Kamera Önerisi

Selam arkadaşlar instagram videoları için 1080p bütçeyi zorlamayacak bir kamera arıyorum. Şu an iPhone 7 ile çekiyorum. İkinci elde bulunabilecek ürünler tercihim.

iPhone X ya da 11 ... şaka bir yana ikisi de video için çok iyi... şimdi başka markalar vay Apple uşağı diye saldırır - olabilir daha iyi kamerası olan yok demiyorum - ama X'in en azından 7 ile arasında dağlar kadar fark var o net. 11 detaylı denemedim henüz ama kötü olamaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonumdan şimdilik memnunum değiştirecek bütçem de yok özellikle yeni bir iPhone için. DSLR ya da benzeri kamera önerilerinizi alabilirim.

Camcorder düşünürsen satabilirim:

4-5 sene kadar önce bir spor aktivitesinde tripodlu çekim için almıştık birkaç ay kullandık... sonra iPhone yine daha kolay geldi :) ... pili iyi durumda o yüzden. Tüm aksesuarları orijinal, tertemiz.

Mert bana kalırsa a6000 hala en iyi seçenek. Aldığım günden beri çevremde kim varsa fotoğraflarını çekiyorum, durduk yere hobi de edindik. Tabii kendi lensi dışında bir lens alabilirsen fark o zaman ortaya çıkıyor. Şimdi fiyatı ne durumdadır bilemem ama fazlasıyla değer alırsan.

(harici ışık kullanmadım, gayet loş bir ortamda çektim)

(burada Gimbal var)

Tabii Youtube'taki görüntüden bin kat daha güzel dosyanın orijinal hali. Benim kanaldaki son videolara bakabilirsin başka videolar için. Ekstradan ışık kullanmaya gerek yok bu makinede aslında pek ama ben ışık da kullanıyorum genelde.

Bu videoyu 350 liralık body ile çektim. Lens 45mm f1.8 samsung
Bulanıklar tamamen kendi fantazi ürünüm manuelliğini deniyordum o ara.
Not: Alacağınız bodyde aktif gövde görüntü sabitleme olmasını tavsiye ederim. Otomatik lensler el yakarken manuel lensler hayat kurtarır.
Kayıt bitratesini kontrol etmenizi tavsiye ederim. Video için en iyi kameralardan bir tanesi panasonic gx85 tir. ( en azından bildiğim kadarıyla)

Though not as robust a selection of formats and bitrates as the video heavy-hitter GH4, the GX85 still offers 4K video at a high quality 100Mbps bitrate. Bitrates for Full HD and HD videos aren't nearly as high. For MP4, 1080/60p is captured at 28Mbps, 1080/30p at 20Mbps, and 720/30p at just 10Mbps.
4K çekip 1080 e indirince ekstra daha keskin videolar alınıyor.

Video için ben de aynasız makina öneririm, düşük ışıkta bile kumlanma olmadan çekim yapabiliyorsunuz. Sony nex-5r var bende, eski modellerden bile olsa studyo ortamında tüm çekimlerde işimi görüyor. iyi bi ışıklandırmayla desteklenirse gayet güzel çekimler yaparsınız. diğer bir avantajı ekranı üste doğru katlanıyor, bu sayede kendinizi çekerken rahat edersiniz.

Dostum selam, iPhone 6s kullanıyorum. Ayarlardan çözünürlülüğü 1080p HD yapıp, 4K video çekimleri yapabiliyorum. İlla ayrı bir kamera alacağım diyorsan ayrı konu tabi.

Ben de son videomda daha farklı bir ayarla çekim yaptım kendisiyle, daha önceden saturasyonu düşük tutup sonradan renklendiriyordum; şimdi ise kamera üzerinden kendime göre renk ayarı çekip, saturasyonu da normal değerinde tuttum. Post'ta renk namına pek bir ayar yapmadan yayınladım bu videoyu. Ortam düşük ışık sayılacak cinsten, ISO değeri ise 125. Yani olabilecek en az noise ile çektim düşük ışıkla bile.

Vegas'ta kendi plug inlerimi kullanıyorum tabii ama aletten çıkan görüntüden çok uzak değil videodaki görüntü. Şiddetle tavsiye ederim Erkin. Kendi lensiyle bu performansı beklememek lazım ama memnun kalırsın kesinlikle.

Ben de son videomda daha farklı bir ayarla çekim yaptım kendisiyle, daha önceden saturasyonu düşük tutup sonradan renklendiriyordum; şimdi ise kamera üzerinden kendime göre renk ayarı çekip, saturasyonu da normal değerinde tuttum. Post'ta renk namına pek bir ayar yapmadan yayınladım bu videoyu. Ortam düşük ışık sayılacak cinsten, ISO değeri ise 125. Yani olabilecek en az noise ile çektim düşük ışıkla bile.

Vegas'ta kendi plug inlerimi kullanıyorum tabii ama aletten çıkan görüntüden çok uzak değil videodaki görüntü. Şiddetle tavsiye ederim Erkin. Kendi lensiyle bu performansı beklememek lazım ama memnun kalırsın kesinlikle.
Youtube'dan görüyorum kayıtları, gerçekten çok hoşlar. Kamerayı alacağım sanırım. Zaman içinde lens yetersiz gelirse belki değiştiririm. Tereddüt ettiğim tek konu ikinci el almam. Fiyatlar çok değişken. Sanırım shutter sayısı fiyata etki ediyor. İstanbul içinde test ederek alacağım. Bir iki kişiye yazdım dönüş bekliyorum.

Youtube'dan görüyorum kayıtları, gerçekten çok hoşlar. Kamerayı alacağım sanırım. Zaman içinde lens yetersiz gelirse belki değiştiririm. Tereddüt ettiğim tek konu ikinci el almam. Fiyatlar çok değişken. Sanırım shutter sayısı fiyata etki ediyor. İstanbul içinde test ederek alacağım. Bir iki kişiye yazdım dönüş bekliyorum.
Fujifilm'in XT-20 setlerini de tavsiye edebilirim, kampanya ile baya bişeyi yanında veriyorlar taksit vs de cabası.

Geri