Tel Boşa Düştü Tekrar Sardım Yardım!

Arkadaşlar merhaba bugün egzersiz yaparken ya fazla yüklendim ya da kendiliğinden oldu bilmiyorum fakat şu olay başıma geldi. Kalın mi teli birden boşa düştü ve kulakta ki sarım kısmı açıldı bende tekrardan sardım ve akort ettim şimdilik sorun yok fakat bu sarma kısmı yamuk oldu bana sorun çıkarır mı ne yapmamı önerirsiniz? Sarım boşa düştükten sonra tamamen söktüm düzeltebildiğim kadar düzelttim sonradan tekrar taktım. Şu an ki hali de bu fotoğrafta olduğu gibi. Bu arada gitarım ibanez LP art120

6210E5DF-D964-4B6B-BFE0-91C0822AC7C2.jpeg

Son düzenleme:
Cevap verilmiş, akort sıkıntısı çıkartabilir çünkü teller tam oturmuyor yerine. Onun dışında kilitli olmayan eşik veya burgularda şu şekilde sarmanı tavsiye ederim;

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap verilmiş, akort sıkıntısı çıkartabilir çünkü teller tam oturmuyor yerine. Onun dışında kilitli olmayan eşik veya burgularda şu şekilde sarmanı tavsiye ederim;

Videoda ki gibi yaptım ve nizami şekilde oldu teşekkür ederim. Fakat teli bir sarım daha fazla sıktığım için telden mi yoksa sap kısmından mı bilmiyorum ama çıt diye ufak bi ses geldi umarım sap kısmından gelmemiştir sonrasında sap kısmı ile ilgili bir sorun çıkmaz. Sizce sap kısmından mı gelmiştir? Oradan geldiyse bi sorun olur mu ? Zaten gitarımda ki teller gitarın üstünde gelen teller 1-2 hafta içerisinde değiştirmeyi planlıyorum.

Videoda ki gibi yaptım ve nizami şekilde oldu teşekkür ederim. Fakat teli bir sarım daha fazla sıktığım için telden mi yoksa sap kısmından mı bilmiyorum ama çıt diye ufak bi ses geldi umarım sap kısmından gelmemiştir sonrasında sap kısmı ile ilgili bir sorun çıkmaz. Sizce sap kısmından mı gelmiştir? Oradan geldiyse bi sorun olur mu ? Zaten gitarımda ki teller gitarın üstünde gelen teller 1-2 hafta içerisinde değiştirmeyi planlıyorum.
Telden gelmiştir o ses. Teli sararken belli yerlerden kırılır, siz aynı yeri birden fazla kez sardığınız için o kırılma yerleri şu an yerlerine oturuyor ama çok fazla dikiş tutmaz doğal olarak.

Bir kez telimi çıkarıp tekrar takmam gerekmişti hiçbir şekilde o teli yeniden takamamıştım sürekli yeniden pırtlıyordu. Mecbur tel değişmiştim. Kopmasına dikkat edin bir kez gözümü çizmişti kopan tel

Geri