Ur22 mk2 vs Ur22c

Merhaba herkese. Bir ibanez gitarım ve macbook pro bilgisayarım var. Malum ülke koşullarından ötürü düzgün bir amfi almak için yemeyip içmemek gerekiyor. Haliyle bir ses kartı alıp bias tarzı programlarla takılayım dedim. Referans kulaklığım da var çünkü.

Her neyse Ur22 mk2 alacaktım fakat c modelinin çıktığını görünce bekleyip onu alayım dedim ama 1.600 gibi absürt bir fiyatla geldi ülkemize. Giriş sınıfı bir karttan bahsediyoruz ve neredeyse asgari ücret fiyatında. Çok soğudum her şeyden. Bir ses kartı alıp gitar bile çalamayacak mıyız artık...

Konuya dönersek mk2 modeli neredeyse yarı fiyatına alınabiliyor. Aralarında 24-32 bit ve type-c giriş dışında ne fark var bilemedim. Bu donanımlara hakim birisi uygunsa akıl verebilir mi?

Ben UR 242 modelini bir süre kullandım. Düşük gain seviyelerinde bile preamp gürültüsü yüksek bir ses kartıydı. Bu konuya takacaksanız tavsiye etmem. Şu an türkiye piyasasına henüz girmesede yakın zamanda girer diye tahmin ettiğim Solid State Logic SSL 2 ses kartını o fiyat bandında alabilirsiniz. Deneyimlememiş olsamda inceleme videolarında oldukça başarılı olduğunu anlatıyorlar. Yada Audient modellerine de bakabilirsiniz. Şahsen ben Audient kullanıyorum ve oldukça memnunum kullandığım modelden.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben UR 242 modelini bir süre kullandım. Düşük gain seviyelerinde bile preamp gürültüsü yüksek bir ses kartıydı. Bu konuya takacaksanız tavsiye etmem. Şu an türkiye piyasasına henüz girmesede yakın zamanda girer diye tahmin ettiğim Solid State Logic SSL 2 ses kartını o fiyat bandında alabilirsiniz. Deneyimlememiş olsamda inceleme videolarında oldukça başarılı olduğunu anlatıyorlar. Yada Audient modellerine de bakabilirsiniz. Şahsen ben Audient kullanıyorum ve oldukça memnunum kullandığım modelden.
Daha bilindik ve satışta olan markalardan tavsiye edeceğiniz bir kart var mıdır?

Daha bilindik ve satışta olan markalardan tavsiye edeceğiniz bir kart var mıdır?

Arkadaşımızın size bahsettiği SSL ses kartını bekleyin bence. SSL pro-audio sektörünün çok eski ve ünlü şirketlerinden birisidir. Onların ürettikleri analog masalar ile yıllarca dünyanın en çok satan bir çok albümü kayıt edilmiştir/edile gelmektedir. SSL ilk defa bahsedilen ses kartları ile home stüdyoculara yönelik bir ürün çıkardı. Her halde firmanın tarihinde çıkardığı en ucuz ürünler bu kartlardır. Herkes de bu yüzden büyük bir merak içerisinde.

Markanın distribütörünün belirttiğine göre ; kartlar , eğer korona virüsü bir aksilik çıkartmazsa , Nisan ayında stoklara girecekmiş

Ben daha iyi bir şeyler istiyorum derseniz de ; min. 5-6000.-TL parayı gözden çıkartmanız gerekir.

Son düzenleme:
@mizantropia dediğim gibi Audient markasına da bakabilirsiniz. Gayette bilindik bir markadır. Ben id44 modelini kullanıyorum. Sizin bütçeniz için Audient iD14 veya Audient iD4 modelleri uygun olur gibi ama tavsiyem @Mehmet Uzunosmanoğlu'nun da dediği gibi SSL modelini beklemenizdir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşımızın size bahsettiği SSL ses kartını bekleyin bence. SSL pro-audio sektörünün çok eski ve ünlü şirketlerinden birisidir. Onların ürettikleri analog masalar ile yıllarca dünyanın en çok satan bir çok albümü kayıt edilmiştir/edile gelmektedir. SSL ilk defa bahsedilen ses kartları ile home stüdyoculara yönelik bir ürün çıkardı. Her halde firmanın tarihinde çıkardığı en ucuz ürünler bu kartlardır. Herkes de bu yüzden büyük bir merak içerisinde.

Markanın distribütörünün belirttiğine göre ; kartlar , eğer korona virüsü bir aksilik çıkartmazsa , Nisan ayında stoklara girecekmiş

Ben daha iyi bir şeyler istiyorum derseniz de ; min. 5-6000.-TL parayı gözden çıkartmanız gerekir.
Arkadaşın bahsettiği kart 220 dolar civarında. Onu alabilseydim konuyu açmama gerek kalmazdı sanırım. Ayrıca aşağıdaki sitede var gözüküyor fakat benim bütçem 1.000 lira civarı. Ur22c den vazgeçme nedenim belirttiğim gibi 1.600 liraya gelmesiydi.

220 dolar dediğiniz model SSL 2+ modeli. Benim önerdiğim SSL 2 olan modeliydi, o da 1650 bandında çıkacak. Üst limitim 1000 diyorsanız tavsiyem Audient iD4 olacaktır. 1000 TL'nin altında fiyatları

Geri