Behringer um2 ses kartı

Bilgisayarıma gitarı bağlamak için 2 gündür araştırıyorum gitar link vs varmış ama kalitesiz olduğunu söylüyorlar tabii ucuz etin yahnisi, yine ona nazaran bi tık daha kaliteli behringer um2 ses kartı varmış, nasıl yorumlarınız nelerdir ? ve merak ettiğim gitar rig 5 gibi sanal amfilerle senkronize bir şekilde çalışır mı asıl merak ettiğim konu bu, amfim biraz ucuz yollu ayıp olmasın diye ses çıkarıyor... :) işte sanal olarak tabii bi’ amfi kalitesi beklemem ama çalışır mı ? acaba yorumlarınız için teşekkür ederim...😊
36CBCDD6-22AA-472D-8F97-76361E1766D5.jpeg

dostum ben sescibabayı tercih ediyorum piyasadaki en uygun fiyatlı ürünleri o sitede buldum maydanoz müzik yetkilileriyle de görüştüm onlar da normal satıcı herhangi bir dolandırma vs olayları yok güvenebilirsin soruna gelince bende senin gibi kötü bir amfiye sahibim gitarımı bilgisayara bağlayıp çalmak istiyordum ve günlerce araştırdım en son id14 ses kartının elektro gitar için benim bütçemde en uygun kart olduğunu anladım. Referans monitörü olarakta iki adet m audio bx5 d3 aldım. Ucuz ses kartı ve bağlantı kablolarında dip gürültüsü veya gecikmeli ses gibi seni müzikten soğutacak şeylerle karşılaşabilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum ben sescibabayı tercih ediyorum piyasadaki en uygun fiyatlı ürünleri o sitede buldum maydanoz müzik yetkilileriyle de görüştüm onlar da normal satıcı herhangi bir dolandırma vs olayları yok güvenebilirsin soruna gelince bende senin gibi kötü bir amfiye sahibim gitarımı bilgisayara bağlayıp çalmak istiyordum ve günlerce araştırdım en son id14 ses kartının elektro gitar için benim bütçemde en uygun kart olduğunu anladım. Referans monitörü olarakta iki adet m audio bx5 d3 aldım. Ucuz ses kartı ve bağlantı kablolarında dip gürültüsü veya gecikmeli ses gibi seni müzikten soğutacak şeylerle karşılaşabilirsin
Merhaba keşke biraz daha önce görseyim cevabınızı ben behringer umc2x2 ses kartı siparişi verdim laptoba bağlamak için um2 ye nazar biraz daha kaliteli olduğunu duydum maydanoz müzikte um2 daha ucuz ama umc2x2 bi tık daha pahalıydı şu an aldığım yerden hepsiburada’dan siparişimi verdim monitör değilde kullaklık kullanmak istiyorum kendime ait jbl 600bt var onun içinde ek aparatlar aldım bakalım Pazartesi elimde olur hepsi nasıl olacak

Behringer umc22 um2'ye göre daha iyi aynen. Kullanılabilir ve alınabilir en düşük bütçeli ses kartı şu an. Dip ses sorunu yaşatmaz, onu programdan noise gate kısmından çözebilirsin. İyi kartlara göre tek sıkıntısı daha yüksek gecikmeli olması. Tüm behringer ürünleri gibi fiyatının hakkını verir ama. Forumda bazı milyarder virtüöz arkadaşlar var onlar 5 bin liralık referans monitörü ve 3 enstrüman girişli ses kartı olmadan evde çalamıyor :) Sen takılma bunlara, gayet iyi kart umc22. Ses çıkışı için de referans monitöre falan gerek yok, aradaki farkı anlamayan adam bile "yooğğğ nası olur" diye yaklaşıyor ama 2+1 bağlasan cayır cayır çalarsın gayet de yeterli olur senin için. Umc202HD almadığın sürece o bütçeye alabileceğin en iyi kart bu.

