60hz hum sorunu

Evde duran bir DVD oynatıcının güç kaynağını söküp tekrar denedim. Pedalı çalıştırdım hum yarı yarıya düştü, yine de pil kadar sessiz değil, linklediğim ürünü alıp tekrar deneyeceğim. En azından ses şuan kulak tırmalamıyor. Evin tessisatında sorun yok gibi, pedala güç vermeden amfinin gaini sondayken bile hum rahatsız etmiyor. Isole bir güç kaynağı olmadan şuanlık en iyisi böyle gibi. Pedal varken gain yüzde yetmişi geçince 60hz'lik bir hum beliriyor. Heralde bir noktaya kadar şebeke hattından beslenen pedalların ses yapması normal bir durum. Önümüzdeki zamanda yüksek frekansları filtrelemeyi deniyeceğim lakin flanger durduğu yerde osilasyon sesleri veriyor.

Evet, sorun çözüldü. Joyo'nun zgp adlı humblocker'ı maalesef pedalların statik 60hz sorununa hiç birşey yapmadı, ama overdrive’ın duyulmaması gereken hatalı tiz sesini kesti. Sorunu nasıl çözdüğüme gelince. Powerbank ve voltaj dönüştürücüsü aldım. Powerbank'in 5 voltunu 9 volta dönüştürüyorum, 2 Ampere kadar çekişim var. Yaptığım hesaplamaya göre pratikte 10 adet pedalı 12 saate kadar besliyecek Mah mevcut. Pedallar pille çalıştıkları kadar sessiz
çalışıyorlar. Şuan herşey yolunda görünüyor.

Bu kadar yazmışken yaptığım daha doğrusu laptop şarj cihazından bozma ve toplama güç dönüştürüsünün fotoğrafını da paylaşıyorum. 10 saaten fazla çalım zamanım oldu sorunla karşılaşmadım.

Ps. Pedallar için aldığım powerbanki daha çok telefonum için kullanıyorum :)

Dosyalar

• IMG_20230412_204421.jpg
    IMG_20230412_204421.jpg
    1.8 MB · Gösterim: 49
  • IMG_20230412_204227.jpg
    IMG_20230412_204227.jpg
    1.7 MB · Gösterim: 46
Geri