Strat gitara humbucker coil

Merhabalar yardımcı olursanız sevirinim benim gitarım çin malı sx marka elektro gitar single coil manyetikli zamanında almıştım dinlediğim müzik ile pek bağlantısı yok genel olarak metal tarzı çalmayı dinlemeyi severim ama o tonları yakalayamıyorum tekrardan yeni gitar almaya param yok bu gitara hsh yapma şansım var mı? Kendi havuzu var yeni pick guard alsam 2 humbucker ve bi single coili bundan kullansam yapabilir miyim sizce... netten manyetikler var lehimi de yaparım da ekstra bi malzeme gerekir mi yoksa single coileri söküp uygun şekilde bağlayabilir miyim

Dosyalar

• 621BD2C4-C51B-4543-8BE3-85D3A7D1CD8B.jpeg
    621BD2C4-C51B-4543-8BE3-85D3A7D1CD8B.jpeg
    434.7 KB · Gösterim: 167
Öncelikle kavram yanlışını düzeltelim coin bobin demek. Pickup demelisin türkçesiyle manyetik. Ve dediğin gibi yapmanda herhangi bir sorun gözükmüyor istediğin manyetikleri takabilirsin.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle kavram yanlışını düzeltelim coin bobin demek. Pickup demelisin türkçesiyle manyetik. Ve dediğin gibi yapmanda herhangi bir sorun gözükmüyor istediğin manyetikleri takabilirsin.
Not: volume ve tone potansı olmayan gitar ilk defa gördüm
İnternette her şey karman çorman olduğu için böyle platformlar da daha çok öğreniyorum aslında neyin ne olduğunu teşekkür ederim...

Değil aslında ankarasolo music diye bi site var güvenilir diyorlar... Oradan alacam yüksek çıkışlı ucuz yollu şu anlık fikrim bu :)
Bütçeniz anladığım kadarıyla iyi değil - kimin iyi ki - neyse konumuz bu değil sıfır manyetik almayın bence sahibinden de 2.el manyetikler düşüyor.
Mesela bunu çok iyi diyorlardı F/P OLARAK.

Şunun için sordum. Aktif manyetik olacaksa 25K potans alman gerek. Pasif hum'lar ise genelde 500K potans ile kullanılır. Gitarda single olduğu için %99.9 250K potanslar vardır. Humbucker 250K ile kullanılmaz mı, kullanılır ama zevk, renk meselesi. Youtube'dan ses kayıtlarını 250K vs 500K for humbucker diye aratıp bulabilirsin. Manyetikler coil split özelliğinde olacaksa da push pull potans alman daha fazla ton seçeneği sağlar.

Şunun için sordum. Aktif manyetik olacaksa 25K potans alman gerek. Pasif hum'lar ise genelde 500K potans ile kullanılır. Gitarda single olduğu için %99.9 250K potanslar vardır. Humbucker 250K ile kullanılmaz mı, kullanılır ama zevk, renk meselesi. Youtube'dan ses kayıtlarını 250K vs 500K for humbucker diye aratıp bulabilirsin. Manyetikler coil split özelliğinde olacaksa da push pull potans alman daha fazla ton seçeneği sağlar.
Youtubede aratayım dedim böyle bir dili ilk defa duydum :D

Bütçem maksimum 500 lira yüklü alsam diyorum internette ne diye arayacam bilmiyorum yüklü diye arattığım zaman devamlı aliexpress çıkıyor başka bulmadım yüklü bir pickguard önerebilir misiniz acaba ?

Bütçem maksimum 500 lira yüklü alsam diyorum internette ne diye arayacam bilmiyorum yüklü diye arattığım zaman devamlı aliexpress çıkıyor başka bulmadım yüklü bir pickguard önerebilir misiniz acaba ?
İkinci el bulmanız lazım sıfırları çok pahalı genelde o yüzden teker teker almanız daha iyi olur bence.
Yorumları güzel 2 tanesi 360 lira yapıyor.
1 tane de single atıyorum

manyetikleri bilmiyorum sadece okudugum yorumlarına dair öneriyorum

ben zaten bu ürünlere bakmıştım aynu sizin gibi yorumları çok iyi aklımda olan ürünlerdi teşekkür ederim yardımlarınız için :)

HSH kullanacağım acaba S için şu an kullandığımı mı kullansam sizce
Bütçe kısıtlıysa şu anlık onunla idare edebilirsin. 2. el bakmanı tavsiye ederim, çok aceleci olma. 1 ay kadar önce 250 liraya EMG-Hz set sattım mesela. Gerçi onda da alan kişi ölücü çıkmıştı, 230 lira havale etmişti. Parayı geri yollasan bi dert yollamasan bi dert. :)

Bütçe kısıtlıysa şu anlık onunla idare edebilirsin. 2. el bakmanı tavsiye ederim, çok aceleci olma. 1 ay kadar önce 250 liraya EMG-Hz set sattım mesela. Gerçi onda da alan kişi ölücü çıkmıştı, 230 lira havale etmişti. Parayı geri yollasan bi dert yollamasan bi dert. :)
kötü yanıda o manyetiklerim problemli zaten karantina günlerinde çok bunaltıcı o yüzden öyle düşünüyordum bakalım ne olacak ucuz etin yahnisi :)

Stagg gitarımı satarken 300 dedim 250 dedi 280 dedim adam geldi 250 lira verdi gitti. 30 lira için değer miydi bilmiyorum..

uzun bir uğraş ardından gitarı çalınabilir bi hale getirdim kablosunu lehimledim kararım bu gitarın anasını ağlattıktan sonra yeni gitar almak ilerleyen zamanlarda :)

Geri