Amfisiz elektro gitar? Yeni başlayana tavsiye

Arkadaşlar herkese merhaba,

Ben bundan 3-4 sene öncesine kadar gitar aşığı ve her boş vaktinde hatta bazen doluyken yaptığım işi bırakıp gitarla vakit geçiren bir insandım. Üniversiteye geçince gerek derslerin yoğunluğundan dolayı gerekse de o dönem klasikten elektroya geçerken aldığım gitarın ve amfinin beni hiç tatmin edememesinden dolayı yavaş yavaş uzaklaşıp en sonunda bıraktım fakat şimdi tekrar başlamak istiyorum, o eski gitar aşkı geri gelmiş gibi hissediyorum fakat bazı sorularım var. Şöyle ki seneler önce yetersiz bilginin ve acele etmenin gafleti ve işi müzikmiş gösterse de tamamen tüccar bir satıcının laflarına uyup Fender Squier Bullet Strat HSS ve adını Google'da bile bulamadığım saçma sapan bir amfi almıştım. Metal ve hard rock dinleyicisi olarak ne istediğim tonlar çıkıyor ne de gitar istediğim şekilde. Ben yaklaşık 1500-2000 TL'lik bir bütçe ayırdım, güzel bir gitar almak istiyorum fakat amfi de bu işte çok önemli. Sizce bilgisayarı amfi olarak kullanmam yeterli olur mu? (Hoş tabii nasıl yapıldığını da bilmiyorum henüz :D ). Amfim rezil olsa da gitarıma az biraz güvenim var, güzel bir amfiyle başlangıç seviyesi için fena işler çıkarmadığına şahit oldum, paramı gitar değil de amfiye yatırıp ilerleyen zamanlarda gitara tekrar ısınıp elim alışmaya başlayınca mı gitar almaya yönelsem?
Ayrıca amfi de alsam bilgisayarı da kullansam kulaklık takacağım. Kulaklığım Marshall Major 3 Bluetooth modeli ve kulaklık konusunda sıkıntı yaşamayacağımı tahmin ediyorum. Yoksa hiçbirine para harcamayıp önce elimdekiyle ve bilgisayarımla öğrenmeye çalışsam sonra sırayla gitar, amfi ve daha da ilerlersem pedal falan mı alsam? :D

Yorumlarınızı bekliyorum, yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim :)

Bluetooth kulaklıklar genelde gecikme yapıyor o konuyu pas geçmek gerek.
Bilgisayarı amfi olarak kullanabilirsin ama ben ses kartsız hiç tatmin olamadım. tatmin olmak için ses kartı + bias gibi bir programı lisanslı almak gerekir ki bu paralara zaten amfi alınıyor. Elinizde squier varsa şu an bence kalabilir katana 50 amfi alırsanız rahat edersiniz bence

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bluetooth kulaklıklar genelde gecikme yapıyor o konuyu pas geçmek gerek.
Bilgisayarı amfi olarak kullanabilirsin ama ben ses kartsız hiç tatmin olamadım. tatmin olmak için ses kartı + bias gibi bir programı lisanslı almak gerekir ki bu paralara zaten amfi alınıyor. Elinizde squier varsa şu an bence kalabilir katana 50 amfi alırsanız rahat edersiniz bence
Kablolu da bağlanabiliyor kulaklık, sadece Bluetooth olsa ben de güvenemezdim açıkçası :D
Katana 50'ye baktım şimdi, yani siz bütçemin tamamını amfiye yatırmam taraftarsınız yanlış anlamadıysam.
Çok özür dileyerek bir soru daha sormak istiyorum. Nerede okuduysam "Harici ses kartsız tatmin etmez" deniyor bilgisayara bağlama konusunda, Google'a harici ses kartı yazdığımda da şöyle sonuçlar çıkıyor(umarım link paylaşmak yasak değildir):

Bunun nasıl bir katkısı, etkisi var onu anlamıyorum ve bu linkteki ürün 170 lira, asıl masraf bilgisayar programları mı ve bunları korsan bulamaz mıyız ki?

Kablolu da bağlanabiliyor kulaklık, sadece Bluetooth olsa ben de güvenemezdim açıkçası :D
Katana 50'ye baktım şimdi, yani siz bütçemin tamamını amfiye yatırmam taraftarsınız yanlış anlamadıysam.
Çok özür dileyerek bir soru daha sormak istiyorum. Nerede okuduysam "Harici ses kartsız tatmin etmez" deniyor bilgisayara bağlama konusunda, Google'a harici ses kartı yazdığımda da şöyle sonuçlar çıkıyor(umarım link paylaşmak yasak değildir):

Bunun nasıl bir katkısı, etkisi var onu anlamıyorum ve bu linkteki ürün 170 lira, asıl masraf bilgisayar programları mı ve bunları korsan bulamaz mıyız ki?
Evet öyle düşünüyorum çünkü yani nasıl desem ikisi birbirini tamamlayan şeyler neticede bence çok profesyonel birisi değilim ama ben de sizin yollardan geçtim. Olmuyor zevk vermiyorrrrrr..

Çünkü yanlış bakıyorsunuz 😅 STEINBERG UR 22 MK2 USB Ses Kartı ® En iyi Fiyatlar infoMusic'de! bu tarz bir şey bakmanız gerek

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Geri