dore satış yapıyor iade/garanti için virüs sürecinden sonra diyor

Dün indirimde görünce boston classic 5 amfi alayım dedim. hemen siparişi hazırlayıp gönderdiler biraz önce de elime ulaştı. amfiyi taktım ses geldi ama seviyesi düşük gibiydi. 1 dakika içinde ağır bir koku yayılmaya başladı ses parazitlendi hemen kapattım. biraz bekledikten sonra tekrar açtım ve ses gelmedi. müşteri temsilcisiyle görüştüğümde ürün kontrolü için teknik ekibe gönderilmesi gerektiği onların da virüs yüzünden şuan çalışmadıkları "her şey normale döndüğünde" bakabileceklerini söyledi. teknik ekip kendi bünyelerinde mi yoksa ayrı mı bilmiyorum daha önce böyle bir süreç yaşamadığımız için de bu durum hakkında bir şey diyemiyorum ama sonuç olarak şuan elimde bozuk bir amfiyle kaldım. bu süreçte buradan bir şey alacaksanız bu durumu göz önünde bulundurun.

Aynısı daha yeni başıma geldi başka bir şirketle.
Satış çalışıyor ama destek/iade vs hiç bir şey yok.
Sadece satıyorlar.
Ürün ayıplıysa kalıyorsun elinde öyle.
Artık kısmet.
Dünyanın durumuna bağlı.
Sen parayı bize ver de yolumuzu bulalım.

Dün indirimde görünce boston classic 5 amfi alayım dedim. hemen siparişi hazırlayıp gönderdiler biraz önce de elime ulaştı. amfiyi taktım ses geldi ama seviyesi düşük gibiydi. 1 dakika içinde ağır bir koku yayılmaya başladı ses parazitlendi hemen kapattım. biraz bekledikten sonra tekrar açtım ve ses gelmedi. müşteri temsilcisiyle görüştüğümde ürün kontrolü için teknik ekibe gönderilmesi gerektiği onların da virüs yüzünden şuan çalışmadıkları "her şey normale döndüğünde" bakabileceklerini söyledi. teknik ekip kendi bünyelerinde mi yoksa ayrı mı bilmiyorum daha önce böyle bir süreç yaşamadığımız için de bu durum hakkında bir şey diyemiyorum ama sonuç olarak şuan elimde bozuk bir amfiyle kaldım. bu süreçte buradan bir şey alacaksanız bu durumu göz önünde bulundurun.
Internet uzerinden aldiginiz mallarda 8 gun iade hakkiniz var. Pazartesi kargolar calisirken iade edebilirsiniz. Musteri iliskileri ile konustugunuzun kaydi varsa da, eger ki dava acmaniz gerekirse kanit olarak da kullanabilirsiniz. Once sabirli olup Pazartesi'yi beklemek gerek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim amfi geldi ve açtıktan bir kaç dakika sonra gene yandı.

Süreç hakkında biraz bilgi vereyim. Bu amfiyi mart'ın sonlarına doğru almıştım. O zamandan beri bir kaç kere aradım. Önce ne durumda diye sordum teknik servis virüs yüzünden çalışmıyor ne zaman başlayacak belli değil dendi. Daha sonra çalışmaya başladılar ama servisteki ürünler biriktiği için biraz uzayacak dendi. Üstünden baya zaman geçti. Ben de artık keyiflerini bekleyemedim ve tüketici hakem heyeti başvurusu yaptım. Ne hikmetse başvurudan 1 hafta sonra tamir edildi ve gönderildi. Üstüne aradılar. Önce "eğer aynı sorun olursa tekrar gönderin halladeriz dedi" (bunu duyunca kıllandım zaten) daha sonra da başvurumu hatırlatıp iptal etmemi istediler. Konuşmadan kısa süre sonra da amfi geldi. Taktım ses geldi sevindim falan sonra bir baktım gene kokular dumanlar çıkıyor.

