Antonio Sanchez 1005 Hakkında

Antonio sanchez 1015 var, sedir kapaklı. Harika bir gitar. Çalımı bana göre iyi, klasik gitar konusunda daha iyi birinin elinde daha iyi sonuçlar vereceğine eminim. Benim gitarın yan ve arka ağacı hindistan gül ağacı, 1005in ağacı olarak maun gösteriyor internette, o yüzden farklılıklar olacaktır. Esasen ben gitarı ikinci el olarak sekiz sene önce yarı fiyatına alırken, birinci sahibi birçok gitar arasından özenle seçtiğini söylemişti. Haklı çıktı. Bendeki gitarın iyiliği bundan kaynaklı da olabilir. İyilikten kastımı da açıklayayım bir kere tınısı güzel, sustain çok iyi, hiçbir perdesinde en ufak cızlama yok. Malzeme kalitesi, işçiliği iyi.

Yalnız sedir kapak konusunda bir uyarı yapmam lazım. Eğer özellikle sedir kapağın vereceği koyu tonu aramıyorsan, daha parlak karakterli ladini değerlendir. Bildiğim kadarıyla her modelde iki seçenek de var. Sedir çok yumuşak bir ağaç, darbelerden çabuk etkileniyor. Benim gitarın kapağında bu yüzden birkaç çatlak var. Ya da çok dikkatli ve özenli kullanırım diyorsan sediri değerlendir. Gerçi çatlaklara rağmen sesi iyi.

Bundan 17-18 sene önce; çok fazla gitar arasından seçerek, 3450 modelini almıştım. Halen severek çalıyorum... Elediğim gitarlar arasında Antonio Sanchez’in de bazı modelleri vardı. Özetle 1005 iyidir / kötüdür demek hatalı ve eksik bir yaklaşım olur. İmkanınız varsa klasik gitardan anlayan birileriyle gidip seçim yapın.

Peki antonio sanchez modellerinde sap ayarı için anahtar girişi mevcut mu?
Yeni gitarları bilmiyorum ama 5 sene öncesine kadar hiç bir Ispanyol yapımı klasik gitarda truss rod ayarı yoktu. 1005 de S Serisinden sonraki 1000 serisinin en düşük modelidir. Kötü bi gitar değil, daha iyileriyle karşılaştırma imkanın yoksa eminim uzun süre elindekinin üretilmiş en iyi klasik gitar olduğunu düşüneceksin. Bana öyle olmuştu. .) Sonra bir MR Mod E aldım ve her şey değişti. Bence orta sınıf klasik gitarların en alınabilir olanı Yamaha ve Manuel Rodriguez ama 1005 de güzel gitar. Yalnız bu ve benzeri giriş seviyesi gitarları ikinci el alırken çok dikkatli olmak gerekiyor, çünkü genelde birileri bu gitarları alıp tellerini gevşetmeden ve nem oranına dikkat etmeden dolabın üstüne atıyor, bi kaç yıl sonra fiyatları uçmuş olduğu için kenarda duracağına satayım diye "sıfır gibi" olarak ilan açıyorlar ama gitar aslında ölmüş oluyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni gitarları bilmiyorum ama 5 sene öncesine kadar hiç bir Ispanyol yapımı klasik gitarda truss rod ayarı yoktu. 1005 de S Serisinden sonraki 1000 serisinin en düşük modelidir. Kötü bi gitar değil, daha iyileriyle karşılaştırma imkanın yoksa eminim uzun süre elindekinin üretilmiş en iyi klasik gitar olduğunu düşüneceksin. Bana öyle olmuştu. .) Sonra bir MR Mod E aldım ve her şey değişti. Bence orta sınıf klasik gitarların en alınabilir olanı Yamaha ve Manuel Rodriguez ama 1005 de güzel gitar. Yalnız bu ve benzeri giriş seviyesi gitarları ikinci el alırken çok dikkatli olmak gerekiyor, çünkü genelde birileri bu gitarları alıp tellerini gevşetmeden ve nem oranına dikkat etmeden dolabın üstüne atıyor, bi kaç yıl sonra fiyatları uçmuş olduğu için kenarda duracağına satayım diye "sıfır gibi" olarak ilan açıyorlar ama gitar aslında ölmüş oluyor.
Alacağım bu gitarın re teli bir süredir yokmuş sapa bi etkisi olmuş mudur

Geri