer mi?
yada sizin bir öneriniz var mı başka?=)

site güvenilir bi site, hiç bi fasosunu duymadım ancak seçeceğin gitar konusunda acele etme. 800 dolara 1527 vardı forumda ikinci el, iki de manyetik alırsın 1000 dolara çıkar bi cillop...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dark_elessar demiş ki:
rg1570 değil de 1527 olmalı herhalde o :roll:
Fazlasıyla haklısın=) düzelttim

2. el gitar düşünmüyorum, biraz titizim o konuda.

TR de manyetik bulmak pek mümkün olmuyor açıkçası 7 telli için kesin gelecek diyorlar bekliyorsun sonra. zaten manyetiklerini değiştiririm diye gitar almakta pek mantıklı gelmiyor şuan. maddi olarak elimde birşeyler varken sağlam birşeyler düşünüyorum.

7telli için manyetik bulunabilir mi ki TR de?

GKN demiş ki:
dark_elessar demiş ki:
rg1570 değil de 1527 olmalı herhalde o :roll:
Fazlasıyla haklısın=) düzelttim

TR de manyetik bulmak pek mümkün olmuyor açıkçası 7 telli için kesin gelecek diyorlar bekliyorsun sonra. zaten manyetiklerini değiştiririm diye gitar almakta pek mantıklı gelmiyor şuan. maddi olarak elimde birşeyler varken sağlam birşeyler düşünüyorum.

7telli için manyetik bulunabilir mi ki TR de?

kıvılcım müzik getiriyor üstekki arkadaşın dediği gibi.ama 1527 ile k7 çok farklı kulvarlarda gitarlar gerek ağaç gerek manyetik takımı olarak takdir edersinki.aradaki fiyat farkı sadece senin yargına kalmış bişey.

GKN demiş ki:

Sıfırdan farkı yoktur benim gitarın. Zaten daha yeni alındı. Yani tekliftir sonuçta. Ambalajı üzerinde gitara 200 dolar az para ile sahip olmak istersen buradayız :) mesaj atarsın. İstanbuldaysan gelip denersin bakarsın. Çizik bul bir hata bul al senin olsun bedavaya :p

Piyasada türkiyede olsun olmasın bir ton 7telliyi kullandım. İbanez K-7 alma tavsiye etmem. Hatta bu yazıyı okuyan 7 telli almak isteyenler varsa ("ben sadece korn çalacam" diyenler hariç) almayın. İsmine vereceğiniz bir para olur sadece.

Diyorsanki iyi bir 7telli istiyorum sana 2 seçenek
1-İbanez rg-1527 al dimarzio manyetik tak üstüne ötesi bir 7 telli gitar nadir görürsün.
2- Floydrosela pek işin yoksa ESP-LTD Viper 407

k-7 öyle ahım şahım bir gitar değil hatta vasast bir gitar "bence"

ibanez rg-1527 ninde sap ayarlaması çok iyi.

Universe çok ayrı bir gitar. Rg1527 ne yazık ki sönük kalıyor yanında haliyle.

K7'lerin ise belirli bir seneden sonraki modelleri iyi. Sapı Wizard-7 yerine UV Neck olanları. Tam olarak hangi seneden sonra UV neck kullanılmaya başlanmış tam olarak bilemiyorum.
Paf-7'ler berbat ötesi manyetikler. Ama Uv neck sahibi bir K-7 alıp potansı ve manyetikleri değiştirerek iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Ayrıca K7'lerin Lo-Pro kullanması da ayrı bir + özellliği. Kilitlenebilir köprü yükseklik vidalarından ötürü daha iyi olarak nitelendiriliyor.

"bir K-7 alıp potansı ve manyetikleri değiştirerek iyi bir iş çıkarabilirsiniz." Ya ne gerek var o kadar paraya çıkacak sonuç aynı aranın toplamından drek bir gitar alırsan daha güzel şeyler çıkar ortaya.

şimdi şöyle "bence" K-7 7telliler arasında cidden öyle güzelde bir gitar değil. Eyw çok lanse edildi güzelliği fln ama
k-7 alıp+manyetik ve bir takım şeyleri modifiye = cebinden çıkacak para1

İbanez Rg1527alıp+manyetik ve bir takım şeyleri modifiye= cebinden çıkacak para 2

emin olun ki cebinden çıkacak para 2-cebinden çıkacak para1 den daha az olacak. Ve verim konusunda sorun yaşamazssınız.

Ha tabi olayın birde perde arkası var yani şahıs
"ben bu işe gönül verdim ve parasınıda bulurum" derse çok ayrı gitar modelleri var bu 2gitardan dahada güzel şeyler. Bir kere modifiyeye gerek kalmayan schecterlar var.

Tabiki gitar alımı hep derim biryseldir. Birinin beyaz dediğine ben siyah diyebilirim. K-7 ye kişisel bir gıcıklığım yok:) ama öyle pekde güzel bir gitar değil vasatın üstü diyebilirim.

Geri