Pedal,Manyetiğin en iyi sesini mi verir yoksa daha mı?..

Arkadaşlar merhaba!1 yıldır elektro gitar çalmaya gayret ediyorum.Jackson js22 ye sahibim Maple sap ,yakında emg manyetik alacağım ondan maple almıştım zaten.Sebebi ise distortion yetersiz gelmesiydi ama önce pedal denemek istiyorum manyetik masraflı...Pedal ,manyetiklerin verdigi en iyi sesimi kullanir yoksa ayri bir kanal mı?Araştirdim ama çok teknik konuşulduğu için pek anladığım söylenemez(?)

ben anlamadım.
  • emg manyetik maple mı gerektirmektedir?
  • emg manyetik olmazsa distortion yetersiz mi olur? öyle olması normal midir?
  • manyetiklerin masraflı olduğunu düşünüyorsunuz. pedallar masrafsız mı sizce?
  • pedal manyetiklerin sesini nasıl kullanıyor? manyetik bir iyi bir kötü ses veriyor da, veya kanal felan?
anlamadım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben anlamadım.
  • emg manyetik maple mı gerektirmektedir?
  • emg manyetik olmazsa distortion yetersiz mi olur? öyle olması normal midir?
  • manyetiklerin masraflı olduğunu düşünüyorsunuz. pedallar masrafsız mı sizce?
  • pedal manyetiklerin sesini nasıl kullanıyor? manyetik bir iyi bir kötü ses veriyor da, veya kanal felan?
anlamadım.
Emg 85 in maple ile uyumu sahanedir.Emg manyetik olmazsa distortion yetersiz olur gibisinden birsey demedim konuyu farklı yorumluyorsun!Aslinda dijital amfim var effect sıkıntım pek yok ama yinede bana distortion yetersiz geliyor.Distortion pedalim falan yok ama ,o yuzden emgmanyetik takmayi dusundum aslinda blackout dusunurdum ama bulamadim. son da dogru demisiniz benim hatam ama zaten onu merak ediyorum pedal sesi nerden aliyor nasil isliyor?(hakaret etmedim yanlış anlama canım hocam sadece soylediklerimi cok yanlis anlamışın ve de dalga geçer gibi yazmışın)distortion pedali ile 2000tllik gitardan 5000tllik distortion performansi alacaksam para sıkıntı değil.İşin mantığını anlamak istiyorum madem pedallar var niye manyetik takayım ?😂

Son düzenleme:
Manyetik dediğin şey bi nevi mikrofon. Normalde mikrofonu neye bağlıyoruz? Mixer ve sonra hoparlöre.
Yani ses, gitar tellerinin yarattığı sesleri manyetikten sonra amfiye gitmesi gerek. Gitardan amfiye giden sesleri değiştirmek için de sürüyle pedal var.
Ne için pedal kullanacaksın mesela orayı bilmiyorsun... Ben de bırak ironi yapmayı, ***şağın kralını geçiyorum.

Ama acıdım sana. Toş toş yok. Şimdiki kısmı daha dikkatli oku:
Şimdi sende gitar da var amfi de var. Ama amfi ne? Değecek bir şey mi?

Amfin kötüyse, araya ne kadar kaliteli pedal da alsan olmayacak? Misal arabanın deposunu fulledin (burası gitar pedalı) ama daha hızlı gidemiyorsun. Çünkü araban 90 beygir. Senin belki istediğin araba 400 beygirlik olması gerek (bu kısım da amfi).

Bunun için ne yapıyor muşuz? İyi bir amfi ile başlıyoruz. Hi-gain tonları güzel olan amfiler.
Biraz da kaynak araştırmayı öğreniyormuşuz. Youtube'da gani gani inceleme var. İngilizce biliyorsan daha iyi. Lambalı olmak zorunda değil.
Kabinin güzel olsun. Bak sana aşağıda ucuz modeller de yaplaşıyorum.

Son düzenleme:
Manyetik dediğin şey bi nevi mikrofon. Normalde mikrofonu neye bağlıyoruz? Mixer ve sonra hoparlöre.
Yani ses, gitar tellerinin yarattığı sesleri manyetikten sonra amfiye gitmesi gerek. Gitardan amfiye giden sesleri değiştirmek için de sürüyle pedal var.
Ne için pedal kullanacaksın mesela orayı bilmiyorsun... Ben de bırak ironi yapmayı, ***şağın kralını geçiyorum.

Ama acıdım sana. Toş toş yok. Şimdiki kısmı daha dikkatli oku:
Şimdi sende gitar da var amfi de var. Ama amfi ne? Değecek bir şey mi?

Amfin kötüyse, araya ne kadar kaliteli pedal da alsan olmayacak? Misal arabanın deposunu fulledin (burası gitar pedalı) ama daha hızlı gidemiyorsun. Çünkü araban 90 beygir. Senin belki istediğin araba 400 beygirlik olması gerek (bu kısım da amfi).

Bunun için ne yapıyor muşuz? İyi bir amfi ile başlıyoruz. Hi-gain tonları güzel olan amfiler.
Biraz da kaynak araştırmayı öğreniyormuşuz. Youtube'da gani gani inceleme var. İngilizce biliyorsan daha iyi. Lambalı olmak zorunda değil.
Evet hocam cahilin dilinden konusup anlamami saglayip bana gitar tavsiye etmedigin sordugum soruyu degilde baska seylere takilmadigin icin saol.Hemen amfi baktim 3milyardan dusmus Boston AT-15 Kombo Amfi | doremusic. (Ben zaten ne icin kullanildigini ogrenmek istiyordum)😂😂

Fiyata takılma. Öncelikle senin ihtiyacın olan şey "best affordable hi gain guitar amp" diye google'da aratmak. Sonra bunları youtube'da hatmetmek. Sonra da gidip mağazalarda kendi gitarınla denemek. Sonraki olay, paranın yeteceği modeli almak.

İd core tavsiye ediliyor lakin 150w olanlar .Amfiyi aldığım yerde w'un tonu etkilemeyecegini sadece haciminin artacagini soylemislerdi.Gercekten oyleyse benim beceriksizligim.😊peki simdi gitari sabit tutup cok saglam amfi alabilirim.?

Geri