Bir kaç gün önce de laney cub212r almıştım. 2 gündür çalıyorum. Bu amfi geldi onun fişini çıkarıp bunu taktım ve sonuç bu. Elektrik tesisatında sorun yok yani. Nedense müşteri hizmetindeki kişilerde anlayamadığım ısrarla hatayı kullanıcıda arama gibi bir refleks var. Sürekli "evin tesisatıyla alakalı olabilir mi?" "amfiyi baştan aşağı yenilediler diye biliyorum nasıl bozulur" gibi laflar oldu. Daha fazla uğraşmak istemediğimi ve para iadesi istediğimi belirttim. Telefondaki arkadaş kem küm etti üzerinden çok zaman geçti falan gibisinden. Ben de aldıktan bir kaç gün sonra iade ettim zaten süreci uzatan sizsiniz dedim. Bu arada en başta zaten para iadesi istemiştim o zaman da teknik servis raporu vs olmadan iade yapamıyoruz demişlerdi. Kendileriyle çelişiyorlar.

Neyse tekrar arayıp "gönderin para iadenizi yapalım siz de başvurunuzu iptal edin" dedi. Yani gördüğünüz gibi adamların tek derdi tüketici hakem heyetiyle hukuki süreçten kaçmak aslında. Müşteri memnuniyeti vs umurlarında değil. Hadi biz umurlarında değiliz kendi imajları da değil. Ekşi'ye girin bakın bir tane olumlu yorum zor bulursunuz. İnsanları böyle mağdur ediyorlar sonra gelip oraya buraya yazıyoruz gören de uzak duruyor olan gene kendilerine oluyor. Bizim yerli firmalar Amazon'un yaptığı şeyi ne zaman idrak edecekler acaba merak ediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada hala para iadesi içime sinmiyor 635'e almıştım zaten. Başka bir yerde tamir ettirsem sorunsuz çalışır mı acaba? 😀 yanlış bilmiyorsam bu amfi fender princeton 5f2a klonu. İçindeki parçalar bulunması zor mudur fikri olan var mı?

Bu arada hala para iadesi içime sinmiyor 635'e almıştım zaten. Başka bir yerde tamir ettirsem sorunsuz çalışır mı acaba? 😀 yanlış bilmiyorsam bu amfi fender princeton 5f2a klonu. İçindeki parçalar bulunması zor mudur fikri olan var mı?
Bu amfiden şu an bende de var. Biraz şans faktörü de var sanırım Boston amfilerde. Bendekinin devreleri, şasisi vs. tertemiz. Sorunsuz kullanıyorum. Oldukça da güzel bence. Bir şans vermeyi hak ediyor. ADD+, Burçin Ankara vs. gibi yerli pedal üreticileri amfiyi tamamen sorunsuz hale getirebilir. Hatta forumdan bile sürpriz birileri çıkabilir amfiyi düzeltebilecek. Dediğim gibi şans vermeye değer tatlı bir amfi bence.

Doremusic'e değinecek olursam, benim müşteri deneyimim de çok fazla olumlu değil. Bir gün tünel mağazasına gitmiştim mesela, tel ve jak kablosu fiyatı sordum (gerçekten alacaktım), orada çalışan eleman sanki anasına küfür etmişim gibi ters ters bakıp "üflene üflene" fiyat söyledi. Ben de alacağım ürünleri sırf o olay yüzünden almadan çıktım. O zamanlar yurtdışı gümrük vergileri de şimdiki gibi ağır değildi ve banzaimusic'den toplu siparişle almıştım ihtiyaçlarımı. Aynı olay bir değil iki değil. İzmir çankaya mağazasında da aynı olay birkaç kez başıma geldi. Zuhalde veya cangöz müzik'de böyle şeyler hiç yaşamamıştım mesela. Sırf keyfi olarak marshall jvm 410 denemek için girdim mesela zuhal'e orada çalışanlarla bayağı muhabbet ettik vs. hatta "ona benzer şu da var denemeni tavsiye ederim" gibisinden ısrarla onu da denettiler. Oldukça memnun ayrıldım. Doremusic'in çalışan seçimleri çok çok kötü maalesef birkaç istisna dışında.

Amfi parçaları konusunda bilgim yok ama THH'den misli ile değişimde talep edilebiliyor eğer mağaza elinde yoksa o zaman para iadesi yapıyor. Madem mağaza THH başvurunu geri almanı istiyor sende amfiyi misli ile değiştirin geri alayım diyebilirsin.

