Öneri Alınır

İkisi farklı tip gitarlar aslında ama genel olarak değerlendirmek gerekirse Ibanez'in albenisi var, özellikle maple klavye seviyorsan. Büyük ihtimalle gayet düzgün bir gitardır ancak ben o Quantum manyetikleri beğenmiyorum. Cort ise marka algısı kötü olmakla birlikte Kore üretimi olması avantaj ve manyetiklerinin EMG olması büyük avantaj, özellikle sert tonlar için. Lâkin blues zor Cort ile. Ibanez'in manyetikleri de blues icin iyi degil. Biri 2007 model digeri 2019 model. Son olarak ben Ibanez'i alıp manyetiklerin degistirirdim.

İkisi farklı tip gitarlar aslında ama genel olarak değerlendirmek gerekirse Ibanez'in albenisi var, özellikle maple klavye seviyorsan. Büyük ihtimalle gayet düzgün bir gitardır ancak ben o Quantum manyetikleri beğenmiyorum. Cort ise marka algısı kötü olmakla birlikte Kore üretimi olması avantaj ve manyetiklerinin EMG olması büyük avantaj, özellikle sert tonlar için. Lâkin blues zor Cort ile. Ibanez'in manyetikleri de blues icin iyi degil. Biri 2007 model digeri 2019 model. Son olarak ben Ibanez'i alıp manyetiklerin degistirirdim.
Son olarak dediğinz çok mantıklı aslında
Fikriniz için sağolun

Blues calmayan var mi bu forumda? Her yasla pentatonigi gitsin. Metalde de yer hatta. Hepimiz pentatonikciyiz.

Bana kalırsa ibanezi almanı öneririm. Yukarda denildiği gibi cortun başlangıç gitarı damgası var ve pek de başarılı bir marka değil. Evet ibanezin de başlangıç model damgası var ama ileri seviye gitarları gerçekten başarılı. Bu fiyata epiphone standart les paullara bakabilirsiniz.

Elimde cort z44 bulunmakta, gitara başlangıç yada bitiş objesi olarak bakmamanızı tavsiye ederim. Verebileceğim noksanlar köprünün metal alaşımının hafif olması ve knoblar segmentine göre düşük kalite.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler