Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Dediginiz iki sap bağlantısı arasında belirgin bir ton farkı olduğunu düşünmuyorum ben. Estetik veya alt perdelere erişim açısından belki bir fark yaratabilir. Kısa skala, 22 perde ve pasif manyetikler kriterleriniz göre LP tarzı gitarlar on planda ama seçimlerinize göre 25.5 inch skalada Schecter banshee de düşünülebilir. Bir süre kullandim, epey güzel gitar.

Merhaba arkadaslar. Elektro gitar almak istiyorum. Baslangic seviyesindeyim. Klasik gitarla acilis yaptim. Elektro gitarin ayri bir tadi var. 600 700 tl kadar butcem var. 2.el bakıyorum. Elektro gitar ne tavsiye edersiniz ? Daha dogrusu elektro gitarin bir suru detayi var manyetikler flean bunlarin hangisi iyi ? Flood kopru olaylari felan biraz aciklama yapabilirmisiniz ? Cort aero bks diye bir gita4 var hosuma gitti demolarda ama nedir ne degildir özellikleri iyimidir bilmiyorum. Tarz olarak agir bir rock degil. Yani turk rock cem karaca vs gibi. Hatta funk ritimlere bayılıyorum.

Başlangıç için Squier stratları önerebilirim. Floyd rose olaylarına hiç girme gitardan soğursun. Almadan önce muhakkak gitarı dene tone ve volume potanslarını kontrol et sapını kontrol et vs..

dostum 600-700 liraya ne yazık ki çöp gitarlar var. madem bütçen bu kadar o zaman sağlam bi sabit köprülü herhangi bişey al. markaya modele falan çok takılma. o fiyat seviyesinin hepsi çöp zaten. bişey fark etmeyecek yani.

Tavsiyeler icin tesekkur ederim. Dun do re music mağazasına gittim. Yamaha pacifica elektro gitari denedim. Hangi modeliydi bilmiyorum. Uzerinde yazmıyordu. Naturel ahsapyi govdesi. Flody rose kolu yoktu. 2 cift manyetik vardi. 1 cift humbuck 1 ciftte single olması lazim. Bununla istedigin tarz muzigi yapabilirsin dedi. Biraz denedim hosuma gitti. Ama fiyat 2500 TL olunca kala kaldim 😊
Simdi butceyi aşacam artik. Sx marka vardı gitar onuda denedim ama hosuma gitmedi.
Sizden ricam aşağıdaki siteden marka model önerebilir misiniz ? Arkadaşımin toptancısi sitedeki fiyattan 200 300 tl asagisina alicam. Yani toptan fiyatindan.

3 marka var. İbanez cort ve valencia
Az onceki yamahadaki bahsettiğim ozellikler olursa daha iyi olur hem humbucker hemde single bu arada Yamaha push diye bir tus vardi tusu kaldirinca single bastırınca humbuckera geçiyordu.

Butce en fazla 2000 tl olacak. Ama 1500 civari olursa daha iyi 😊

sıfır alma. ikinci ellere bak. parana yazık. gretsch jet, schecter c6, yamaha aes 420, ibanez rg 1500-2000 seviyelerinde ikinci el fiyatları olan iyi gitarlar. ikinci el satan satıcılarla konuş pazarlık yapabiliyorsan yap bunları değerlendir. naçizane tavsiyelerim bunlar.

videolarını seyrettim gitarın şekli ve renki çok güzel ama heavy metal veya çok agır rock yapmayacam. çok kapalı geliyor tonlar. clean tonları kapalı mid çalıyor.. sanırım bütün manyetikler humbucker. teşekkürler.

şu ürüne kafam biraz yattı.

Merhaba arkadaslar. Elektro gitar almak istiyorum. Baslangic seviyesindeyim. Klasik gitarla acilis yaptim. Elektro gitarin ayri bir tadi var. 600 700 tl kadar butcem var. 2.el bakıyorum. Elektro gitar ne tavsiye edersiniz ? Daha dogrusu elektro gitarin bir suru detayi var manyetikler flean bunlarin hangisi iyi ? Flood kopru olaylari felan biraz aciklama yapabilirmisiniz ? Cort aero bks diye bir gita4 var hosuma gitti demolarda ama nedir ne degildir özellikleri iyimidir bilmiyorum. Tarz olarak agir bir rock degil. Yani turk rock cem karaca vs gibi. Hatta funk ritimlere bayılıyorum.

