Klavye Renginde Açılma

Gül ağacı klavyeli klasik gitarımın klavye rengi iyice açıldı. Fabrikasyon koyu renginden açık kahverengi ağaç rengine geldi. Uzun zamandır bakım yapılmıyor. Bu renk farkı nasıl düzeltilebilir?
WhatsApp Image 2020-03-31 at 16.11.47.jpeg

Koyu gözüksün diye boyuyorlar (koyu gözükünce ne olacaksa), bir şey yapmaya gerek yok. Bunun dışında, asitsiz limon yağı gibi ürünlerle senede 3-4 kere bakım yapabilirsiniz.

Kiri iyice temizleyip yağlanarak. Bunun için dunlop'un seti var.

Zamanla üzeri elden geçen yağ, tuz ve deri döküntüsü kaplanır. Belirli periyotlarda temizlemek gerekir. Üsttekiler yoksa idareten nemli bezle iyice temizlemek yeterli olur. Arada yağlamak ağacın gözeneklerini doldurarak bir miktar koruma sağlar.

Yapmaman gereken şeyşer akifoğlu limon yağı gibi asidi yüksek veya wd40 gibi görevleri bambaşka olan şeyleri sürmek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kiri iyice temizleyip yağlanarak. Bunun için dunlop'un seti var.

Zamanla üzeri elden geçen yağ, tuz ve deri döküntüsü kaplanır. Belirli periyotlarda temizlemek gerekir. Üsttekiler yoksa idareten nemli bezle iyice temizlemek yeterli olur. Arada yağlamak ağacın gözeneklerini doldurarak bir miktar koruma sağlar.

Yapmaman gereken şeyşer akifoğlu limon yağı gibi asidi yüksek veya wd40 gibi görevleri bambaşka olan şeyleri sürmek.
Dunlop limon yağına alternatif bildiğiniz bir ürün var mıdır?

Dunlop limon yağına alternatif bildiğiniz bir ürün var mıdır?
Tung yağı, keten yağı. Tik yağı silahların kabzalarında kullanılıyor ve sonuçlarını ben epey beğeniyorum fakat çok pahalı.

Keten yağı ve tung yağı daha çok vernik gibi kullanılıyor. İkisi de katman oluşturup sürekli koruma sağlar. Keten yağını çok kullanılıyor fakat zamanla oksitlenip karardığını okumuştum.

Bir parça deneme yapmıştım, alttaki ham hindistan pelesenki, üstteki zımparalanıp sadece 3-4 kat yağ atılmış hali.
Tung ağacı bir tık koyultup matlaştırıyor.
39035609390_0abe1c90f5_z.jpg

Bunun dışında sağda solda zeytinyağı, ayçiçek yağı, mısır yağı vb duyabilirsin. Hiçbir koruyuculuğu olmadığı gibi oksitlenip kokmaya başlarlar. Bir şeyin yağ olması, her yerde kullanılacağı anlamına gelmez.

Edit:
Parçayı iki sene kadar önce yapmıştım, son hali bu:
IMG_20200401_200924.jpg

Son düzenleme:
Geri