yamaha aes720 bu gitar ne kadar eder arkadaşlar

Evet şu anda tüm entsruman, pedal,amfi, tel vs fiyatları uçmuş durumda. Kızım keman çalıyor ve bir set orta halli keman teli 400-450 lira. Bu dönemde enstruman almak da satmak da çok zor.
aynen yedi adet gitarım vardı ucuz alt segment 2 bine kadar olanlardan 3 tanesi bi hafta içinde gitti pahalıları kaldı bi tane es kasa var onuda kendime bırakıcam bu dolar kuruyla işin özeti kimse pahalı ilanları çok özel veya çok ölü fiyat yoksa satması zordur vox amfimi sattım istediğim amfiyi bulamadım sattığım fiyata aynınısını almak için 300 tl eklemem lazım 2 aylık bir durum bu

Konu sahibi soruma cevap verememiş yine. Vermesini de beklemiyordum zaten ama bazı arkadaşlar mesajlarını silmişler, okumadan yazmamak lazım işte. Takas teklif etmişiz de, kabul edilmemiş biz de ölücülük, çirkeflik yapıyormuşuz. 😂 Ben 550 dolarlık gitarı 2000-2250 lira gibi ilana koymuştum, sonra bu arkadaş geldi üstte de belirttiğim üzere max 550 dolarlık yamahası ve 400 dolarlık epi dotu ile takas teklif etti. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, 5000 liraya ilana koymuş üstüne para istiyor, gerekli cevabı verince, gitarların fiyatını gösterince de çirkeflik yapıp durmuştu. Görünen o ki herkese bunu yapıyor. Gitarındaki kusurları da göstermiyor. Kimse kusura bakmasın bana kazık atmaya çalışan kişinin alnını karışlarım.

Konu sahibi soruma cevap verememiş yine. Vermesini de beklemiyordum zaten ama bazı arkadaşlar mesajlarını silmişler, okumadan yazmamak lazım işte. Takas teklif etmişiz de, kabul edilmemiş biz de ölücülük, çirkeflik yapıyormuşuz. 😂 Ben 550 dolarlık gitarı 2000-2250 lira gibi ilana koymuştum, sonra bu arkadaş geldi üstte de belirttiğim üzere max 550 dolarlık yamahası ve 400 dolarlık epi dotu ile takas teklif etti. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, 5000 liraya ilana koymuş üstüne para istiyor, gerekli cevabı verince, gitarların fiyatını gösterince de çirkeflik yapıp durmuştu. Görünen o ki herkese bunu yapıyor. Gitarındaki kusurları da göstermiyor. Kimse kusura bakmasın bana kazık atmaya çalışan kişinin alnını karışlarım.
Aranızda yaşadıklarınız sizi ilgilendirir adamlar fiyatını öğrenmiş işte daha ne zorluyorsun... Ben tahminen gitarın 2. elinin 3500-3000 aralığında satılabileceğini düşünüyorum. Sitelerde 4000-5000 vardır. Satmadan önce buraya girip doğru düzgün bir fiyat koymam lazım o yüzden arada bir girip okuyacağım. Gitarın sevmediğim iki özelliği var araştıracak arkadaşlar için: 1-Gitarın ağır olması..gerçekten ağır 2- Ton olarak bir stratocaster değil. Tabi bu normal bir durum bence gayet iyi bir gitar
(aynı kişi değiliz kardeşim inan şuna artık :d)

Tamam hadi ayrı kişiler olun da, ne çok boş yaptınız yahu? Bana AES620'nin 500 dolara satılıp AES720'nin (sıfırı 9-10 bin lliraymış) 1400 dolara satılmasının arkasındaki mantığı açıklayın, ikinizin gitarlarını da ben alacağım.

1000-1400 dolar bandında AES 920 Japon üretimleri bu nedenle AES 720 için o rakamlar çok abartı. Kaldı ki Yamaha underrated olduğu için mis gibi AES 920 MIJ letgo’da 5000 liraya 1 aydır alıcı bekliyor. Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi Yamahalar her ne kadar fiyatlarının çok üstünde işçilik ve donanıma sahip olsalar da 2. piyasaları ölü bu nedenle satış yaparken biraz daha gerçekçi olmak gerek.

Ben de Yamaha RGX 820z modeli var, SD JB ve 59 manyetikler, sperzel burgular ve piezo sistemi stok olarak geliyor. Çok uzun bir süre bu gitarı 3000 liraya satamadım ve en sonunda lüthiye bir arkadaşımın gitarı elimden çıkartmamam gerektiği konusundaki uyarılarını dikkate alarak daha versatil olsun diye SD p-rails set ile modifiye ettim ve kullanıyorum. Strat istedim için üzerine para teklif ettiğim halde MIM Stratlarla bile takas edemedim.

Gitar 2. el piyasası tamamen arz-talep doğrultusunda oluşan bir balondan ibaret ve arz talep tamamen satılan enstrumanın ne kadar kolay elden çıkartılabileceği ile şekilleniyor.

