Forumdan hypocrisy_real

Kusura bakma ama ilan tamamen falso.
İlanda, satış sürecinde bahane yazıyorsa uzak duracaksınız.

Get ilan açmasını isteyin bir dahaki sefer, 3 kuruş farktan kaçmayın. Forumdan diye herkesi iyi niyetli sanmayın, üyelik ücretsiz.

Son düzenleme:
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bu gün kargoya vermiş arkadaş. Cevap vermeme mazeretini sorduğum sadece bir cümle ile ''telefon bozuk'' yazdı. Pazartesi gelir büyük ihtimalle, kargoyu teslim alınca güncelleyeceğim konuyu.

Gözünüz aydın. Fakat alım satım işinde parayı alıp 5 gün sonra kargo yapmak da ne bileyim. Üstelik ilanda da wp'den yazın demesine rağmen mesajlara bakmaması ve alıcıyı böyle germesi hoş değil.

Aynen öyle, dediğim gibi zaman açısından sorun yoktu, geçerli bir sebep olsaydı 1 ay bile beklerdim. Bakalım pazartesi sağlam bir şekilde aldığım ürün gelirse burayı güncellerim, sonradan alış-veriş yapacak arkadaşlar ona göre yapar. Bu arada şimdiden yazıyorum, ürün sağlam gelirse satıcı arkadaştan, dolandırıcıymış gibi algı yarattığım için özür dilerim, onun haricinde yazdıklarım gayet doğal şeyler.

dolandırıcıymış gibi algı yarattığım için özür dilerim, onun haricinde yazdıklarım gayet doğal şeyler.

Demek ki karşı taraf %100 hatalı bile olsa ki iletişim konusunda hatalı gibi duruyor .... ne olursa olsun, iş somut bir şekilde olumlu ya da olumsuz sonuçlanmadan buraya bazı imalarda bulunmak ya da o algıyı yaratacak ifade tarzları kullanmak konusunda iki düşünüp bir yazmak daha iyi olacak sanırım.

Demek ki karşı taraf %100 hatalı bile olsa ki iletişim konusunda hatalı gibi duruyor .... ne olursa olsun, iş somut bir şekilde olumlu ya da olumsuz sonuçlanmadan buraya bazı imalarda bulunmak ya da o algıyı yaratacak ifade tarzları kullanmak konusunda iki düşünüp bir yazmak daha iyi olacak sanırım.
Doğru ama 5 gün cevap yazılmazsa benim için somut bir şekilde olumsuzdur, bu benim şahsi görüşüm.

Doğru ama 5 gün cevap yazılmazsa benim için somut bir şekilde olumsuzdur, bu benim şahsi görüşüm.
Bencede öyle telefonları hadi bozuk. Numara orada gözüküyor milletin parasını almışsın bir yerden arayamıyor musun ? Yıl olmuş 2020 bilgisayarında mı yok? Hadi yok internet kafede mi yok? Tanıdığın güvendiğin biride mi yok ?Buraya yazıp insanları kanser edip bu düşüncelere sokmasının alemi ne ? Valla ben sinirlendim. Ben çoktan savcılığa başvurmuştum ne kadar paraysa para.

Ben de bu arkadaştan Ibanez S420 gitar satın aldım. Satın aldım demek biraz yanlış oldu çünkü parayı gönderdim, gitarı bayramdan sonra yollayacağını söylemesine rağmen telefonu kapalı. Hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Kesin dolandırıldım derken bu başlığı gördüm. Daha önce de geç gönderdiğine göre biraz daha umudumu koruyayım. Tabi bu devirde 600 tl ye gitar mı alınır derseniz haklısınız(Gitar için istediği para 600 tl idi. Gerçekten garip ve komik bir para) Ama yıllardır forum üyesi olduğundan çok acil ihtiyaçtan satıyor herhalde diye düşündüm. Bu arada bu arkadaşı tanıyan eden var mı?

@jinop bence siz de sağ salim teslim alırsınız. 600 lira para değil gerçekten, bu konuyu görsem alırdım ki ihtiyacım da var gitara. Ama insan düşünmüyor değil abi sen bu gitarı kaça aldın da 600'e satıyorsun diye :)

Pek umudum yok ama bakalım. Tabi insan 600 tl için niye böyle bir şey yapılır diyor. 1000-1500 tl yazsa da hemen atlardı zaten herkes. Bir süre daha bekleyeceğim. İnsanlık hali. Başına bir iş de gelmiş olabilir. Ama uzun süre ulaşamazsam savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

Pek umudum yok ama bakalım. Tabi insan 600 tl için niye böyle bir şey yapılır diyor. 1000-1500 tl yazsa da hemen atlardı zaten herkes. Bir süre daha bekleyeceğim. İnsanlık hali. Başına bir iş de gelmiş olabilir. Ama uzun süre ulaşamazsam savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.
Öyle bir alışveriş ki gitar gelirse sen onu, gelmezse o seni kazıklıyor 😄
Ibanez gitar modellerine hakim değilim ama kafasında Ibanez yazan herhangi bir gitarın şuan da 600 liraya satılması pek mümkün değil.
Gitar gelmez ise biraz bile bile kazıklanmış olacaksınız. Gitar gelirse de o bilerek ucuza satmış olacak.

Açıkçası gitarda söylenmeyen bazı arızalar vardır (Kozmetik, elektronik vs) diye düşünerek olası sorunları çok önemsemeden aldım. Tabi ki bu fiyata Ibanez dahil çalınabilecek durumda hiçbir gitar satılmaz, bunu çok iyi biliyorum. Dolandırılmayı da göze aldım ama kutudan bir hıyar falan çıksaydı bari:) Savcılığa suç duyurusunda bulunup onu uğraştıracağım. Sonuna kadar peşinden gideceğim. 600 tl küçük para ama kimse kimseyi enayi yerine koymasın.

Bu memlekette birini ürünü görüp etmeden parayı yollamakta ne bileyim
İşte cesareeet. İşte feraasett
Uzun süre hatırı sayılır ekipman aldım sattım. Prensip olarak kargo ile sattıklarımın hepsinde önce parayı aldım, sonra kargoladım. Satın aldığım zamansa genelde önce parasını yatırıp kargo bekledim. Bir problem yaşamadım çünkü güvenilir satıcılardı. Risk tabiki ama her zaman yüzyüze alışveriş yapamıyoruz.

Geri