Sana her şeyi özetleyeceğim şimdi.

Öncelikle bilmen gereken 3 önemli e. gitar türü var.

Bunlar les Paul Strat ve superstrat. Bunlarla her türlü müziği(her türlü tonu alamazsın ama her türlü müziği yaptırır) yapabilirsin.

Eğer duman, adamlar, mor ve ötesi yada ne bileyim pink floyd dinliyorsanız strat önerelim...

Eğer metal yada Hard Rock dinliyorsanız iki tane H manyetiğe sahip gitar almalısınız.

Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız hsh yada HSS dizilime sahip herhangi bir gitar alarak başlayabilirsiniz.

Sana her şeyi özetleyeceğim şimdi.

Öncelikle bilmen gereken 3 önemli e. gitar türü var.

Bunlar les Paul Strat ve superstrat. Bunlarla her türlü müziği(her türlü tonu alamazsın ama her türlü müziği yaptırır) yapabilirsin.

Eğer duman, adamlar, mor ve ötesi yada ne bileyim pink floyd dinliyorsanız strat önerelim...

Eğer metal yada Hard Rock dinliyorsanız iki tane H manyetiğe sahip gitar almalısınız.

Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız hsh yada HSS dizilime sahip herhangi bir gitar alarak başlayabilirsiniz.
Tam nokta atisi bir cevap 😊 metal ve hard rock dinlemiyorum. Dediğiniz gibi mor ve otesi duman. Kisacasi anadolu rock tarzi. Ozmn strat olacak gitar. Hss daha mantikli gibi. Sss olunca dip ses skntisi oluyormus. 1 tane humbucker olsn dediler. Cevap için tesekkurler. Manyetik tarz olayını cozduysek simdi o kulvardaki gitarlari arastiracam.

Tam nokta atisi bir cevap 😊 metal ve hard rock dinlemiyorum. Dediğiniz gibi mor ve otesi duman. Kisacasi anadolu rock tarzi. Ozmn strat olacak gitar. Hss daha mantikli gibi. Sss olunca dip ses skntisi oluyormus. 1 tane humbucker olsn dediler. Cevap için tesekkurler. Manyetik tarz olayını cozduysek simdi o kulvardaki gitarlari arastiracam.
Gidip 1970 yapımı Strat almadığınız müddetçe dip ses olmaz. O manyetiklerin bağlanış şekli ile alakalı(burada ayrıntıya girmek istemiyorum).

Zaten Duman yada Mor ve ötesi gruplarının gitaristleri ciddi bir oranda single manyetik üzerinde çalıyor.

Ancak Anadolu Rock varsa köprüde S manyetik yerine H manyetik kullanmanın ciddi bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Fazla uzatmaya gerek yok. Kısaca sizin için HSS gitar son derece mantıklı.

Bu arada gitar sound unda bana göre asıl önemli olan ağaçtan ziyade dijital aksamdır. Bu konuda sx gitarlarda tıpkı diğer aynı bütçedeki gitarlar gibi kötü ancak sx gitarların en büyük artısı ağaçlarının kaliteli olması. Eğer o bütçeye HSS dizilimine sahip güzel bir SX bulursanız sıkıntısız şekilde alıp kullanırsanız ancak 2 3 yıl sonra gitar herhangi bir yükseltme isteyecektir.

tüm verdigini modelleri inceledim. hepsi humbucker bir funk ritim atılabilir mi bunlarla ?

tabi ki. istediğin herşeyi çalmak mümkün. humbuckerla bu çalınır, singlela bu çalınır diye motomot kendini şartlama. çalımın iyi, soundun güzel olduktan sonra hiçbir sorun yok. kimse sana ''aaa o gitarla da bu çalınır mıymış'' demez. maharet sende. amfiyi tuşeni potanslarını nasıl kullanacağını öğrendikten sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsın. en önemli funk gitaristlerinden leo nocenteli gibsonla funk çalar. iron maiden gitaristleri stratlarla metal çalar. bence çok takılma bu tip şeylere. bütçene uygun alabileceğin en iyi gitarı almaya çalış. dediğim gibi potansiyel satıcılarla konuş pazarlık yap. çin, endonezya yapımı yerine eğer bulabilirsen, mümkünse kore, meksika, japon (belirttiğin fiyat seviyesine göre söylüyorum) yapımı gitarlara yönelmeni tavsiye ederim.

Geri