Amfi mi, hoparlör mü?

Selam arkadaşlar, elektrogitara ilk başladığımdan beri evde bulunan 2.1 hoparlörümü kullandım. Üzerinde hiçbir efekt yok tabii ki fakat bass ve tizleri cidden iyi. Çok fazla da çalmadığım için clean ton yeterli geldi. Bir dönem Deplike uygulamasıyla kullanıyordum fakat zaman geçtikçe uğraştırıcı gelmeye başladı ve onu da bıraktım. 1-2 ay önce mikrofon satın aldım. Bu yüzden hem enstrüman girişi hem de mikrofon girişi olan bir cihaz almak istiyorum. Şimdi asıl soruya dönelim. Sizce bir hoparlör veya müzik seti mi yoksa gitarlar için özel olarak bulunan amfiler mi? Burada ürün tavsiye de verebilirsiniz fakat asıl amacım konu hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek. Sizce hangisi daha mantıklı ve uygun?
Ne demek istediğimi doğru bir şekilde anlatmak adına altta fotoğrafı da görebilirsiniz. Mikrofon ve enstrüman girişi bulunan bu tarz hoparlörlerden bahsediyorum.
Screenshot_20200319-215233_Opera.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak resimdeki cihazın marka ve ses olarak iyi olmadığının farkındayım. 600 watt yazmışlar :) bir de bunun bir alt versiyonu var. 500 tl ye yine de bir denenebilir diye düşünüyorum. Hem canlı icralarda da kullanılabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, evde çalıp söyleyeceksen aux girişli bir amfi alman yeterli. Aux girişine mikrofonu bağlarsın ikisi de çalışır.
Öneriniz için teşekkürler. Amfiler aklımda çok cızırtılı olarak kalmış(distortion veya başka bir efektten bahsetmiyorum) sanırım çevremeki arkadaşlarım düşük modeller kullanıyor. Bunun dışında ne yazık ki dediğiniz gibi bir amfi bulamadım. Önerebileceğiniz bir model var mı?

Ben farklı şeyleri deneme taraftarıyım. Bu fiyata çok güzel olmasa da bir amfi alınabilir. Ya da canlı yayına ve kablosuz hoparlör olarak kullanıma olanak sağlayan bu cihazlar alınabilir. Bu kadar önyargının yanlış olduğunu düşünüyorum.

Örnek olarak bir amfi model veya ismi almak istemiştim. Satın alma gibi bir düşüncem şu an yok. Malum ortalık karışık
Önerebileceğiniz amfi var mı diyince önermek adına soruları sormuştum, bütçeni bilmeden bir şey öneremem.
Aux girişi dediğim olay amfilerdeki "mp3" girişi, neredeyse her amfide vardır herhalde. En basitinden Blackstar ID Core10:

Screenshot 2020-03-20 at 21.45.15 copy.jpg

Aldığın mikrofonun kablosu XLR-6.35mm uçlu, adaptör ile kırmızılı yere girersen mikrofondan da ses alırsın.

C
Önerebileceğiniz amfi var mı diyince önermek adına soruları sormuştum, bütçeni bilmeden bir şey öneremem.
Aux girişi dediğim olay amfilerdeki "mp3" girişi, neredeyse her amfide vardır herhalde. En basitinden Blackstar ID Core10:

136182 eklentisini görüntüle

Aldığın mikrofonun kablosu XLR-6.35mm uçlu, adaptör ile kırmızılı yere girersen mikrofondan da ses alırsın.
Cidden çok teşekkür ederim. aux girişi deyince direk 6.35 mm jak girişi aradım amfilerde 😅
grazie :)

Geri