Bir enstruman için konuyu bu kadar uzatmaya ve kalp kırmaya gerek yok. Satıcı arkadaşın fiyat konusunda biraz daha gerçekçi olması gerekiyor.

Bir enstruman için konuyu bu kadar uzatmaya ve kalp kırmaya gerek yok.
Bir ara sattığım ve 2000-2250 liraya ilana koyduğum 550 dolarlık gitarıma, 5000 liraya ilana koyduğu bu arkasında JAPON YAPIŞTIRICISI olmasına rağmen ilanlarında belirtmediği (bence fretleri de leştir) gitar ile veya yine 5000 liraya ilana koyduğu 400 dolarlık Epi Dot ile takas teklif edip üstüne aradaki farkı isteyen ÇAKAL için sadece kalp değil, başka çok şey daha kırılır. Sadece bana değil, daha bir çok kişiye de yaptığı da belli oldu.

Ayrıca gelip geçip farklı kişiler bana sarıyor, hayırdır yahu? Uzatan ben miyim, yoksa farklı hesaplarla arada bir gelip mesajlarımı alıntılayıp boş yapanlar mı?

Bir ara sattığım ve 2000-2250 liraya ilana koyduğum 550 dolarlık gitarıma, 5000 liraya ilana koyduğu bu arkasında JAPON YAPIŞTIRICISI olmasına rağmen ilanlarında belirtmediği (bence fretleri de leştir) gitar ile veya yine 5000 liraya ilana koyduğu 400 dolarlık Epi Dot ile takas teklif edip üstüne aradaki farkı isteyen ÇAKAL için sadece kalp değil, başka çok şey daha kırılır. Sadece bana değil, daha bir çok kişiye de yaptığı da belli oldu.

Ayrıca gelip geçip farklı kişiler bana sarıyor, hayırdır yahu? Uzatan ben miyim, yoksa farklı hesaplarla arada bir gelip mesajlarımı alıntılayıp boş yapanlar mı?

Ben genel olarak konuşuyorum, size sarmıyorum, satıcıyla uzaktan yakından alakam yok.

Aranızda ne gibi bir konuşma geçtiğini sadece paylaşmış olduğunuz ekran görüntülerinden biliyorum.

Konuya tam olarak hakim olmadığım için kimseyi yargılamak bana düşmez zaten. Benim eleştirim genel olarak alım-satım piyasası üstüne.

Bu gitarın ilana 4500 liradan girmesinin bir açıklaması yok. Olur da bilmeyen ve cebinde parası olan biri denk gelirse ayakta itmeye çalışacak satıcı arkadaş. 2. el piyasası bunun gibi fırsatçılar yüzünden böyle. Daha da birşey yazmanın bir anlamı yok bu konuya. Adam sünger gibi; ne desen içine çekip, sıkınca tekrar su salıyor. Konu baştan sona gerilim ve rahatlama evrelerinin birbirini tekrar etmesi üzerine ilerlemiş. Fiyatın daha düşük olması gerektiğini gösteren mantıklı örnekler karşısına saçma ve mantıksız hayali örnekler koyulmuş.

sadece bakınız...
meksika fender ilanlarına bakın 5-6 bin isteniyor adam squier strat blackstarla ilanlara yeni girdi bakın 3300 tl istiyor
ve bu gitarın sıfırı 9 bin tl şimdi 9 bin tl sıfırı olan gitarı ben yarı fiyatına koymuşum millet sıfıra yakı fiyatına koyuyor bende 6500 e koyayım ozman hata koyucam satılmasın umrumda değil inadına ilanlara giricem görürsünüz :)

Son düzenleme:
Yazım Kuralları İhlali
şimdi siteyi hackledide derler hahaha
asıl çakallık 4600 tllik schecterle 9 bin tllik gitara kafa kafay takas yapılması üste para isteyincede yapmadığı bokluğu bırakmayıp gitara bok atmak hahaha yüzsüzlüğün daniskası psikopat ruhlu olmak lazım bunu yapmak için
he bu arada sürekli başka hesaptan yazıyor falan böyle diyen birisi bunu yapıyordur o çoğu yazılanların hepsi sende olan yada başkasına yazdırdığın şeyler anlaşılmıyormu sandın yok 1250 ye aldık yok gitar kötü yok böyle gittar müzik ekipmanımda 3k gitarının 3 k olduğunu kabullenemiyor falan ben aradım stokta varmış sonra adamı arayın diye kocaman yazdım stokta gitar kalmadığını söylemesine rağman bok atmalar komik işler formda sallamak falan bu şekil işler gitarın üstündeki bi avuç japonu(temizlettirildi luthiere) sapı kırılmış gibi lanse etirmeler onun fretleride kötüdür yok yav içinde kalmış heralde bu gitar o gün istediğini senin deyiminle çakallığınla gitarı almayınca

Son düzenleme:
Geri