Anfi ile yaşadığım sorun [Help]

Dostlar Roland Micro Cube anfimle gayet mutluyduk. Anfide ilginç bir sorun başladı:
Belirli bir volume'den sonra Ses bozularak kesiliyor ve sonra yeniden geliyor. Bu sırada power Led'ine baktığımda sesle senkronize olarak düzensiz şekilde yanıp söndüğünü görüyorum. Normal şartlarda bu led sabit olarak yanıyordu.
Bu sorunu özellikle palm mute yaptığımda yaşıyorum. Yani bas tonlar yükseldiğinde anfi kaldıramıyor gibi. [Video ekledim]

Neler denedim:
1) Hoparlörün bozuk olabileceğini düşünerek anfi ile bağlantısını kestim. Tellere vurdum. Yüksek volume'lerde bile Led'de herhangi bir kesinti/sönüklük olmadı.

2) Dışarıdan farklı bir 8 ohm'luk hoparlör taktım. Aynı şekilde paml mute yaptığımda bozulma ve kısa süreli ses kesintileri oldu. Power Led'i ise kesintili olarak yandı.
(Roland'ın kendi hoparlörü 4 ohm)

Bu sorunu nasıl çözebileceğimle ilgili fikri olan arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum. Çok üzülüyorum.🙁

Belirtmek istediğim son bir şey; Anfimin orijinal adaptörü 6-7 ay önce yanmıştı, ben aynı değerlerde bir adaptör alarak çalmaya devam ettim.
O adaptör de yandığı için 2 aydır atarimin adaptörünü kullanıyorum. Orijinal adaptörün volt ve amper değerleri ile uyuşuyor.

Dosyalar

• VID_101840228_233410_219.mp4
    1.9 MB
Adaptör kablosunda temassızlık sonucu arada gidip geliyor olabilir. Adaptörün girdiği noktada, titreşimden dolayı gidip geliyor olabilir.
İşi bilen birine göstermeniz daha doğru.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adaptör kablosunda temassızlık sonucu arada gidip geliyor olabilir. Adaptörün girdiği noktada, titreşimden dolayı gidip geliyor olabilir.
İşi bilen birine göstermeniz daha doğru.
Adaptörün ucu oldukça sağlam görünüyor. İşi bilen birini nereden bulabileceğimi bilmiyorum yaşadığım şehirde öyle bir yer yok.

Adaptörün ucu oldukça sağlam görünüyor. İşi bilen birini nereden bulabileceğimi bilmiyorum yaşadığım şehirde öyle bir yer yok.
Adaptör sağlam gözükse de zaman zaman içerden bir sorun oluşabiliyor.Anlattıklarınızdan yola çıkarak ben de sorunun adaptörde olduğunu düşünmekteyim.Herhangi bir elektrikçiye gidip uyumlu başka bir adaptörle denemenizi öneririm.

Adaptör sağlam gözükse de zaman zaman içerden bir sorun oluşabiliyor.Anlattıklarınızdan yola çıkarak ben de sorunun adaptörde olduğunu düşünmekteyim.Herhangi bir elektrikçiye gidip uyumlu başka bir adaptörle denemenizi öneririm.
Tamam, yeni bir adaptör ile deneyeceğim. Çok teşekkür ederim bakalım sorun çözülecek mi.😣

Adaptör kullanmadan pil ile kullanınca da aynı sorunlar yaşanıyor mu? Bunu kontrol ederek de bir çıkarım yapılabilir. Bir de konudan biraz bağımsız olarak bu ürünlerin kelime karşılığı "amfi". Anfi kelimesinin anlamları daha başka oluyor.

Adaptör kullanmadan pil ile kullanınca da aynı sorunlar yaşanıyor mu? Bunu kontrol ederek de bir çıkarım yapılabilir. Bir de konudan biraz bağımsız olarak bu ürünlerin kelime karşılığı "amfi". Anfi kelimesinin anlamları daha başka oluyor.
Pil bulamadım evde. Pillerle de deneyebilirim haklısınız. Ben "anfi" olarak biliyordum. Hatta bu forumda Amfi kelimesinin yanlış olduğunu söylüyordu bir grup. Ne gibi farkları var?

Bu kelimenin bi kaç anlamı var, üniversite sınıfı gibi, fakat her anlamda doğrusu amfidir. Gene de tdk sözlüğünde gitar amfisinin dogru yazimi belirtilmediği için anfi de diyebilirsiniz. Gavurca amplifier vb. şeklinde olduğu için amfi diye okunuyor. Ama anfi de denir, tdk yazmamış çünkü. Böyle durumlarda kelimenin nasıl turkcelesegi bize kalıyor.
Üniversite sınıfı, salon anlamında olana anfi denmez, o amfidir.

Amfinin 2 adaptörü de yakması enteresan geldi. Belki amfinin elektronik devresinde bir gevşeklik olabilir. (Belki power katında) Temassızlıktan dolayı LED yanıp sönüyor, ses kesilip geri geliyor ve bu sırada cihaz fazla amper çekerek adaptörleri yakıyor olabilir.
Amfinin içindeki devrelere baktınız mı? Bir yerde gevşeklik falan olabilir. Tahminimce LED sönüyorsa bir yerde gevşeklikten dolayı kısa devreler oluyor olabilir.

Amfinin 2 adaptörü de yakması enteresan geldi. Belki amfinin elektronik devresinde bir gevşeklik olabilir. (Belki power katında) Temassızlıktan dolayı LED yanıp sönüyor, ses kesilip geri geliyor ve bu sırada cihaz fazla amper çekerek adaptörleri yakıyor olabilir.
Amfinin içindeki devrelere baktınız mı? Bir yerde gevşeklik falan olabilir. Tahminimce LED sönüyorsa bir yerde gevşeklikten dolayı kısa devreler oluyor olabilir.
Devrelerin olduğu bölümü sökmedim. ama ilginç bir şey keşfettim; kablonun ucuna elimi dokunduğumda tıpkı gitarda olduğu gibi ses gidiyor. (Belirli bir volumun üzerinde) Amplinin headphone çıkışına bir jack taktığımda ise Led'de herhangi bir kesinti olmuyor. Headphone çıkışı speker'ı devredışı bıraktığı için sanıyorum bu durum speaker'ın çektiği güçle ilişkili. Bugün yeni bir adaptör bulup onunla tekrar deneyeceğim.

Geri