Sapı çatlamış gibson

Genel kanı: Gibson headstock kırılması normal bir teknik olarak bozukluk düzgünce sağlam yapıştırınca sapasağlam oluyor AMA bu şekilde kırığı ben ilk defa gördüm.

Iyi tamir edilmişse sorun olmaz. Agac yapistiricilariyla yapilan testlerde, yapistirilan bolge agacin diger kisimlarindan daha saglam oluyor. Sese de bir etkisi yok. Tek mesele kozmetik. Tabii tum bunlar yapilan onarimin iyi olup olmamasina bagli. Feridun usta isinin ehlidir bildigim.

Orijinal Gibson manyetikleri yok ve üzerindekiler de o seviyede kaliteli manyetikler değil. Gitar ilanda benim bildiğim bir yıla yakın süredir duruyor, yani satmaya kalksanız başınıza gelecekleri tahmin edebilirsiniz.

Diğer aksamlarda orjinal mi diye düşündürttü şuan. Baksana manyetikler için aynı kalite yazmış. Diğer parçaların çakmalarını bulup takmış olabilir. Bu gitardan uzak durun bence.

Zaten fazla övülen bişeyden kaçmak lazım. Yok şöyl oturmuş yok şöyle iyi vs vs. Tek parça olduğu bile şüpheli.
Gitarın kalitesiyle tek parça mı yoksa iki ya da üç parçadan mı yapılmış sıkı bir bağlantı bulunmuyor. Bildiğim kadarıyla bu durumun sustain ya da rezonans ile de bir ilgisi yok. Birçok Fender, Gibson gitar tek parça değildir. Hatta günümüzde çok parçalı özel gitarlar üreten luthierler var. Türkiye'de Briken Aliu ilk aklıma gelen isim.

Gitarın kalitesiyle tek parça mı yoksa iki ya da üç parçadan mı yapılmış sıkı bir bağlantı bulunmuyor. Bildiğim kadarıyla bu durumun sustain ya da rezonans ile de bir ilgisi yok. Birçok Fender, Gibson gitar tek parça değildir. Hatta günümüzde çok parçalı özel gitarlar üreten luthierler var. Türkiye'de Briken Aliu ilk aklıma gelen isim.
Tek parça meselesi göze hoş gelsin diye yapılan bir şey. Zaten 'tona' menfi bir etkisi olsa zavallı akustik gitarlar ne yapsın? Hep çok parçalı arkalar, soundboard'lar.

Satıcı dürüst yazmış. Artec manyetikler Çin malı ama nihayetinde iş gören aletler. Aleti b.klayıp şüpheci yaklaşmak yerine, daha araştırmacı olup kendisiyle iletişime geçmeniz daha doğru. Teklif verin belki manyetiksiz satar. Kendi proje gitarınız olur vs vs. 500 dolara USA yapım gitar nihayetinde. Öldürmez, süründürmez.

Artec manyetikleri abd manyetik klasmanına sokup onlar kadar iyi diyip gitarı övmesi tabiki şüpheci yaklaşılır. Bu dönemde para kazanmanın zorluğu ortada insanlar para harcarken iki kez düşünüyor. Araştırmacıdan kastınız nedir ? Gİtarın satıcısı gibi konuşmuşsunuz siz mi satıyorsunz?

Senin sanırım marka/maliyet algın yok. Bir malın menşeisi ve markası para ediyor. Yani sorundan bu mevzuyu çıkarttım çok saçma gelsede ? Kalkıp Artec dünyanın en iyi manyetiğini üretsede Artec Artec'dir. Anlatabildim mi ?
Hooop hoop, şamypiyon; hadi ben mankafayım. Bu başlıkta yazdıklarımda saygıdan ödün vermedim. Saygısızlık yapmana da göz yummam.

Maliyetinden yüksek fiyata satılabilirliğin en temel gerekçesinin "marka" olduğunu hepimiz biliyoruz.
Piyasadaki en pahalı Artec manyetiği koyuyorum aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Tanesini 200 Lira'ya alabiliyorsunuz.

Çiftine 400 Lira diyelim. Gitar da otomatikman fiyatından düşelim. 2550 TL etsin.
Şu anki kurla 395 Amerikan Doları yapıyor. Hadi pazarlık etmedin yuvarladın 400$ vereceğini varsayalım.

Haydi, satıcısı da ben olayım bu gitarın. Değilim ama o da öyle olsun sayın şüpheci bey.
Adam iletişim kanalı olarak numarasını da yazmış. Çaldır kapat, kim bu diye geri dönüş yapar belki.
400$'a Mex Fender bile bulamadığın halde manyetikli olarak 450-460$'a USA Gibson göreceksin, ona da tü kaka diyeceksin.
Ayıptır, art niyetin dik alasıdır.

Umarım anlayışla karşılarsın.

Hooop hoop, şamypiyon; hadi ben mankafayım. Bu başlıkta yazdıklarımda saygıdan ödün vermedim. Saygısızlık yapmana da göz yummam.

Maliyetinden yüksek fiyata satılabilirliğin en temel gerekçesinin "marka" olduğunu hepimiz biliyoruz.
Piyasadaki en pahalı Artec manyetiği koyuyorum aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Tanesini 200 Lira'ya alabiliyorsunuz.

Çiftine 400 Lira diyelim. Gitar da otomatikman fiyatından düşelim. 2550 TL etsin.
Şu anki kurla 395 Amerikan Doları yapıyor. Hadi pazarlık etmedin yuvarladın 400$ vereceğini varsayalım.

Haydi, satıcısı da ben olayım bu gitarın. Değilim ama o da öyle olsun sayın şüpheci bey.
Adam iletişim kanalı olarak numarasını da yazmış. Çaldır kapat, kim bu diye geri dönüş yapar belki.
400$'a Mex Fender bile bulamadığın halde manyetikli olarak 450-460$'a USA Gibson göreceksin, ona da tü kaka diyeceksin.
Ayıptır, art niyetin dik alasıdır.

Umarım anlayışla karşılarsın.
Şampiyon derken ? Cevaplarını verdiğin söylevlere göre alırsın. Sen li ben li konuşmalarından sonra sizli/bizli konuşmalar yapıp iki yüzlülüğünde alemi yok. Şova hele hiç gerek yok. Kimse sanada mankafa dediği yok sakin ol paşam :) (Şampiyona binayen) . Burada artniyet aranan bir durum yok. Herkes fikirlerini yazmakta hürdür. Malını burada şişirmenede ben izin vermem. Herkes bütçesine ve parasıyla alışveriş yapıyor. Sapı kırılmış manyetikleri değiştirilmiş ve abarttığın ilanda gelip burada ahkam kesmene de gerek yok. Herkes haddini bilip ona göre konuşsun şampiyonlu manpiyonlu muhabbetini git kahve arkadaşlarınla yap paşam.

02 iyi yıl. artık düzgün gül ağacı bulmak bile sıkıntı. mapple cap güzel. pickups tırt. sap güzel yapılmış sanki. denemek gerek. güzel yapıldıysa sesi iyiyse fiyat güzel. ama neden satıyor. denemeden görmeden alınmaz.
manyetikleri başka tarafa almıştır. 2000e bıraksa alırım manyetiksiz.

Geri