tungsol 6v6 ri kullanan var mı?

amplim drri. groove tubeslar vardı üzerinde. 10 yıldır üretildiğinden beri aynı tubeler. sıkıntı yok ama değiştirsem sanki.
tungsollara iyi diyorlar. biraz daha pahalı. ne dersiniz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sesin artması işime gelmez. tersine azalsın isterim. ayrıca ampli 6v6ya göre tasarlanmış. fender sağlam alet yaptığı için sıkıntı olmuyor ama ampül değil ki bu hop hop değiştirin.

Çok fazla lamba ve speaker deneyen insan var dünyada. Tek farkımız, ülke sınırları içinde bulmak daha zor olduğundan ve forumlarda kulaktan dolma bilgiler kaynadığından, biraz daha korkak haldeyiz. Yoksa 4 vida söktükten sonra ampul gibi kolayca değişiyor. Siz yine de düşük volume ve lamba satürasyonu istiyorsanız Weber atteunator bakın. Pahalı ama işini doğru yapıyor. MiniMass 50W gayet iş görecektir. Lambalarınızda sıkıntı yoksa da değişmenin pek anlamı yok. İleride baktınız ki amfiniz tökezliyor, o zaman değişirsiniz.

Ben Blues Deluxe'te Tungsol 6L6 7581A kullanıyorum. Linkini attığım reviewla hemen hemen aynı özelliklere sahip. Ben blues dışında kullanmıyorum tabii. Çok memnunum. Fakat tonu etkileyen 12AX7'ler, V1-V2-V3 tercihleriniz. Hangisi faz ayırıcı hangisi tona etki ediyor. Amfinin devre şemasına bakmak gerekli. Benim amfimde tona etki eden V2. Mikrofonikliği düşük, headroomu yüksek ve yumuşak driveları olan Sovtek 12AX7 LPS kullanıyorum. V1 ve V3 içinse Genalex Gold Lion 12AX7 Gold Pin. Yani kişisel tercihiniz ve ne tür bir ton aradığınız belirleyici.
12AX7 için güzel bir karşılaştırma linki vereyim.

Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
dost derken? dost most değilsin, uza! bulaşık bir tipsin sen. bana bulaşma uza!

baktım profiline. 12 mart 2020 kayıtlı. bu kadar sulu olabilmek için ya yüzsüz sıfır bilgisiz olmak lazım ya da buradan atılmış olmak. sanırım geçmişte kuyruğuna basmıştım. neyse, ignore var mı ona bakacağım, yoksa da seçmece ignore! bravo başardınız! 👍

Bak burda cahil cuhela, 1000 tl kredi karti butceli gencler kayniyor. Simdi cirit atmak kolay. Baska bilgili insanlarin yaninda boyle konusursaniz ya alay konusu olursunuz, ya da bilgece davranir seni alttan alip sana bu dediginin dogru olmadigini anlatacaklardir. Bi de parmak ucuna kalkinca yaklasik 10cm uzuyorum.

Bak burda cahil cuhela, 1000 tl kredi karti butceli gencler kayniyor. Simdi cirit atmak kolay. Baska bilgili insanlarin yaninda boyle konusursaniz ya alay konusu olursunuz, ya da bilgece davranir seni alttan alip sana bu dediginin dogru olmadigini anlatacaklardir. Bi de parmak ucuna kalkinca yaklasik 10cm uzuyorum.
... iyi de 6v6 yerine 6l6 tak diyen adam diyor bunları. BRAVO!!! kibarlık yapmıştım yazmamıştım bunun hakkında. anlayana.
bir abimizi sordum ve dinledim v1de 1960lardan aermikan ge grey plate mika 12ax7 v3de de 60lardan kalma amerikan ge 12at7. düşük seste anlaşılmaz dostum bilen bilir. yüksek seste power tube saturation diye ara bak bakalım power tubes önemli mi değil mi.
cirit atmakmış!

Amfinin vol potansinin yerini bulman yararina olacaktir. Dusuk volumde power saturasyon alacakmis iki gozumun cicegi. Sen hangi abilere gidiyorsun? Pilavli da var mi?

Geri