Behringer umc22 um2'ye göre daha iyi aynen. Kullanılabilir ve alınabilir en düşük bütçeli ses kartı şu an. Dip ses sorunu yaşatmaz, onu programdan noise gate kısmından çözebilirsin. İyi kartlara göre tek sıkıntısı daha yüksek gecikmeli olması. Tüm behringer ürünleri gibi fiyatının hakkını verir ama. Forumda bazı milyarder virtüöz arkadaşlar var onlar 5 bin liralık referans monitörü ve 3 enstrüman girişli ses kartı olmadan evde çalamıyor :) Sen takılma bunlara, gayet iyi kart umc22. Ses çıkışı için de referans monitöre falan gerek yok, aradaki farkı anlamayan adam bile "yooğğğ nası olur" diye yaklaşıyor ama 2+1 bağlasan cayır cayır çalarsın gayet de yeterli olur senin için. Umc202HD almadığın sürece o bütçeye alabileceğin en iyi kart bu.

Referans monitörlerini gitar için kullanmamızın bir sebebi var sokağa atmak için çok paramız var diye almıyoruz :) gitar için kullanacağımız amplitube veya gitarrig gibi uygulamalar amfi simulatörleridir. yani gitarı bu uygulamalar vasıtasıyla kullandığımızda gitarımızın işlenmiş sesi seçtiğimiz sanal amfilerin ses tonu ve karakterini alır. senin dediğin 2+1 ses sistemleri bu zaten üzerinde başka bir karakter olan sese birde kendi karakterini ekler ve almaya çalıştığımız sesle tonal olarak alakası olmayan bir ses alırız. referans monitörleri olabildiğince flat / karaktersiz sound vermek için vardır :) başka insanları iğnelemek yerine biraz araştırın. arkadaşa önerdiğim set 3 bin lira civarında tutuyor ki elle tutulur kaliteli bir ses almak için gözden çıkarmamız gereken rakamlar bunlar. paran yoksa biriktirip iyisini alacaksın bir kere alacaksın

Teşekkür ederim önerileriniz için

Referans monitörlerini gitar için kullanmamızın bir sebebi var sokağa atmak için çok paramız var diye almıyoruz :) gitar için kullanacağımız amplitube veya gitarrig gibi uygulamalar amfi simulatörleridir. yani gitarı bu uygulamalar vasıtasıyla kullandığımızda gitarımızın işlenmiş sesi seçtiğimiz sanal amfilerin ses tonu ve karakterini alır. senin dediğin 2+1 ses sistemleri bu zaten üzerinde başka bir karakter olan sese birde kendi karakterini ekler ve almaya çalıştığımız sesle tonal olarak alakası olmayan bir ses alırız. referans monitörleri olabildiğince flat / karaktersiz sound vermek için vardır :) başka insanları iğnelemek yerine biraz araştırın. arkadaşa önerdiğim set 3 bin lira civarında tutuyor ki elle tutulur kaliteli bir ses almak için gözden çıkarmamız gereken rakamlar bunlar. paran yoksa biriktirip iyisini alacaksın bir kere alacaksın
Teşekkür ederim önerileriniz için tabii ki ucuz etin yahnisi diye tabiri boştan söylemediler zaten daha yeniyim bu işlerde şöyle ki gitarım ibanez grg170dx başlangıç için ideal bi gitar toplasam bütçesi 2k ses kartı vs 2.5k kulaklık da dahil 3k ama o kadar ses sistemine alacak bütçe yok malum devlet aylık 550 lira burs/kredi veriyor biriktirmesi zor oluyor 😄😄

Ürünlerim bunlar gerekli aparatları da var tabii bağlantı için vs Pazartesi gününü bekliyorum deneme şansım olur
05180D26-9CE4-492D-A7E0-9F06090291D6.jpeg
49E85866-3CCC-4F43-B88C-604C8AFE480C.jpeg

Bu tür kulaklıklar çok iyi olmuyor. Marshall major 2 bt model bir kulakligim var, gitar olaylarında çok başarısız buluyorum. Referans kulakligiyla hiç alakası yok duyduğum sesin. Ama oyun için kullandigim bir kulakligim var, corsair hs35 idi sanırım, onunla çok iyi sonuç aldım. Referans kulakligi ile oldukça yakın sonuç.

Hocam bu söyledikleriniz zaten her yerde yazan, kolayca ulaşılabilir bilgiler. Fakat pratikte, evde çalınan görece düşük volume'lerde referans monitörüyle sıradan hoparlörün farkını şu forumda bir avuç insan harici kimsenin ayırt edebileceğine inanmıyorum. Herkes idealist idealist konuşuyor ama pratikte öyle olmuyor işte.

Geri