Squier Affinity Stratocaster HSS Manyetik Bağlantısı

Merhabalar, geçenlerde squier affinity stratocaster aldım ikinci el olarak, benden önceki sahibi unknown marka bir single size humbucker taktırmış fakat lehim bağlantısı yanlış olduğu için sanırım köprü pozisyonu bozuk ve single olarak çalışıyor. Diğer pozisyonlarda sıkıntı yok fakat köprü sıkıntılı, internetten bayağı bir diagrama baktım fakat benzer bir şey bulamadım, belki de çok anlamadığımdan. Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20200327_170507.jpg

IMG_20200327_170517.jpg

Dostum ben yeni hss 1v 1t bağladım. Seninki hss 1v 2t, ancak gördüğüm kadarıyla şu blade denen selektörde 1 nolu kısım boş, oraya bridge bağlanmalıdır. Nette arayalım bakalım. Olmaması imkansız. Hatta buldum. Dediğim gibi blade kısmında dizayn hatalı. Biraz çorba etmiş orayı sanırım. Lehimler de temiz değil. Böyle pasparlak boncuk gibi olması lazım.

Dosyalar

• Screenshot_20200401_001850.jpg
    Screenshot_20200401_001850.jpg
    242.2 KB · Gösterim: 207
Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum ben yeni hss 1v 1t bağladım. Seninki hss 1v 2t, ancak gördüğüm kadarıyla şu blade denen selektörde 1 nolu kısım boş, oraya bridge bağlanmalıdır. Nette arayalım bakalım. Olmaması imkansız. Hatta buldum. Dediğim gibi blade kısmında dizayn hatalı. Biraz çorba etmiş orayı sanırım. Lehimler de temiz değil. Böyle pasparlak boncuk gibi olması lazım.
Ben de aynı şemaya bakarak denedim bişeyler fakat selektörü biraz hırpaladım sanırım bridge pozisyonundayken sağa sola istersem ses gidiyor :) En iyisi şu olaylar geçince luthiere götürmek zaten fret de istiyor gitar.

Geri