Amfi parçaları konusunda bilgim yok ama THH'den misli ile değişimde talep edilebiliyor eğer mağaza elinde yoksa o zaman para iadesi yapıyor. Madem mağaza THH başvurunu geri almanı istiyor sende amfiyi misli ile değiştirin geri alayım diyebilirsin.
Yasal hakkınız var. Alalı 6 ay olmamış. 6502 sayılı kanunda bahsettiğiniz konuların hepsi mevcut. Eğer Tüketici Hakem Heyeti'nden bir şey istiyorsanız şikayetinizde bu maddelerden az ve öz bahsedin.
Şöyle ki; benim gördüğüm kadarı ile 6 ay olmadan ürün bozulmuş ve servise gitmiş. ilk 6 ay içerisinde bir arıza durumda, ürün ayıplı mal sayılır. Arızayı kanıtlamak satıcıya aittir. Siz iade veya birebir değişim hakkına sahipsiniz. Bu hakkınızdan hangisini istiyorsanız şikayetinizde belirtin. Ve bu hakkınızı Dore'ye de söyleyin ki, bilgili olduğunuzu görsünler. Yok öyle kafan bir istersek iade veya değişim yaparız mantığı.
Bu sayfadan Ayıplı Mal kısmına bakın.
Tüketici Hakem Heyeti'ne online olarak da E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bu amfiden şu an bende de var. Biraz şans faktörü de var sanırım Boston amfilerde. Bendekinin devreleri, şasisi vs. tertemiz. Sorunsuz kullanıyorum. Oldukça da güzel bence. Bir şans vermeyi hak ediyor. ADD+, Burçin Ankara vs. gibi yerli pedal üreticileri amfiyi tamamen sorunsuz hale getirebilir. Hatta forumdan bile sürpriz birileri çıkabilir amfiyi düzeltebilecek. Dediğim gibi şans vermeye değer tatlı bir amfi bence.

Doremusic'e değinecek olursam, benim müşteri deneyimim de çok fazla olumlu değil. Bir gün tünel mağazasına gitmiştim mesela, tel ve jak kablosu fiyatı sordum (gerçekten alacaktım), orada çalışan eleman sanki anasına küfür etmişim gibi ters ters bakıp "üflene üflene" fiyat söyledi. Ben de alacağım ürünleri sırf o olay yüzünden almadan çıktım. O zamanlar yurtdışı gümrük vergileri de şimdiki gibi ağır değildi ve banzaimusic'den toplu siparişle almıştım ihtiyaçlarımı. Aynı olay bir değil iki değil. İzmir çankaya mağazasında da aynı olay birkaç kez başıma geldi. Zuhalde veya cangöz müzik'de böyle şeyler hiç yaşamamıştım mesela. Sırf keyfi olarak marshall jvm 410 denemek için girdim mesela zuhal'e orada çalışanlarla bayağı muhabbet ettik vs. hatta "ona benzer şu da var denemeni tavsiye ederim" gibisinden ısrarla onu da denettiler. Oldukça memnun ayrıldım. Doremusic'in çalışan seçimleri çok çok kötü maalesef birkaç istisna dışında.

Belki yarın add+'a götürür durumuna göre gönderir ya da oraya yaptırırım diye düşündüm ama şuan başıma bela olur diye vazgeçiyorum sanırım. Zaten aletin kullanım ömrü 10 yıl bundaki yanık kokusu 10 yılda geçmez. Göndereyim ve kurtulayım. Sonra thomann'dan harley benton tube5 falan aldırırım birilerine.

Öyle bir hak varmış baktım şimdi ama hiç uğraşasım yok açıkcası. Ödediğim 3 kuruşu versinler kapansın bu konu.

Belki yarın add+'a götürür durumuna göre gönderir ya da oraya yaptırırım diye düşündüm ama şuan başıma bela olur diye vazgeçiyorum sanırım. Zaten aletin kullanım ömrü 10 yıl bundaki yanık kokusu 10 yılda geçmez. Göndereyim ve kurtulayım. Sonra thomann'dan harley benton tube5 falan aldırırım birilerine.

Öyle bir hak varmış baktım şimdi ama hiç uğraşasım yok açıkcası. Ödediğim 3 kuruşu versinler kapansın bu konu.
Uğraşacak birşey yok aslında THH kararları şu an ki salgından dolayı bayağı gecikmeli çıkıyor çıktığı tarihte de sadece ana paraya hükmediliyor faiz işletilmiyor e devletten misliyle değişim başvurusu yap geç bence.

Geri